Obnoviť stránku

Huawei Watch GT 2 (RECENZIA) – nový favorit na scéne

Aktualizované

Smart hodinky technologického giganta Huawei by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky. O to väčšiu pozornosť si jednotlivé modely samozrejme zaslúžia. V našej redakcii sme sa rozhodli pozrieť na najnovší model s názvom Huawei Watch GT 2, ktorý je nečakane podareným prírastkom.


Huawei Watch GT 2 (RECENZIA) – OBSAH

 1. Huawei Watch GT 2 robia radosť už dizajnom
 2. Systém a ovládanie Huawei Watch GT 2
 3. Športové režimy, bežecké kurzy a vodotesnosť
 4. Mnoho funkcií a ohromujúca výdrž
 5. Všetko o zdraví priamo na zápästí
 6. Huawei Watch GT 2 – špecifikácie, dostupnosť a cena

Huawei Watch GT 2 robia radosť už dizajnom

Na propagačných materiáloch vyzerajú atraktívne snáď každé inteligentné hodinky. V realite však niektoré modely nemilo prekvapia dojmom lacných materiálov a nesolídnym spracovaním. To ale rozhodne nie je prípad smartwatch Huawei Watch GT 2, ktorých konštrukcia naopak pôsobí znenazdania kvalitne a prémiovo. Nami testovaná 46 mm športová edícia má okrem celokovového tela tiež nádhernú prednú lunetu, ktorá na rozdiel od mnohých iných smartwatch vyzerá naozaj štýlovo.

Ako už možno viete z nášho preview, smart hodinky Huawei Watch GT 2 sú k dispozícii hneď v dvoch veľkostiach – 46 mm a 42 mm. Hoci väčšie modely smart watch spravidla mieria na muža, 46 mm podoba už predsa len môže byť príliš rozmerná, a chudší páni by tak mali zvážiť aj menšiu veľkosť. Hrúbka tela je naopak mimoriadne malá, a zatiaľ čo 46 mm podoba ponúka 10,7 mm, pri 42 mm získame dokonca len 9,4 mm.

huawei; smartwatch; wearables; smart hodinky; watch gt 2;
Smart hodinky Huawei Watch GT 2 majú vstavaný barometer.

Podľa veľkosti sa pochopiteľne líši aj rozmer dotykového AMOLED displeja. Kým 46 mm veľkosť je opatrená 1,39-palcovou zobrazovacou jednotkou s rozlíšením 454 × 454 pixelov, pri 42 mm verzii si vystačíme s 1,2 palcami a 390 × 390 pixelmi. Vo výsledku tak dostávame úplne ohromujúci obraz s famóznymi farbami, vernou čiernou a ohromnou ostrosťou. Veľmi dobrá je aj čitateľnosť na slnku, hoci transflektívnemu displeju sa AMOLED v tomto smere len tak nevyrovná.

Ako pri väčšine smart watch, tiež Huawei Watch GT 2 ponúkajú možnosť zvoliť si jeden z mnohých rôznych ciferníkov. Či už teda uprednostníte elegantné ručičky, alebo športové digitálky, s vlastným výberom budete jednoducho spokojný. Sklamať naopak môže chýbajúca možnosť editovať časti ciferníkov, takže napríklad ukazovateľ aktuálnej teploty nemožno nahradiť dátumom či iným preferovaným údajom. K dispozícii je tiež funkcia Always-on na nepretržité zobrazenie analógového alebo digitálneho ciferníka. Tu si však už nemožno vybrať konkrétny dizajn a k dispozícii sú (zatiaľ) len dve základné podoby, takže sa používateľ musí trochu uskromniť.

Remienok je vyrobený z fluóroelastoméru a v podstate ho možno prirovnať ku kvalitnej gume. Oproti modelom Garminu tak remienok pôsobí skôr tuhším dojmom, avšak zostáva úplne pohodlný a podľa nášho testovania je aj pomerne odolný. Remienok je zároveň ľahko vymeniteľný, celá procedúra zaberie len niekoľko málo sekúnd.

huawei; smartwatch; wearables; smart hodinky; watch gt 2;
Prehľad všetkých predstavených edíciou chytrých hodiniek Huawei Watch GT 2.

