ASUS VIVOMINI-UN65-M024
Package contents
Package includes Power adapter, VESA
Processor
Processor series Intel Core i5
Processor model number Intel Core i5 6200U Skylake
Processor frequency 2.3 GHz (2,300 MHz)
Core boost frequency 2.8 GHz (2,800 MHz)
Max TDP 15 W
PSU
PSU 65 W
Memory
Memory frequency 1,600 MHz
Memory type DDR3L
Maximum RAM capacity 16 GB
Case
Width 131 mm
Height 42 mm
Depth 131 mm