Obnoviť stránku

Naše pobočky sú otvorené iba v režime výdajní.
Viac informácií k prevzatiu objednávok.

Pre rýchlejší výdaj na pobočkách odporúčame využiť vyzdvihnutie cez aplikáciu.

Reklamácie počas lockdownu prijímame bohužiaľ iba cez online formulár.

Huawei Watch Fit (RECENZIA): za málo peňazí veľa prémiových funkcií

Aktualizované

Spoločnosť Huawei v septembri 2020 predstavila dvojicu smart watch, ktoré stavajú na platforme LiteOS. Prvé smart hodinky sa volajú Huawei Watch GT2 Pro, hrajú na eleganciu a používajú hodnotné materiály, ale zaplatíte za ne bezmála tri stovky eur. Druhé stoja iba 86,90 € a pochopiteľne nesú celý rad kompromisov. Koľko ich je a ako sa podarili inteligentné hodinky Huawei Watch Fit?

Huawei Watch Fit (RECENZIA) – OBSAH

 1. Čo čakať od „polointeligentných“ hodiniek Huawei Watch Fit?
 2. Displej Huawei Watch Fit je skvele čitateľný
 3. Porovnanie: lacné Huawei Watch Fit vs. Huawei Watch GT2
 4. Športovať s Huawei Watch Fit je radosť, ale...
 5. Aplikácie v Huawei Watch Fit: všetko, čo potrebujete
 6. Hodnotenie a tromfy Huawei Watch Fit: GPS, SpO2, batéria a hlavne cena

Čo čakať od „polointeligentných“ hodiniek Huawei Watch Fit?

Neexistuje pevná definícia pojmu inteligentné hodinky. Na jednej strane palety máte lacný inteligentný náramok, ktorého batéria vydrží mesiac, ale má maličký displej a veľa toho nevie. Na druhej strane stoja násobne drahšie Apple Watch, ktoré zmerajú kde čo, nainštalujete do nich tisíce aplikácií, ale okrem násobne vyššej ceny zaplatíte tiež mizernou výdržou batérie.

Huawei Watch Fit; recenzia; smart hodinky; Huawei Huawei Watch Fit; recenzia; smart hodinky; Huawei
Huawei Watch Fit: drahý náramok s perfektným displejom alebo lacné smart hodinky s obmedzenými funkciami?

Smart hodinky od Huawei sú niekde napol ceste. Majú viac funkcií ako fitness náramky, majú senzory ako smart hodinky, ale nemožno do nich inštalovať aplikácie. Aj keď práve v tomto bode sa blýska na lepšie časy. Možnosť stiahnuť niekoľko hier sa v posledných týždňoch objavila pri vyššom modeli s okrúhlym displejom, dá sa teda predpokladať, že po čase príde rad aj na lacnejší model. Aplikácie sú však veľmi jednoduché a zatiaľ nie je jasné, či bude možné naprogramovať nejaké komplexné, ktoré by napr. vyriešili problémy s uploadom zaznamenaných športových výsledkov, o ktorých budem hovoriť nižšie.

Displej Huawei Watch Fit je skvele čitateľný

Huawei Watch Fit na produktových obrázkoch vyzerajú trochu ako pretiahnuté Apple Watch, ale reálny dojem je iný. Na prvý pohľad a poťažkanie (vážia 21 gramov) je jasné, že ide o ľahučký plast a hneď zaujme zaoblenie celého tela (vrátane displeja) okolo zápästia.

Huawei Watch Fit; recenzia; smart hodinky; Huawei Huawei Watch Fit; recenzia; smart hodinky; Huawei
Displej sa vzhľadom na cenu smartwatch Huawei Watch Fit podaril na výbornú.

Na displeji sa nešetrilo. Uhlopriečka 1,64 palca sľubuje dostatočnú plochu, rozlíšenie 280 × 456 znamená krásne jemnú grafiku. Jednotlivé pixely rozoznáte až keď pôjdete veľmi blízko a cielene ich budete hľadať. Aj keď mám smart hodinky hneď vedľa seba, ani by som nepovedal, že ten hranatý má menšiu jemnosť (325 vs 462 PPI). Technológia AMOLED je zárukou jasných farieb a dostatočného kontrastu aj na intenzívnom slnku. O reguláciu jasu sa stará automatika.