Systém a ovládanie Huawei Watch GT 2

Operačný systém je v recenziách často prehliadaný. Preto tu aspoň v stručnosti spomeňme, že Huawei Watch GT 2 ponúkajú veľmi prehľadný systém, v ktorom medzi aplikáciami listujeme ťahaním do strán. Poteší tiež dosť vydarený dizajn všetkých aplikácií, a prezeranie rôznych údajov, dát či kriviek je tak ihneď o niečo príjemnejšie. Z hlavnej obrazovky máme prístup tiež k upozorneniam (ťahaním nahor) alebo rôznym funkciám (ťahaním nadol), ako je napríklad režim nerušiť, nastavenie alebo spustenie budíka. S Huawei Watch GT 2 navyše budík vyriešime priamo v smartwatch, či už ide o nastavenie času, alebo samotné zapnutie či vypnutie.

Na pravej strane smart watch nájdeme dve vyvýšené tlačidlá, ktoré sa stláčajú veľmi pohodlne. Kým horným tlačidlom spustíme menu alebo sa vrátime na hlavnú obrazovku, funkcia spodného tlačidla vás možno prekvapí. Slúži totiž predovšetkým k vopred vybranej funkcii, ku ktorej tak máme kedykoľvek okamžitý prístup. Na samotnú navigáciu v menu (napríklad krok späť) teda využijete najmä dotykovú obrazovku.

huawei; smartwatch; wearables; smart hodinky; watch gt 2;
Prehľad športových režimov smart watch Huawei Watch GT 2.

Športové režimy, bežecké kurzy a vodotesnosť

Hoci majú smart hodinky Huawei Watch GT 2 mnoho iných predností, používateľa rozhodne neobmedzí ani v oblasti športu. Na výber máme rovno pätnásť režimov, menovite behanie vonku, behanie vnútri (bežecký pás), chôdza vonku, chôdza vnútri, cyklistika vonku, cyklistika vnútri, plávanie v bazéne, plávanie v otvorenej vode, prevýšenie, turistika, cezpoľný beh, triatlon, eliptický trenažér, veslovací trenažér a iné.

Ani to ale nie je všetko, a fanúšikovia behania si navyše môžu vybrať hneď z trinástich odlišných kurzov. Tie ponúkajú rôzne zamerania, a každý športovec si tak vyberie podľa svojich cieľov. K dispozícii je napríklad kurz behu na zlepšenie aeróbnej výdrže, kurz dlhého behu v pomalom tempe alebo kurz venovaný spaľovaniu tukov. Niektoré kurzy sú navyše k dispozícii v niekoľkých obtiažnostiach, a vyberú si tak pokročilí aj úplní začiatočníci. V rámci kurzov nás hlasový asistent naviguje a v úvode napríklad odporúča aktivitu k správnemu zahriatiu. Asistent však nie je k dispozícii v slovenčine, a vystačiť si tak musíme len s angličtinou.

Vzhľadom na spomínané športové režimy neprekvapí ani vodotesnosť 5 ATM, ktorá dovoľuje umývanie rúk, sprchovanie či plávanie. Vo vode by sme sa však mali vyhýbať hlbším ponorom a používaniu kovových alebo kožených remienkov.

huawei; smartwatch; wearables; smart hodinky; watch gt 2;
Smart hodinky Huawei Watch GT 2 budú vaším spoločníkom pri kadejakej športovej aktivite.

Pri niektorých aktivitách pochopiteľne využijeme aj vstavané moduly GPS a GLONASS, ktoré ľahko zaznamenajú našu trasu aj bez blízkosti telefónu. GPS je pomerne spoľahlivé, avšak celkom rýchlo vybíja batériu, a tak je treba si rozmyslieť, či ho skutočne potrebujeme. Ďalej nechýbajú ani pokročilé funkcie, ako je napríklad VO2max, barometer, výškomer alebo kompas.

