Obnoviť stránku

Počas sviatku 8.5. je otvorená iba centrála v Bratislave a AlzaDrive Senec.

Hot Wheels Unleashed; wallpaper: cover

Hot Wheels Unleashed: Všetko, čo vieme

Špeciál: • Autor: Jakub Němec

V každej detskej izbe sa snáď aspoň raz preháňali autíčka, ktorým v našich končinách hovoríme „angličáky“. Ich celosvetovú obľubu využil tvorca hračiek Mattel so svojou značkou Hot Wheels, ktorá sa ešte navyše môže pochváliť šialenými dráhami, po ktorých sa vozidlá s roztodivnými karosériami preháňajú zbesilou rýchlosťou. Teraz Hot Wheels prenikajú aj do herného sveta vďaka titulu Unleashed. Čo všetko o ňom vieme?


Alza Magazín

Najnovšie updaty

(21. 4. 2021) Článok vytvorený, obsahuje základné informácie a podrobnosti ohľadom platforiem a dátumu vydania. Približuje gameplay a príbeh Hot Wheels Unleashed a nájdete tu aj doteraz publikované oficiálne videá a screenshoty.


Zdroj obrázku: Milestone

Hot Wheels Unleashed: Všetko, čo vieme – OBSAH

Hot Wheels Unleashed: Základné informácie

Alza Magazín

Hot Wheels Unleashed (hra) | Hot Wheels (IP)

Pretekárska arkáda Hot Wheels Unleashed sa inšpiruje hračkami (autíčkami) od Mattela. Titul vyvíja a vydáva štúdio Milestone S.r.l.. Hra vychádza 30. 9. 2021 na PC, PS4, PS5Xbox One, Xbox Series X/S a Switch bez českej lokalizácie a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Špeciál: Všetko, čo vieme

Arkádové pretekárske hry patria medzi žánre, ktoré si užije takmer každý, a preto sú medzí hráčmi veľmi obľúbené. V poslednej dobe sa na ich nedostatok nemôžeme sťažovať, pretože sa okrem iného objavil remake klasiky Crash Team Racing Nitro-Fueled alebo nový, zdanlivo „free-to-play“ diel legendárnej série Trackmania. Ovšem čoskoro si budeme môcť užiť priateľské súťaženie s kamarátmi či rodinou pri rozdelenej obrazovke alebo napínavé preteky v online multiplayeri pri ďalšej autíčkovej legende, pretože na naše herné stroje mieri Hot Wheels Unleashed. Už od 30. septembra 2021 sa na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S a Switchi budeme šialenou rýchlosťou preháňať po spletitých autodráhach so svojimi futuristickými angličákmi.

Zatiaľ nie sú známe žiadne detaily o príbehovej kampani, pokiaľ s ňou vôbec autori pre Hot Wheels Unleashed počítajú. Napriek tomu v hre určite nájdeme nejakú mechaniku určujúcu postup hráča, pretože by si mal postupne otvárať nové typy vozidiel. Rovnako tak sa počíta aj s rozširujúcimi balíčkami s ďalším obsahom. Počítame teda s veľkým počtom autíčok s rôznymi vlastnosťami, ktoré budete môcť otestovať tiež na vlastných okruhoch vytvorených v miestnom editore.

Hot Wheels Unleashed; screenshot: dráha

Krútiť sa v záludných zákrutách, zatáčať v šmyku a skákať ako o život – to všetko zažijete v titule Hot Wheels Unleashed, ktorý bol oznámený 25. februára 2021.

Zdroj: Steam

Hot Wheels Unleashed: Dátum vydania, platformy, edície


Projekt štúdia Milestone chce zaujať čo najširšie publikum, a preto popri arkádovej hrateľnosti vsádza tiež na pokrytie čo najväčšieho počtu platforiem. Vďaka tomu sa s Hot Wheels Unleashed stretneme od 30. septembra 2021 na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S a Switchi.