Porovnanie: lacné Huawei Watch Fit vs. Huawei Watch GT2 Pro

V úvode som spomenul kompromisnú výbavu modelu Huawei Watch Fit, takže aké sú rozdiely oproti drahším smartwatch Huawei Watch GT2 Pro? Tie lacnejšie nemajú reproduktor a mikrofón, takže nevedia telefonovať. Tiež chýba pamäť na hudbu a nepripojíte bezdrôtové slúchadlá. Batéria je menšia, takže namiesto 14 dní vydržia len 8 (podľa môjho meranie bez jedinej športovej aktivity). Nižšia cena je vidieť aj na materiáloch. Tam kde sa GT2 Pro chváli zafírom, titánom, keramikou a kožou, má Fit tvrdené sklo, plasty a silikónový remienok.

Model Huawei Watch Fit Huawei Watch GT2 Pro
Typ displeja AMOLED AMOLED
Veľkosť displeja 1.64" (280 × 456) 1.39" (454 × 454)
Materiál tvrdené sklo, plast, silikón zafírové sklo, titán, keramika, koža
Rozmery 46 × 30 × 10,7 mm 46,7 × 46,7 × 11,4 mm
Hmotnosť 21 g 52 g
Reproduktor
Mikrofón
Bezdrôtové nabíjanie
Bezdrôtové slúchadlá
Kompas
Barometer
GPS
SpO2
Výdrž batérie 8 dní 14 dní
Vnútorná pamäť 4 GB 4 GB
Operačný systém LiteOS LiteOS
Kompatibilita iOS, Android iOS, Android

Drahší model nabíja bezdrôtovo a spolupracuje s bežnými bezdrôtovými nabíjačkami štandardu Qi na mobilné telefóny. Lacnejší typ má magnetický konektor na USB kábli. Hranatý model má jediné tlačidlo, okrúhly pridáva druhé, ku ktorému si používateľ môže priradiť ľubovoľnú aplikáciu. Tiež chýba barometer a kompas. Naopak rovnaký je operačný systém LiteOS, ktorý určuje charakter, spôsob ovládania a funkcie hodiniek. Všetko je prehľadné a ľahko pochopiteľné.

Huawei Watch Fit; recenzia; smart hodinky; Huawei
V čom sa líšia smart hodinky Huawei Watch Fit od drahšieho modelu Huawei Watch GT2 Pro?

Tiež tu sú notifikácie z mobilu pasívne (nedá sa na ne nijako reagovať), zato sú rovnako spoľahlivé a chodia okamžite, čo je vlastnosť, ktorú som chválil pri drahšom modeli a rad konkurentov môže len závidieť. Rovnako vydarené je aj sledovanie spánkovej aktivity. Podrobné grafy a podľa mojej skúsenosti aj presnosť môžu týmto smart watch závidieť aj Apple Watch, pre ktoré je spánok relatívne čerstvou novinkou. Výpočet zhodných vlastností nekončí, len budem pokračovať v ďalšom texte...

Športovať s Huawei Watch Fit je radosť, ale...

Watch Fit zmerajú okysličenie krvi (SpO2), aktuálne ide o najlacnejšie značkové hodinky s touto funkciou. Nechýba non-stop záznam srdcového tepu (senzor Huawei TruSeen 4.0), gyroskop, akcelerometer a dokonca ani GPS, čo je solídny základ na záznam rôznych druhov športu. A Huawei si v tomto ohľade dáva záležať, v ponuke je takmer sto typov športových aktivít od klasiky, cez exotické disciplíny až po vyložene kuriozity alá brušný tanec. V porovnaní s drahším modelom som si všimol iba chýbajúceho profilu na golf.

Huawei Watch Fit; recenzia; smart hodinky; Huawei
Operačný systém LiteOS bohužiaľ neumožňuje exportovať namerané športové dáta do zavedených aplikácií tretích strán.

V ponuke sú tréningové programy, ale v porovnaní s Watch GT2 Pro chýba hlasový komentár. Výborná je detekcia dlhého sedenia, ktoré je typické pri práci v kancelárii. Smart hodinky vyzvú svojho používateľa a hneď ponúknu užitočné animované triky na krátke pretiahnutie. Aj tu funguje automatická detekcia športu. Vysvetlím na príklade: vyrazíte behať, ale na hodinkách zabudnete zapnúť záznam. Po chvíli sa vám samé pripomenú s tým, že pravdepodobne bežíte a či chcete aktivitu zmerať. Skvelé je, že keď potvrdíte, v zázname je uložených aj pár minút späť.