Mnoho funkcií a ohromujúca výdrž

Vedľa funkcií uvedených vyššie sa môžeme spoľahnúť tiež na notifikácie, kalendár, počasie, alarm, stopky, odpočítavanie, baterku či funkciu nájdi môj telefón. Ďalej je k dispozícii telefonovanie, ktoré funguje cez bluetooth pripojenie k mobilnému telefónu. Hoci práve volanie som pôvodne považoval za určitý prežitok, v praxi sa ukázalo ako veľmi užitočná vychytávka. Či už si pripravujete raňajky, nechcete vstávať od počítača, alebo ste napríklad na záhrade, jediným stlačením môžete vybaviť kdejaký prichádzajúci hovor. Poteší tiež kvalita zvuku, a jedinou nevýhodou zostáva fakt, že volanie podporuje iba 46 mm verzia smart watch Huawei Watch GT 2.

huawei; smartwatch; wearables; smart hodinky; watch gt 2;
Vľavo predpoveď počasia, vpravo pohľad na zadnú stranu smart watch Huawei Watch GT 2.

Vnútorná pamäť 2 GB ďalej umožňuje nahranie stoviek pesničiek, takže hudbu môžeme počúvať naozaj kedykoľvek, napríklad prostredníctvom bezdrôtových slúchadiel. S obľúbenou muzikou sa tak vydáme napríklad na maratón bez toho, aby sme museli ťahať ťažký mobilný telefón. Najmodernejšia verzia Bluetooth 5.1 navyše ponúka veľmi slušný dosah, a nemusíme sa tak báť ani vzdialenia na niekoľko desiatok metrov.

Huawei Watch GT 2 v sebe ukrývajú vôbec prvý čip na nositeľnú elektroniku od samotnej spoločnosti Huawei – Kirin A1. Ten zaisťuje dokonale plynulý chod, čo pri smart hodinkách stále nie je samozrejmosťou (niektoré lacnejšie modely sa trhajú vcelku pravidelne). Z hľadiska výdrže sme sa dočkali úplne famóznych 14 dní pri 46 mm a polovičnej výdrže pri 42 mm verzii. V praxi nám väčší model vydržal približne 12 dní, ale samozrejme vždy záleží na používaných funkciách, najmä potom GPS. Oceniť tiež musíme podarenú magnetickú nabíjačku, ktorá celé nabíjanie do značnej miery uľahčuje.

huawei; smartwatch; wearables; smart hodinky; watch gt 2;
Ukážka z bežného nosenia smart watch Huawei Watch GT 2.

Všetko o zdraví priamo na zápästí

Smart hodinky Huawei ponúkajú hneď niekoľko prepracovaných aplikácií zameraných na zdravotné funkcie. TruSleep 2.0 zhodnotí spánok a pomerne presne rozozná aj 6 bežných spánkových porúch. HUAWEI TruSeen s novou verziou 3.5 pre zmenu zaisťuje presné a nepretržité sledovanie tepovej frekvencie, ktorú bežný používateľ využije najmä pri športe, pri ktorom rozozná ideálne tempo.

O sledovanie „stresu“ sa zase stará HUAWEI TrueRelax, hoci v skutočnosti nejde ani tak o sledovanie psychického stresu, ako skôr o celkovú záťaž tela. Záťaž sa spravidla meria v pokoji a závisí od variability srdcového tepu, ktorú zvládajú merať len niektoré typy hodiniek. V prípade väčšej záťaže potom môžeme využiť pripravené dychové cvičenia, a svoje telo tak ľahko upokojiť. Na druhej strane Huawei Watch GT 2 nedisponujú funkciou Body Battery, ktorú typicky nájdeme pri smartwatch Garmin. Tá zobrazuje zostávajúcu energiu používateľa vypočítanú z celkovej záťaže a kvality spánku, čo používateľovi uľahčuje ďalšie plánovanie. V prípade hodiniek Huawei Watch GT 2 je tiež potrebné dodať, že meranie stresu vyžaduje mobilný telefón s Androidom.

huawei; smartwatch; wearables; smart hodinky; watch gt 2;
Smart hodinky Huawei Watch GT 2 monitorujú stres (záťaž) aj spánok.