Hra vyjde v niekoľkých edíciách. Okrem základnej verzie sa objavia dve špeciálne digitálne edície – Special Edition obsahujúca prvý DLC Pass a Ultimate Stunt Edition, ktorý ponúkne prvý a druhý DLC Pass. Fanúšikovia autíčok si môžu počkať aj na fyzickú Challenge Accepted Edition, v ktorej sa ukrýva steelbook, plagát, prvý DLC Pass a hlavne autíčko Bone Shaker so špeciálnym nástrekom karosérie.

Hot Wheels Unleashed; screenshot: skladiště

V plánovaných DLC Pass sa pravdepodobne dočkáme ďalších tratí a autíčok, ktoré obohatia Hot Wheels Unleashed v mesiacoch po vydaní.

Zdroj: Milestone

Hot Wheels Unleashed: Čeština, česká lokalizácia


Hoci by titulu Hot Wheels Unleashed pristala česká lokalizácia (predovšetkým kvôli zameraniu na široké, resp. detské publikum), preklad do češtiny neočakávame, pretože spoločnosť Milestone svoje projekty spravidla do češtiny neprevádza.

Hot Wheels Unleashed: Príbeh


Zatiaľ nie je jasné, či sa v Hot Wheels Unleashed objaví príbehová kampaň, ktorá by hráčov motivovala k ďalšiemu hraniu, alebo či sa vývojári rozhodnú naservírovať nám iba výzvy na zložitejších tratiach so silnejšími súpermi. V každom prípade sa stretneme s niekoľkými desiatkami oficiálnych tratí a autíčok, s ktorými budeme porovnávať svoje schopnosti proti umelej inteligencii, rivalom cez multiplayer či kamarátom pred jednou obrazovkou vďaka split screenu (rozdelená obrazovka).

Hot Wheels Unleashed™ Announcement Trailer

Ústrednú úlohu v Hot Wheels Unleashed nebude hrať dej, ale predovšetkým vaše schopnosti v obrovskej rýchlosti ovládať vozidlá na rozmanitých tratiach.

Zdroj: Milestone

Hot Wheels Unleashed: Gameplay


Projekt talianskeho štúdia Milestone ukazuje, že okrem realistických simulátorov (napr. séria MotoGP) sa nebojí ani arkádovej hrateľnosti. Pri titule Hot Wheels by ani iný prístup nebol možný, pretože hračky spoločnosti Mattel si zakladajú na odvážnych dizajnoch autíčok a zbesilých dráhach, na ktorých nie je núdza o epické zrážky vozidiel či nečakané prekážky (napr. mávnutie chvosta dinosaura, vystrelenie pavúčej siete a podobne). Preto od Hot Wheels Unleashed nemôžeme čakať nič iné ako číru arkádovú zábavnosť, ktorá umožňuje takéto kúsky ako zatáčanie vo vzduchu pri skoku.

Jazdný model si zakladá na jednoduchom ovládaní, kde ide predovšetkým o to zvládnuť tri základné vlastnosti áut, teda rýchlosť, brzdnú silu a akceleráciu. Pobiť sa budeme musieť tiež s driftovaním do zákrut, správne načasovaným zrýchlením a so šialenými zákrutami tratí (prípadne so skákaním). Súčasťou hrateľnosti bude tiež hľadanie rôznych skratiek, ktoré môžu v pretekoch znamenať významnú výhodu pred súpermi. Nesmieme zabudnúť ani na možnosť hrať s rozdelenou obrazovkou a vyzvať tak okrem súperov online tiež priateľov priamo u vás doma.

Hot Wheels Unleashed - Official Gameplay Trailer

O zrážky a vypäté momenty nebude v projekte Hot Wheels Unleashed núdza.