Huawei Watch Fit; recenzia; smart hodinky; Huawei Huawei Watch Fit; recenzia; smart hodinky; Huawei
Smart hodinky Huawei Watch Fit zvládajú zmerať takmer 100 typov rôznych športových aktivít (od plávania až po brušné tance).

Tiež model Fit je vodotesný a dokáže zmerať plávanie. A najväčšia športová boliestka záverom – platforma LiteOS nedovoľuje synchronizovať namerané športové aktivity do zavedených služieb alá Endomondo alebo Strava, ani ich nestiahnete vo forme. gpx súboru, s ktorým by sa potom dalo pracovať.

Aplikácie v Huawei Watch Fit: všetko, čo potrebujete

Vlastné zatiaľ nenainštalujete, ale výrobca ich niekoľko pripravil. Všetky sú jednoduché, ale tiež ľahko pochopiteľné, ovládateľné a bez komplikácií robia, čo majú. Prvé tri miesta zoznamu patria športu: Záznam, Zoznam posledných aktivít a Stav cvičenia, čo je prehľad o vývoji fyzickej formy používateľa. V ďalších appkách môžete sledovať tep, kyslík v krvi (teda SpO2), aplikácia Záznamy aktivít je prehľad spálených kalórií, krokov a času, kedy ste sa hýbali. Ďalšie dve položky majú meditatívny charakter. Aplikácia Stres sľubuje sledovať rozpoloženie svojho nositeľa v priebehu celého dňa.

Huawei Watch Fit; recenzia; smart hodinky; Huawei
Aplikácie v systéme smart watch Huawei Watch Fit sú prehľadné a veľmi jednoduché na použitie.

Ďalšie appky umožnia ovládať prehrávač v pripojenom mobile, pritom je jedno, či ide o Spotify, podcasty alebo čokoľvek iné. Vzdialená uzávierka je obrazovka so spúšťou fotoaparátu v pripojenom mobile. Praktickým doplnkom je dvoj- a päť sekundová samospúšť. Nutné dodať, že mobil musí tiež niesť značku Huawei, inak sa táto položka z menu stratí.

Huawei Watch Fit; recenzia; smart hodinky; Huawei Huawei Watch Fit; recenzia; smart hodinky; Huawei
Vlastné aplikácie si do smart watch Huawei Watch Fit zatiaľ nenainštalujete.

Pod položkou Správy je zoznam notifikácií z mobilu, veľmi pekná je predpoveď počasia, ktorá na prvej stránke ukáže aktuálny stav, na druhej hodinovú predpoveď na aktuálny deň a na tretej nasledujúci týždeň. Jednoduché stopky, časovač a budík dopĺňa Svietidlo, ktoré rozžiari displej bielou farbou s maximálnym jasom, čo hravo stačí na nočné pochôdzky po dome. Posledná je Nájdi môj telefón – zo smartwatch na mobile spustíte melódiu a ľahko ho nájdete podľa zvuku. Podmienkou pochopiteľne je, aby boli obe zariadenia v dosahu Bluetooth signálu.

Hodnotenie a tromfy Huawei Watch Fit: GPS, SpO2, batéria a hlavne cena

Huawei Watch Fit; recenzia; smart hodinky

Huawei Watch Fit

Smart hodinky

Kompromisov je celý rad, ale pri hodinkách za 85 eur predsa len vadia menej, než pri hodinkách za 300 stovky eur. Vyššie padla myšlienka, že inteligentné hodinky od Huawei sú niekde v polovici cesty medzi jednoduchými náramkami a Apple Watch. Konkrétne pri modeli Huawei Watch Fit platí, že majú bližšie tým náramkom, ale zároveň ich vo všetkých smeroch prekonávajú.

Watch Fit teda môžem odporučiť tým používateľom, ktorí doteraz mali nejakú jednoduchú „nositeľnosť“ a teraz chcú viac. Získate skvelý displej s nádhernou grafikou a prehľadným používateľským prostredím, veľkým tromfom je vlastná GPS a stále populárnejšie merania SpO2, pritom batéria vydrží dlhšie ako týždeň a cena je vzhľadom na možnosti viac než priaznivá.

Klady

 • Skvelý displej
 • Vyladený a prehľadný OS
 • Vlastné GPS
 • Meranie okysličenia krvi (SpO2)

Zápory

 • Absencia synchronizácie dát zavedených služieb
 • Bezdrôtová samospúšť len na mobily Huawei
i Mohlo by vás zaujímať

WEB1