Huawei Watch GT 2 – špecifikácie, dostupnosť a cena

Či už práve pracujete, športujete, alebo spíte, Huawei Watch GT 2 majú funkciu na každú vašu aktivitu. V čase písania tohto textu navyše vychádzajú na krásnych 240 €, čo z nich robí jednu z najzaujímavejších súčasných ponúk. K dispozícii je pritom hneď niekoľko variantov, a tak sa nakoniec zdá, že si vyberie úplne každý.

smart hodinky; smartwatch; wearables; Huawei GT 2;

Huawei Watch GT 2

Smart hodinky (smart watch)

Kvalitné spracovanie, prekrásny displej, výdrž až 14 dní či mnoho smart a športových funkcií. Huawei Watch GT 2 sú jednoducho prvotriednymi smart hodinkami, ktoré vás svojou všestrannosťou uspokoja takmer v každom mysliteľnom ohľade.

Klady

 • Štýlový dizajn
 • Špičkový AMOLED displej
 • Mnoho funkcií
 • Výdrž 7 až 14 dní
 • Výborný pomer cena/výkon

Zápory

 • Časti ciferníkov nemožno meniť
 • Menší model nemá volanie

Zatiaľ čo niektorí výrobcovia uvádzajú smart hodinky ako na bežiacom páse (napríklad Xiaomi alebo Garmin), spoločnosť Huawei volí diametrálne odlišný prístup. Preto sme na trhu nositeľnej elektroniky od tejto značky doteraz videli len niekoľko málo modelov, a o to viac pozornosti si tiež vyslúžila práve predstavená novinka Huawei Watch GT 2.

Huawei Watch GT 2 – Obsah

 1. 14-denná výdrž? Pre Huawei Watch GT 2 žiadny problém
 2. Športové aj elegantné. Vyberte si podľa svojho
 3. Huawei Watch GT 2 monitorujú aj menej známe športy
 4. Volanie, hudba aj stráženie stresu
 5. Huawei Watch GT 2: dostupnosť a cena

14-denná výdrž? Pre Huawei Watch GT 2 žiadny problém

Nastáva koniec každodenného nabíjania a neustáleho sledovania aktuálneho stavu batérie. Smart hodinky Huawei Watch GT 2 totiž zachovávajú toľko obľúbenú prednosť svojho predchodcu, a tak aj tentoraz poteší neuveriteľnou 14-dennou výdržou. V dnešnej hektickej dobe a pri nutnosti dobíjať celý rad zariadení (smartfón, notebook, tablet) tak máme aspoň o jednu starosť menej.

Na trhu možno síce dohľadať aj smart hodinky s vyššou výdržou, než ponúkajú Huawei Watch GT 2, ide však o hodnotu dosiahnuteľnú iba pri sledovaní času, teda nie všedným používaním. Naopak tu uvádzaná 2-týždňová hodnota platí pre úplne bežnú prevádzku, takže by nás po zakúpení už nemalo nič prekvapiť. Výdrž sa však líši podľa zvolenej verzie a zatiaľ čo 46 mm variant sľubuje 2-týždňovú výdrž, elegantnejšiu 42 mm sériu musíme dobiť „už“ po týždni. Pri neustále zapnutom GPS a sledovaní tepu sa výdrž zníži na 30 hodín (a 15 hodín pri 42 mm), čo je síce razantné zníženie, avšak pri týchto funkciách úplne bežné.

Samotná spoločnosť Huawei dlhú výdrž Huawei Watch GT 2 vysvetľuje svojím novým a vôbec prvým čipom pre nositeľnú elektroniku Kirin A1. Ten kombinuje nízku spotrebu energie s vysokým výkonom, ktorý navyše optimalizuje presne podľa aktuálnej potreby.

huawei; smartwatch; wearables; smart hodinky; watch gt 2;
Smart hodinky Huawei Watch GT 2 majú inovatívny čip Kirin A1.

Športové aj elegantné. Vyberte si podľa svojho

Preč je doba, kedy boli inteligentné hodinky príliš veľké, ťažké a dizajn hral až druhé husle. Dnes sa výrobcovia naopak snažia čím ďalej tým viac zacieliť na vzhľad, ktorý je svojimi parametrami pomaly zameniteľný s klasickými modelmi. Napriek tomu sú mnohé smartwatch stále príliš masívne a častým neduhom je tiež široký rámček s nie príliš veľký displej uprostred. A práve s tým sa pri Huawei Watch GT 2 nestretneme.

