OLAPLEX
We can deliver OLAPLEX products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 45
OLAPLEX No. 5 Bond Maintenance Conditioner 250ml
19.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: hydration and regeneration, best for hair type: for all hair types, soft and damaged - 7.96 €/100 ml
OLAPLEX No. 6 Bond Smoother 100ml
Discounted -4 %
20.90 €
21.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for all hair types, protects from high temperature, volume 100 ml - 20.90 €/100 ml
OLAPLEX No. 4 Bond Maintenance Shampoo 250ml
19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, hydrates, repair effect, for extra volume and shine, volume 250 ml, professional, paraben-free, silicone-free and sulphate-free -...
OLAPLEX No. 7 Bonding Oil 30 ml
23.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Oil for for all hair types, leave-in care, effect: regeneration, strengthening, gloss and smoothing, 30 ml volume, for women - 79.67 €/100 ml
OLAPLEX Blonde Shampoo 250 ml
22.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for damaged, aging and greying hair, hydrates, repair effect, deep cleansing, volume 250 ml, professional and vegan, paraben-free, silicone-free,...
OLAPLEX No. 8 Bond Intense Moisture Mask
25.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mask for women, conditioner, for for all hair types, 100ml volume, effect: hydration, nutrition, regeneration, strengthening and gloss - 25.90 €/100 ml
OLAPLEX No. 0 Intensive Bond Building Hair Treatment
23.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - unisex, leave-in, for for all hair types, effect: regeneration and strengthening - 15.42 €/100 ml
OLAPLEX Traveling Stylist Kit (3x 100ml)
98.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Haircare Set - contains: 1× Bond Multiplier N°.1 (100 ml), 2× Bond Perfector N°.2 (100ml), effectively regenerates broken bonds in hair structure during and after chemical...
OLAPLEX Rich Hydration Mask 200 ml
Amazing Deal
37.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mask for women, conditioner, for dry hair, 200ml volume, effect: hydration and nutrition - 18.95 €/100 ml
OLAPLEX Clarifyng Shampoo 4C 250 ml
Discounted -9 %
19.90 €
21.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo , - liquid (classic), for damaged hair, hydrates, repair effect nourishes, deep cleansing, volume 250 ml, professional and vegan, paraben-free, silicone-free,...
OLAPLEX No. 5 Bond Maintenance Conditioner 1000 ml
62.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: gloss, best for hair type: for all hair types - 6.29 €/100 ml
OLAPLEX No4 Bond Maintenance Shampoo 1000 ml
89.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, for extra shine, volume 1000 ml, professional, paraben-free - 8.99 €/100 ml
OLAPLEX No. 4 Fine Bond Maintenance Shampoo 250 ml
19.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for fine and damaged hair, hydrates, repair effect, for extra volume and shine, volume 250 ml, professional, paraben-free, sulphate-free and gluten-free...
OLAPLEX No.7 Bonding Oil 60 ml
43.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Oil for for all hair types, leave-in care, effect: hydration, gloss, softness and smoothing, 60 ml volume, unisex - 73.17 €/100 ml
OLAPLEX No. 9 Bond Protector 90 ml
19.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Serum - for nutrition and regeneration - 22.11 €/100 ml
OLAPLEX No. 5 Moisturize and Mend Leave-In 100 ml
Great price
22.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: hydration, thermal protection and softness, best for hair type: soft, dry and fine and thinning - 22.90 €/100 ml
OLAPLEX No. 5P Blonde Enhancer Toning Conditioner 250 ml
19.90 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: nutrition, easy combing and yellow tones, best for hair type: blond - 7.96 €/100 ml
OLAPLEX LashBond Building Serum 4.5 ml
Great price
41.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eyelash Serum - for the extension, strengthening and promoting the growth of new algae, for all skin types, containing a patented blend of peptides and red clover flower extract,...
OLAPLEX No. 4P Blonde Enhancer Toning Shampoo 1000 ml
82.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), hydrates, volume 1000 ml, professional - 8.29 €/100 ml
OLAPLEX No.10 Bond Shaper Curl Defining Gel 200 ml
Great price
19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Gel - professional, for wavy and curly hair, volume 200 ml - 9.95 €/100 ml
OLAPLEX No. 4 Fine Bond Maintenance Shampoo 1000 ml
58.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for fine, damaged and dry hair, hydrates, repair effect, for extra volume and shine, volume 1000 ml, professional, paraben-free, sulphate-free and...
OLAPLEX No. 4D Clean Volume Detox Dry Shampoo 250 ml
19.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dry Shampoo - detox, for all hair types, volume 250 ml - 7.96 €/100 ml
OLAPLEX Weightless Nourishing Mask 200 ml
Great price
27.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mask for women, conditioner, for soft hair, 200ml volume, effect: hydration and nutrition - 13.95 €/100 ml
OLAPLEX Volumizing Blow Dry Mist 150 ml
19.90 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, volume 150 ml - 13.27 €/100 ml