Zdroj: IGN

V Hot Wheels Unleashed môžete navyše popustiť uzdu svojej fantázii, pretože si postavíte trať svojich snov v integrovanom editore (podobne ako môžete prepájať diely autodráhy v prípade fyzických hračiek). Vďaka tomu by mohol byť zabezpečený dostatočný prísun obsahu od komunity, avšak len v prípade, že titul zaujme dostatok fanúšikov.

Hot Wheels Unleashed: Multiplayer


Pretekárske arkády sa nezaobídu bez možnosti porovnať svoje schopnosti s ostatnými, takže ani Hot Wheels Unleashed nemôže byť výnimkou. Okrem dnes už klasickej voľby multiplayerových súbojov online sa v titule od Milestone dočkáme (mnohokrát nespravodlivo) opomínanej možnosti hrať na rozdelenej obrazovke (split screen), takže sa počas zbesilej jazdy po trati môžete priateľsky drgať.

Hot Wheels Unleashed; screenshot: závod

Hot Wheels Unleashed bude ideálnou príležitosťou, ako porovnať s priateľmi svoje pretekárske zručnosti, či ako rozhodnúť, kto vynesie smeti.

Zdroj: Steam

Hot Wheels Unleashed: Recenzia, preview, dojmy z hrania


V súčasnej dobe nemáme k dispozícii vlastné dojmy z hrania titulu Hot Wheels Unleashed, pretože je stále ešte vo vývoji. Akonáhle si hru vyskúšame, nájdete našu preview, poťažmo recenziu na našich stránkach alebo v tejto kapitole autíčkového špeciálu.

Hot Wheels Unleashed: Videá, trailery, screenshoty


Na tomto mieste nášho špeciálu nájdete audiovizuálne materiály, ktoré vám dajú predstavu o podobe Hot Wheels Unleashed. Môžete si prezrieť oficiálne screenshoty, trailery či zábery z hrania.

Oficiálne screenshoty a obrázky, galéria

Hot Wheels Unleashed; screenshot: jízda vzhůru nohama
Hot Wheels Unleashed; screenshot: auto Hot Wheels Unleashed; screenshot: dragon car

Zdroj: Milestone

(9. 4. 2021): Hot Wheels Unleashed - Official Gameplay Trailer

Hot Wheels Unleashed - Official Gameplay Trailer

Zdroj: IGN

(25. 2. 2021): Hot Wheels Unleashed™ Announcement Trailer

Hot Wheels Unleashed™ Announcement Trailer

Zdroj: Milestone

Hot Wheels Unleashed: Hardvérové nároky na PC


Oficiálne hardvérové nároky pre Hot Wheels Unleashed:


Minimálne HW požiadavky Odporúčané HW požiadavky
Operačný systém Windows 8.1 64-bit Windows 8.1 64-bit
Procesor Intel Core i5-2500K/AMD FX-6350 Intel Core i7-5820K/AMD Ryzen 5 2600
Grafická karta GeForce GTX 960/GeForce GTX 1050 GeForce GTX 1060/Radeon RX 580
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operačná pamäť 8 GB 16 GB
Pevný disk

• Zdroj: Steam (21. 4. 2021)

S akým herným PC na Hot Wheels Unleashed?

Chcete si uľahčiť výber? Nižšie pre vás máme tipy na vhodné herné počítače podľa náročnosti.

Alza GameBox Ryzen GTX1650 SUPER

Základná zostava:

Alza GameBox Ryzen GTX1650 SUPER

Alza GameBox Ryzen RTX2060

Optimálna zostava:

Alza GameBox Ryzen RTX2060

Alza individuál

Zostava pre náročných:

Alza individuál

i

To sú teda všetky podstatné informácie, ktoré v súčasnej chvíli o Hot Wheels Unleashed máme. Tento špeciál budeme pravidelne aktualizovať s tým, ako sa budú objavovať nové detaily nielen z oficiálnych zdrojov.

• Zdroje: hotwheelsunleashed.com


P-DC1-WEB01