Rovnako ako pri prvej verzii Huawei Watch GT, aj tentoraz sa stretávame s veľkosťami 42 a 46 mm. Pokiaľ sa pozrieme ale na presné rozmery Huawei Watch GT 2, všimneme si dôležité rozdiely. Telo sa oproti predchádzajúcemu modelu zmenšilo: pri 46 mm veľkosti dostávame priemer 45,9 mm namiesto pôvodných 46,5 mm, zatiaľ čo hrúbka 10,7 mm znamená stenčenie o 0,1 mm. Väčšie rozdiely však nájdeme pri 42 mm verzii, kde namiesto pôvodných 42,8 mm získame príjemných 41,8 mm. Zvlášť obdivuhodná je pritom malá hrúbka, kde sa z 10,5 mm dostávame na fantastických 9,4 mm.

huawei; smartwatch; wearables; smart hodinky; watch gt 2;
Prehľad všetkých predstavených edícií smart hodiniek Huawei Watch GT 2.

Nejde pritom o obyčajné zmenšenie hodiniek, o čom vypovedá zachovanie ako totožnej výdrže, tak veľkosť displeja. Práve displej pri 46 mm verzii Huawei Watch GT 2 znova zodpovedá 1,39 palcom a špičkovému rozlíšeniu 454 × 454 px, zatiaľ čo 42 mm modely ponúkajú 1,2 palca so zodpovedajúcim rozlíšením 390 × 390 px. Aj tentoraz naše oči spočinú na AMOLED dotykovom displeji, ktorý je síce drahší, avšak ponúka famózne farby, najvernejšiu čiernu a okrem iného tiež najlepšiu možnú čitateľnosť na slniečku.

Rovnako ako predchádzajúci model, aj inteligentné hodinky Huawei Watch GT 2 boli predstavené v niekoľkých verziách. 46 mm veľkosť ponúka edíciu športovú (Black Stainless Steel), klasickú (Stainless Steel) a elitnú (Titanium Grey Stainless Steel). Menšej 42 mm verzii chýba prstenec s číslami, a pôsobí tak omnoho elegantnejšie. Kúpiť si ju môžeme v športovej (Black Stainless Steel), klasickej (Stainless Steel) a elegantnej (Rose God Stainless Steel) edícii. Edícia sa vedľa odlišného puzdra líši aj vzhľadom remienkov, kde sa rozšíril výber z pôvodných šiestich farieb na osem. Remienky sú navyše vymeniteľné.

huawei; smartwatch; wearables; smart hodinky; watch gt 2;
Huawei Watch GT 2 sú vodotesné do 50 metrov a umožňujú aj monitoring plávania.

Huawei Watch GT 2 monitorujú aj menej známe športy

Hoci na trhu nájdeme mnoho smartwatch sľubujúcich monitorovanie športových aktivít, veľakrát sme nútení uspokojiť sa s niekoľkými málo režimami (športy), ktoré sa výrobca práve rozhodol ponúknuť. Niektoré športy bývajú podporované častejšie ako iné a sú to práve smart hodinky Huawei Watch GT 2, ktoré popri štandardných režimov ponúkajú aj niektoré bonusové. Ide napríklad o veslovací trenažér, a dokonca aj triatlon. Je však tiež pravda, že pri iných hodinkách môžeme nájsť zase iné športy, ako je napríklad lyžovanie. Pre človeka, ktorý aktívne robí niektorý z týchto športov, je pri výbere nových hodiniek takáto podpora často kľúčová. Vďaka vodotesnosti 5 ATM môžeme so smart hodinkami zároveň plávať a svoj výkon si jednoducho nechať zmerať. Pri plávaní však nie sú odporúčané kovové a kožené remienky.

Z bežnejších režimov tu nájdeme cyklistiku, behanie, eliptický trenažér, zatiaľ čo pri turistike zase oceníme zabudovaný barometer zaznamenávajúci tlak, výškomer, kompas a samozrejme tiež technológie GPS a GLONASS. Menované funkcie dopĺňa režim voľného tréningu, využiteľný na všetko ostatné. Popri meraniu všetkých dôležitých údajov ponúkajú smart hodinky Huawei Watch GT 2 aj tréningové odporúčania. Predinštalovaných je tiež cez 10 bežeckých kurzov a k dispozícii je aj nahovorený sprievodca. Ide napríklad o kurz pre začiatočníkov, pre chudnúceho používateľa či tých, ktorí chcú zvýšiť svoju vytrvalosť. Okrem priameho športovania využívajú Huawei Watch GT 2 vylepšené verzie TruSeen™ 3.5 na zaznamenávanie tepovej frekvencie po celý deň. Samozrejmosťou je potom monitoring celkovej pohybovej aktivity, či už ide o počet krokov, alebo napríklad spálené kalórie.

huawei; smartwatch; wearables; smart hodinky; watch gt 2;
Trénujete na veslovacom trenažéri? Smart hodinky Huawei Watch GT 2 budú vaším inteligentným asistentom.

Volanie, hudba aj stráženie stresu

Huawei Watch GT 2 sú výbornou voľbou aj pre nešportovcov. Popri klasických funkcií, ako sú notifikácie, SMS správy, e-maily, kalendár, počasie, alarm, stopky, časovač alebo hľadanie mobilného telefónu, možno prostredníctvom novú verziu Bluetooth 5.2 tiež telefonovať. Ďalej inteligentné hodinky Huawei Watch GT 2 ponúkajú počúvanie hudby a vďaka vnútornému úložisku 2 GB zvládnu pojať až 500 skladieb. Tie je možné následne prehrať prostredníctvom bezdrôtových slúchadiel, čím vzniká výborná kombinácia potrebná na nerušené behanie. Nechýba ani Always-on režim, teda neustále zobrazovanie najdôležitejších informácií, bez potreby smart hodinky prebúdzať.

V súčasnej hektickej dobe zaujme aj funkcia monitorovania stresu. Tá je zrejme skôr orientačná, pretože je vypočítavaná prostredníctvom iné merateľné údaje, napriek tomu sa však takýto údaj môže hodiť. O prehľad celodenného stresu sa stará technológia TruRelax™, ktorá umožní rozpoznať, kedy je potrebné dať si dychové cvičenie alebo si prevetrať hlavu. Dôležitú úlohu v živote zohráva samozrejme tiež spánok, a tak Huawei Watch GT 2 ponúkajú funkciu Huawei TruSleep™ 2.0, ktorá rozozná šesť častých problémov spánku a vie navyše odporučiť aj návrhy na zlepšenie. Inteligentné hodinky Huawei Watch GT 2 podporujú inteligentné telefóny s operačnými systémami Android 4.4, iOS 9.0 a novšími verziami.

huawei; smartwatch; wearables; smart hodinky; watch gt 2;
Huawei Watch GT 2: vľavo meranie stresu (42 mm), vpravo celodenný prehľad aktivít (46 mm).


Huawei Watch GT 2: dostupnosť a cena

Slovenská cena smartwatch Huawei Watch GT 2 zatiaľ nebola stanovená. Pri predstavení však bola prezradená cena zahraničná, čo pre základnú orientáciu samozrejme stačí. Za väčšiu 46 mm verziu zaplatíme 249 euro. Za menšiu veľkosť, 42 mm, z peňaženiek vytiahneme 229 euro. Začiatok predaja sa očakáva už v októbri 2019. Zatiaľ bohužiaľ nie je isté, ktoré edície u nás budú dostupné.

Huawei Watch GT 2 sú naozaj podarené smart hodinky, ktoré zachovávajú výborný displej aj špičkovú výdrž, zatiaľ čo ponúkajú všetky dôležité smart funkcie od volania cez nepretržité sledovanie tepu až po monitoring pohybu, spánku alebo stresu. Zároveň tento model dostal nový čip, kompaktnejšie telo, a vo finále tak máme k dispozícii inteligentné hodinky, ktoré nie sú zbytočne masívne. Vzhľadom na ponúkané parametre je cena relatívne nízka a určite tu môžeme oceniť pomer cena/výkon.

i Mohlo by vás zaujímať

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB32