Obnoviť stránku
Aktuálna rýchlosť doručenia:
Alza predajne
Alzaboxy
Doručenie na adresu
Partnerské odberné miesta

0-1 deň
0-1 deň
0-2 dni
1-2 dni

Huawei Watch GT 3 (PREVIEW) – návrat fitness hodiniek z Ázie

Aktualizované • Autor: Daniel Hlas

Huawei Watch GT 3 sú tretím pokračovaním úspešného radu športovo založených modelov, na ktorého uvedenie sme si museli počkať rovno dva roky. O to zaujímavejších inovácií sme sa ale dočkali a tešiť sa napríklad môžeme na pokročilejšie športové funkcie, vylepšené ovládanie či väčšiu výdrž batérie. Recenzia napriek tomu odhalila aj niekoľko málo nedostatkov, ktorých by si každý záujemca mal byť rozhodne vedomý.

Huawei Watch GT 3; smartwatch; nositeľná elektronika; smart hodinky; wearables;

Huawei Watch GT 3 (RECENZIA) – OBSAH

 1. Precíznejšie to už nejde
 2. Kompletný balíček funkcií
 3. Pre športových nadšencov
 4. Dohľad nad vlastným zdravím
 5. Huawei Watch GT 3 – varianty, dostupnosť a cena

Precíznejšie to už nejde

Inteligentné hodinky Huawei Watch GT 3 ohromia už na prvý pohľad svojím precíznym remeselným spracovaním, ktorému môže konkurovať len málokto. Prémiové sú taktiež použité materiály a okrem spodnej plastovej strany sa môžeme tešiť na výlučne nerezovú oceľ. Aj tentoraz budeme vyberať zo 42 a 46 mm veľkosti, ktoré sa môžu pochváliť aj výnimočne tenkým telom s 11 mm alebo 10,2 mm.

V porovnaní s predchádzajúcou generáciou navyše pribudla ovládacia korunka, ktorá ponúka mimoriadne intuitívne ovládanie, hoci jej natočenie nie je ideálne. Posúvanie obsahu navyše sprevádza spätná väzba v podobe jemných vibrácií, čo je relatívne vzácna záležitosť dostupná len v prípade máloktorého výrobcu. Materiál remienka závisí od zvoleného variantu, v nami recenzovanom kuse však musíme vyzdvihnúť šikovné cvočky na jednotlivých kovových dieloch, ktoré umožňujú jednoduchú úpravu celkovej dĺžky. Odnímateľný však je aj samotný remienok, vďaka čomu ho môžeme kedykoľvek vymeniť na základe aktuálnych prianí.

…
Jeden zo základných ciferníkov hodiniek Huawei Watch GT 3.

Nemenej kvalitný je aj AMOLED displej, ktorý sa dočkal medzigeneračného zväčšenia na 1,43 palca (1,32" pri 42 mm verzii). Vyzdvihnúť musíme taktiež vysoké rozlíšenie, špičkovú jemnosť či automatickú reguláciu jasu, vďaka čomu Huawei Watch GT 3 ponúkajú jednoducho prvotriedny obraz. O to viac vyniknú jednotlivé ciferníky, ktorých v mobilnej aplikácii nájdeme nespočetné množstvo. Časť z nich je ale platená, a na zakúpenie sú iba na telefónoch s Androidom.

Predinštalované ciferníky je možné čiastočne upraviť na svoj obraz, v porovnaní s Apple Watch sú naše možnosti ale pomerne obmedzené. Funkcia always-on nám potom sprostredkuje nepretržité zobrazenie všetkých základných informácií, pričom niekoľko ciferníkov má na always-on zobrazenie aj svoju špecifickú podobu. Pre ostatné ciferníky je pripravených šesť univerzálnych always-on vzhľadov, ktoré na bežné ciferníky síce nenadväzujú, možnosť výberu napriek tomu zostáva nesporným plusom.

… … …
Pohľad na konštrukciu inteligentných hodiniek Huawei Watch GT 3.

Kompletný balíček funkcií

Inteligentné hodinky Huawei Watch GT 3 sú plnohodnotne vybaveným zariadením, ktoré ponúkne stopky, časovač, baterku, vyhľadanie telefónu aj podrobné počasie s podarenými ilustráciami aktuálneho stavu a predpovedí na nasledujúce dni. Vhod rozhodne príde aj inteligentný budík, ktorý nás v nami zvolenom rozmedzí 5 až 30 minút prebudí v čo možno najľahšom spánku.

Vďaka vnútornej pamäti naviac do hodiniek ľahko uložíme vlastnú hudbu, ktorú je možné následne počúvať prostredníctvom reproduktora či bezdrôtových slúchadiel (nie je podporované na iPhonoch). Ovládať môžeme aj hudbu či videá prehrávané na telefóne, hoci to v praxi pravdepodobne využije málokto. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou nájdeme Bluetooth telefonovanie aj pri 42 mm variante a hovory si tak ľahko vybavíme priamo z hodiniek. Škoda len, že Huawei Watch GT 3 umožňujú vytáčanie iba vopred uložených kontaktov, pretože ide predsa len o zbytočný krok navyše.

Huawei Watch GT 3 môžeme zabezpečiť aj číselným kódom, ktorý je následne vyžadovaný pri každom nasadení. To nám napokon poistí aj prichádzajúce notifikácie, ktoré nás upozornia na volania, SMS či správy aplikácií. Plne podporovaná je navyše slovenská diakritika a vhod rozhodne príde aj automatické stíšenie notifikácií pri odložení hodiniek nabok. Prekvapivým negatívom je naopak neschopnosť vykresliť akékoľvek smajlíky, rovnako ako chýba aj možnosť na správy akokoľvek reagovať. Výnimkou sú len prichádzajúce volania, na ktoré je možné odpovedať výberom jednej z predpripravených správ.

…
Ukážka mobilnej aplikácie.

Nedočkali sme sa ani bezkontaktných platieb a v obchode aplikácií AppGallery nájdeme len okolo 30 aplikácií. To síce nie je vyslovene málo, oproti masívnej ponuke u konkurencie to ale môže byť nezanedbateľným sklamaním. Prostredie hodiniek aj mobilné aplikácie je však prehľadné, dizajnovo podarené a našťastie aj kompletne po slovensky. Zabudnúť nesmieme ani na kompatibilitu, ktorá je zabezpečená pri telefónoch so systémami HarmonyOS 2, iOS 9.0, Android 6.0 a novších verzií.

Veľmi dobre dopadla aj batéria, ktorá pri nepretržitom meraní všetkých dostupných ukazovateľov a hodinovej aktivite s GPS zvládla necelých 8 dní. Nejde síce o výrobcom uvádzané 2 týždne, v rámci recenzie však záťaž bola nepomerne vyššia. 42 mm model podľa výrobcu však vydrží len zhruba polovicu, čo by pri rovnakej záťaži znamenalo už nie tak uspokojivé 3 – 4 dni. Pochváliť napriek tomu musíme aj kvalitnú magnetickú nabíjačku či možnosť reverzného nabíjania hodiniek na vybraných telefónoch značky Huawei.

… … … …
Hore základné menu, dole prehľad o východe/západe slnka, ovládanie hudby a budík.

Pre športových nadšencov

Huawei Watch GT 3 majú nad veľkou časťou konkurencie výhodu pokročilého športového vybavenia, ktoré obsahuje napríklad podporu viac ako sto rôznych aktivít či automatickú detekciu niektorých z nich. Ďalej sa môžeme tešiť rovno na päť satelitných systémov (GPS, GLONASS, Galileo, Beidou, QZSS), ktoré fungujú dokonca v presnejšom dvojpásmovom režime. Pri outdoorových aktivitách je možné navyše sledovať doteraz zdolanú trasu, pričom možno je aj navigácia do počiatočného bodu (pomocou priamky či pôvodnej cesty). Pri samotnej aktivite však mapu na hodinkách nevidíme a trasa tak „visí“ v sivom priestore.

Pri vonkajších aktivitách nám bude po chuti aj kompas, čas východu/západu slnka alebo informácie o tlaku a nadmorskej výške. Huawei Watch GT 3 však nevyužijeme len v priebehu samotného športovania, ale aj pri jeho plánovaní či vyhodnotení. Po každom cvičení sa dozvieme napríklad potrebný čas na zotavenie pred ďalším tréningom, zatiaľ čo možné preťaženie pomôže odhaliť ukazovateľ tzv. tréningové záťaže. Mieru dopadu konkrétneho cvičenia na dlhodobú výkonnosť nám zase prezradia funkcie (an)aeróbneho tréningového efektu, pričom k dispozícii je aj index bežeckého výkonu alebo VO2max.

…
Ukážka záznamu chôdze v mobilnej aplikácii.

Na chôdzu, jazdu na bicykli, vonkajší alebo sálový beh je pripravená možnosť sledovania aktivity z mobilnej aplikácie, ktorá nám ako bonus zobrazí trasu na vykreslenej mape. V rovnakej aplikácii nájdeme aj niekoľko jednorazových cvičení pre beh, ktoré sprevádzajú aj hlasové inštrukcie v angličtine. Pri dlhodobejšom behaní potom prídu vhod pripravené tréningové plány, ktoré naplánujú jednotlivé cvičenia počas týždňa. Využívajú pritom vstupné informácie, aj nami vytýčené ciele a tréningy rozdelia vzhľadom na maximálnu možnú efektivitu. Na základe našich výkonov sa plán naďalej prispôsobuje a presunúť môžeme aj termín cvičenia, takže rozvrh nenaruší ani nečakaná udalosť.

Nemenej dôležité je tiež sledovanie bežného pohybu, či už ide o kroky, spálené kalórie, prejdenú vzdialenosť, minúty intenzívnej aktivity, či nastúpané metre. Plnenie denných cieľov tradične ilustrujú tri farebné kruhy, ktoré majú motivovať k čo možno najväčšej miere pohybu. Pre fanúšikov fitness centier je naviac pripravené možné prepojenie hodiniek s vybranými posilňovacími strojmi, zatiaľ čo plavci pre zmenu ocenia vodotesnosť do 5 atmosfér, umožňujúcu bezproblémové potopenie do menšej hĺbky.

…
Jeden zo základných ciferníkov inteligentných hodiniek Huawei Watch GT 3.

Dohľad nad vlastným zdravím

So športom úzko súvisí aj zdravotný stav, ktorý s Huawei Watch GT 3 môžeme sledovať podrobnejšie, ako kedykoľvek predtým. Vylepšený senzor s ôsmimi fotodiódami a upraveným algoritmom totiž zabezpečuje ešte presnejšie údaje, či už ide o celodenné monitorovanie srdcovej frekvencie, nepretržitú analýzu stresu (záťaže), alebo konštantné meranie okysličenia krvi (tzv. SpO2). Na rizikové hodnoty je možné následne ihneď reagovať fyzickým odpočinkom, prípadne využitím pripravených dychových cvičení. Tie podľa nastavenia zaberú jednu až tri minúty, pričom prezradia aj to, o koľko sa nám upokojil tep.

Zaujímavou novinkou je tiež konštantné meranie teploty našej pokožky, ktoré súvisí s množstvom telesných procesov. Pripravené je aj monitorovanie menštruačného cyklu či aplikácia Zdravý životný štýl, ktorá na základe zvoleného cieľa vytvorí denné úlohy. Ak zvolíme napríklad „Mám pocit, že veľmi ľahko nachladnem, bude našou úlohou pravidelne vstávať, piť dostatok vody alebo absolvovať dychové cvičenia. Zabudnúť nesmieme ani na analýzu spánku, ktorá zmeria celkový prespaný čas, rozdelenie fáz či kvalitu dýchania, zatiaľ čo finálne vyhodnotenie sprevádza aj príslušný komentár.

… … … …
Hore jeden zo základných ciferníkov, dole meranie okysličenia krvi, celodenný tep a záznam spánku.

Huawei Watch GT 3 – varianty, dostupnosť a cena

Inteligentné hodinky Huawei Watch GT 3 sú u nás dostupné v štyroch pôvabných variantoch. V prípade 42 mm veľkosti môžeme vyberať z Elegant White s koženým pásikom a Elegant Gold s kovovým remienkom, zatiaľ čo 46 mm rozmer je k dispozícii ako Active Black so silikónovým pásikom alebo Elite Stainless Steel s kovovým remienkom. Cena sa pohybuje okolo 270 až 305 eur, čo síce nie je práve zanedbateľná čiastka, zodpovedá však nadštandardným parametrom. Aktuálnu cenu aj dostupnosť napokon nájdete na produktovej stránke, na ktorú sa dostanete pomocou zeleného tlačidla nižšie.

smart hodinky; smartwatch; wearables;

Huawei Watch GT 3

Inteligentné hodinky

Famózny dizajn, precízne spracovanie, nadštandardné vybavenie aj solídna výdrž batérie. Huawei Watch GT 3 sú skrátka všestranne podarenými inteligentnými hodinkami, ktoré môžu konkurovať aj vlajkovým lodiam iných výrobcov. Menšie nedostatky sú navyše rýdzo softvérového charakteru, a vyriešiť ich preto môže ktorákoľvek budúca aktualizácia.

Klady

 • Špičkový displej
 • Výnimočné dielenské spracovanie
 • Nadpriemerná ponuka funkcií
 • Pokročilé športové ukazovatele
 • Slušná výdrž batérie

Zápory

 • Limitované možnosti notifikácií
 • Absencia bezkontaktných platieb
 • Obmedzený výber v obchode aplikácií

Zobraziť skôr napísané preview

Huawei Watch GT 3 – OBSAH

 1. Keď je spracovanie na prvom mieste
 2. Suverénne vybavenie s ultradlhou výdržou
 3. Do poslednej kvapky potu
 4. Viac informácií o vlastnom zdraví
 5. Huawei Watch GT 3 – varianty, dostupnosť a cena

Keď je spracovanie na prvom mieste

Špičkové dielenské spracovanie ponúkla už druhá generácia, od Huawei Watch GT 3 preto nemožno očakávať nič iné. Až na spodnú plastovú stranu tak konštrukciu tvorí výlučne nerezová oceľ, ktorá je mimoriadne odolná, hoci nie taká ľahká ako hliník alebo titán. To všetko novo dopĺňa aj otočná ovládacia korunka, ktorá sa na trhu hodiniek výborne osvedčila a možno ju považovať za najlepší spôsob prezerania obsahu. Aj tentoraz budeme vyberať z rozmerov 42 a 46 mm, ktoré zároveň ponúknu ultratenký dizajn s iba 10,2 a 11 mm. Materiál remienka závisí od zvoleného variantu, samozrejmosťou je ale vymeniteľný systém umožňujúci ľubovoľné prispôsobenie celkového dizajnu.

Prehliadnuť samozrejme nemožno ani AMOLED displej s medzigeneračným zväčšením na 1,32 alebo 1,43". O ešte krajší obraz sa zasa postará ultravysoké rozlíšenie 466 × 466 px, ktoré je pri oboch modeloch prekvapivo rovnaké. Výsledná jemnosť displeja je tak vysoko nadpriemerná, obzvlášť pri 42 mm modeli, kde je možné hovoriť až o extrémnej hodnote. Poteší tiež prítomnosť funkcie always-on alebo dostupnosť tisícok ciferníkov, hoci k plateným variantom nemajú prístup telefóny s iOS.

Huawei Watch GT 3; smartwatch; nositeľná elektronika; smart hodinky; wearables;
Celkom nová ovládacia korunka ponúka úplne výnimočný zážitok z ovládania.

Suverénne vybavenie s ultradlhou výdržou

Prítomnosť univerzálnych funkcií je pre výrobcov takou samozrejmosťou, že ich na oficiálnych stránkach už ani nespomína. Medzi pokročilejšími prvkami však nájdeme napríklad Bluetooth telefonovanie, ktoré je na rozdiel od druhej generácie dostupné dokonca aj pri 42 mm variante. Pripravený je aj hlasový asistent, ktorý za nás napríklad nastaví budík, spustí športový mód alebo zobrazí predpoveď počasia.

Do vnútornej pamäte hodiniek Huawei Watch GT 3 je možné uložiť aj hudbu, čo nám umožní jej neskoršie počúvanie aj bez pripojeného telefónu v dosahu (nie je podporované na iPhonoch). Dôležitá je aj prítomnosť obchodu aplikáciou Huawei AppGallery, ktorý nám sprístupní veľké množstvo najrôznejšieho obsahu. Rovnako ako pri Huawei Watch 3, aj tu získame nový systém HarmonyOS, ktorý však okrem inovovaného menu neprináša ktovieako výrazné zmeny. Čo podľa očakávania naopak chýba, je možnosť bezkontaktných platieb.

Huawei Watch GT 3 sa môžu pochváliť aj úplne novým procesorom ARM Cortex-M, ktorý je výkonný aj energeticky úsporný. Na rozdiel od niekoľkodňovej výdrže pri Huawei Watch 3 sa tak môžeme tešiť rovno na týždenný chod pri 42 mm variante, prípadne 14-dňové fungovanie pri 46 mm modeli. Poteší aj bezdrôtové nabíjanie s možnosťou reverzného nabíjania vo vybraných telefónoch značky Huawei. Vyššie nároky sú však kladené na kompatibilné smartfóny, ktoré už musia disponovať systémom HarmonyOS 2, iOS 9.0, Android 6.0 alebo ich novšou verziou.

Do poslednej kvapky potu

Hoci sú fitness hodinky Huawei Watch GT 3 všestranne vybaveným modelom, najpokročilejšie funkcie nájdeme v oblasti športu. Popri kompletnom zázname všedného pohybu sa môžeme tešiť aj na podporu viac ako 100 režimov, medzi ktorými vďaka vodotesnosti do 5 ATM nechýba ani plávanie (hoci sprcha, sauna a hĺbkové potápanie odporúčané nie je). Možné je aj prepojenie s vybranými športovými prístrojmi (bežecký pás, veslovací trenažér, …) a prenášanie informácií medzi nimi a hodinkami.

Pre priaznivcov vonkajších aktivít sú pripravené satelitné systémy GPS, GLONASS, Galileo, Beidou a QZSS, ktoré dokonca fungujú aj v dvojpásmovom režime. Vďaka tomu získame ako presnejšie údaje, tak aj silnejší a stabilnejší signál. S funkciou navigácie do počiatočného bodu sa navyše nestratíme ani v neprehľadných lokalitách a vhod rozhodne príde aj odhad času príchodu, zostávajúcej vzdialenosti alebo odporúčanej trasy. Samozrejmosťou sú potom informácie o nadmorskej výške, tlaku vzduchu alebo východu a západu slnka, pričom na zahodenie určite nie je ani upozornenie na blížiace sa zhoršené počasie.

Prítomné sú taktiež vysoko cenené športové ukazovatele, či už ide o tréningovú záťaž, mieru zotavenia, alebo bežecký index. To nám umožní profesionálne zhodnotenie vlastných aktivít a ich efektívne rozplánovanie pre ľahšie splnenie všetkých cieľov. Na svoje si prídu predovšetkým bežci, pre ktorých sú pripravené kompletné tréningové plány vrátane automatického prispôsobovania podľa aktuálneho pokroku. Vďaka tomu budeme cvičiť v správny čas a v ideálnej intenzite, čím dosiahneme maximálne výsledky pri minimálnom úsilí.

Zobraziť oficiálne video zamerané na oblasť zdravia

Viac informácií o vlastnom zdraví

Zabudnite na premenlivé pocity, ktoré často ponúkajú len skreslené informácie o našom tele. So smart hodinkami Huawei Watch GT 3 získame presné údaje o telesných funkciách, ktoré sú navyše vďaka vylepšenému senzoru, ôsmim fotodiódam a upravenému algoritmu presnejšie ako kedykoľvek predtým. Spoľahnúť sa môžeme aj na celodenné meranie srdcovej frekvencie, sledovanie menštruačného cyklu alebo nepretržitú analýzu stresu, vďaka ktorej porozumieme, ako na nás pôsobia rozličné situácie.

Úplnou novinkou je potom senzor teploty našej pokožky, ktorý odhalí napríklad prehriatie organizmu. Nechýba ani konštantné meranie okysličenia krvi (tzv. SpO2), ktoré využijeme ako pri športe, tak aj monitorovaní vlastného zdravia. Nemenej informácií získame o našom spánku (vrátane zdriemnutí), či už ide o celkovú dĺžku, jednotlivé fázy, vzorce, alebo srdcový tep. Pre možnosť ľahkého uvoľnenia sú pripravené aj dychové cvičenia, ktoré nás celým procesom samozrejme náležite prevedú.

Huawei Watch GT 3; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Inteligentné hodinky Huawei Watch GT 3 dorazia v šiestich atraktívnych variantoch.

Huawei Watch GT 3 – varianty, dostupnosť a cena

Rovnako ako druhá generácia aj Huawei Watch GT 3 bude dostupný v dvoch veľkostiach a niekoľkých zaujímavých vyhotoveniach. Menší 42 mm model bude k dispozícii v podobe Aktívna edícia, Elegantná edícia s koženým remienkom a Elegantná edícia s milánskym remienkom. Pri väčšom 46 mm rozmere je možné naproti tomu vyberať z Aktívnej edície, Klasickej edície s koženým pásikom a Elitnej edície s kovovým remienkom. Cenu ani termín dostupnosti zatiaľ nepoznáme, predobjednávky ale pravdepodobne začnú už v priebehu novembra 2021.

i Mohlo by vás zaujímať

Smart hodinky Huawei Watch GT 3 pripomínajú všestranne vybavenú druhú generáciu, ktorú však rozširuje nový hardvér, ovládacia korunka, pokročilejšie funkcie aj vylepšený operačný systém. Až cena však rozhodne, či aj tretia generácia ponúkne najväčšie lákadlo celej série, ktorým je špičkový pomer cena/výkon.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB11