Geniálny po všetkých stránkach.
iPhone 16 Pro Max. Fantastická titanová konštrukcia. Ovládanie fotoaparátu. 4K Dolby Vision pri 120 fps. A čip A18 Pro.
Nápadne nadaný.
iPhone 16 Plus. Predstavujeme ovládanie fotoaparátu. 48MP Fusion fotoaparát. Päť výrazných farieb. A čip A18.
MacBook Air 13". Sila M3. Odetá do ľahkosti.
Čip M3 dáva superprenosnému 13-palcovému MacBooku Air ešte väčšie možnosti. A pretože tento počítač vydrží na batériu až 18 hodín, môžeš ho brať všade so sebou a ľahko na ňom zvládať prácu aj zábavu.
MacBook Pro. Priekopník. Ťahúň. Živel.
16-palcový MacBook Pro s čipom M2 Pro alebo M2 Max posúva výkon a rýchlosť o triedu vyššie, či beží na batérii, alebo je pripojený do zásuvky. Má fantastický Liquid Retina XDR displej, všetky potrebné porty a celodennú výdrž batérie1. Na tomto profesionálnom notebooku zvládneš všetko – kdekoľvek potrebuješ.
iPad Air. Farby plné sily.
iPad Air. Má nádherný 10,9-palcový Liquid Retina displej. Prelomový, parádne rýchly čip M1, ktorý robí z iPadu Air silný stroj na tvorivú prácu aj mobilné hry. Touch ID, vyspelé fotoaparáty, závratne rýchle 5G a WiFi 6, USB-C a podpora pre Magic Keyboard a Apple Pencil (2. generácie).
iPad mini. Malý. A nesmierne výkonný.
iPad mini. Má 8,3-palcový Liquid Retina displej cez celú plochu. Výkonný čip A15 Bionic s Neural Engineom. 12 MP ultraširokouhlú prednú kameru s centrovaním záberu. Rozhranie USB-C. A ultrarýchle 5G. Rob si poznámky, anotuj dokumenty a zapisuj svoje najlepšie nápady s Apple Pencil (2. generácie), ktorý sa prichytáva magneticky a nabíja bezdrôtovo.
Apple Watch Series 10. Triumf tenkosti.
Apple Watch Series 10 sú tu. Väčší, priestrannejší displej v tenšom a ľahšom prevedení. Vyspelé zdravotné a kondičné funkcie s upozorňovaním na spánkový apnoe. A k tomu rýchlejšie nabíjanie.
Apple Watch Series 9. Múdrejšie. Jasnejšie
Šikovnejšie
Apple Watch Series 9 ti pomôžu viesť aktívnejší, zdravší a bezpečnejší život a zostať v spojení. Podporujú poklepanie, kúzelný spôsob interakcie s hodinkami, a majú ešte jasnejší displej.
iMac. Hrá všetkými farbami.
Vďaka čipu M1 je iMac úžasne tenký a neuveriteľne schopný. Hodí sa kamkoľvek a na všetko, čo robíš.
Showroom Bratislava
Mlynské Nivy 19034/5a, Bratislava
Po-Nie: 9:00-21:00
Predajňa Košice
Žriedlová 11 , Košice
Po-Ne: 8:00-19:00
Predajňa Žilina
Komenského 8933/63B , Žilina
Po-Ne: 8:00-19:00
iPhone
iPhone 16 Pro Max iPhone 16 Pro iPhone 16 Plus iPhone 16 iPhone 15 Pro Max iPhone 15 Pro iPhone 15 iPhone 15 Plus Všetky iPhony Porovnanie iPhonov Príslušenstvo iPhone súkromie Prečo iPhone?Mac
MacBook Air MacBook Pro iMac Mac Studio Mac Pro Štúdio Display Všetky Mac notebooky Porovnanie modelov Mac Príslušenstvo pre Mac notebooky Mac konfigurátor S Macom to ide S Macom je to hračkaiPad
iPad Pro M4 iPad Pro M2 iPad Pro M1 iPad Air M1 iPad Pro iPad 2022 iPad 2021 iPad Mini Všetky iPady Príslušenstvo Uľahči si štúdiumSpoločnosť Apple, Inc. bola založená 1. apríla roku 1976 v americkom Cupertine, vtedy ako Apple Computer. Pri jej zrode stáli traja muži:
Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Wayne.
Jobs a Wozniak študovali na rovnakej strednej škole a zoznámili sa v roku 1971. Obaja neskôr opustili univerzitu a začali pracovať v IT. Wozniak šiel do HP a Jobs do Atari, kde stretol Ronalda Waynea. Zlom nastal roku 1975, kedy Jobs a Wozniak v Homebrew Computer Clube uvideli počítače Altair 8800.
Wozniakovi napadlo, že by takýto počítač mohol postaviť sám doma. A tak v roku 1976 vznikol Apple I.
Wozniakov výtvor zaujal Jobsa natoľko, že sa rozhodli založiť firmu Apple na výrobu a predaj počítačov. Ako tretí sa k nim pripojil Ron Wayne, ktorý pomáhal s administratívou. Apple však už po dvanástich dňoch opustil. Nesúhlasil totiž s Jobsovým obchodným plánom a predal svoj podiel zvyšným dvom spoločníkom za 800 dolárov.
i
10 % podiel v Apple mal v auguste 2018 hodnotu 100 miliárd amerických dolárov. Keby si Ronald Wayne ponechal svoj podiel, bol by druhým najbohatším mužom planéty.
Pôvodné logo Apple navrhol Ronald Wayne. Bol to obraz Isaaca Newtona sediaceho pod jabloňou. Čoskoro potom bolo logo zmenené na svetovo známe odhryznuté jablko. Tvar loga Apple je už od roku 1977 rovnaký, menila sa iba jeho farba. Pôvodne bolo jablko v dúhových farbách, v roku 1998 prešiel Apple na modré ladenie a o 5 rokov neskôr na čiernobielu verziu.
i
Názov Apple napadol Stevea Jobsa údajne pri návšteve jablčného sadu v čase, keď držal fruitariánsku diétu. Iné teórie hovoria, že inšpiráciou bolo meno hudobného vydavateľstva, pod ktoré patrili The Beatles, či biblické jablko poznania z príbehu Adama a Evy.
Prvý počítač Apple I si získal obľubu predovšetkým medzi priaznivcami kalifornského Homebrew Computer Clubu. V roku 1977 ho potom nahradil nový model Apple II. Jeho telo bolo plastové a disponoval farebným monitorom, čo bol v tom čase úplne revolučný prvok. V roku 1980 vstúpil Apple Computer na burzu, pričom hneď v prvý deň stúpli akcie firmy o 32 %.
Firma Apple mala problémy v roku 1981, keď sa na trh dostal prvý IBM PC a obsadil popredné priečky v rebríčku predajnosti. Jobsov tím zareagoval uvedením počítača Apple Lisa, prvého počítača s grafickým používateľským rozhraním. Kvôli vysokej cene (10 000 amerických dolárov) však nemal úspech.
Určitý komerčný úspech dosiahol Apple Macintosh v roku 1984. Pre zaujímavosť – televíznu reklamu na prvý Macintosh natočil Ridley Scott, toho času známy vďaka kultovým filmom Votrelec a Blade Runner.
Macintosh sa však zďaleka nepredával tak, ako si predstavovalo najvyššie vedenie firmy. Steve Jobs po konflikte s výkonným riaditeľom z Apple v roku 1985 odišiel a založil vlastnú spoločnosť NeXT Computer. V tom istom roku opúšťa Apple aj Wozniak.
Firma sa čoskoro sa dostala do sporu s Microsoftom, keď bol vydaný Windows 1.0. Spoločnosti Apple sa nepáčila prílišná podobnosť s ich systémom Mac OS. Nasledovalo takmer desaťročie právnych sporov. Americká justícia však firme Apple neuznala výlučné autorské práva na grafické rozhranie OS.
Steve Jobs sa však napokon v deväťdesiatych rokoch vrátil späť do Apple. Jeho firmu NeXT Computer v roku 1996 kúpil Apple a Steve sa stal riaditeľom spoločnosti. V nasledujúcich rokoch sa sústredil na zlepšenie ekonomickej situácie Apple a vývoj nového hardvéru.
Jobs po dvoch rokoch obnovil zašlú slávu Macintoshov – v roku 1998 osobne predstavil prvý iMac so systémom Mac OS X. Potom nasledovala séria ďalších úspešných produktov Apple.
iMac počítač bol prvýkrát predstavený v roku 1998. Ide o elegantný All In One počítač, ktorý zaujme výkonným hardvérom a optimalizovaným systémom.
iPhone patrí medzi najlepšie predávané mobilné telefóny súčasnosti. Jeho prvý model bol uvedený na trh v roku 2007 a odvtedy sa oslavuje nebývalý úspech.
iPad po uvedení na trh zaznamenal obrovský úspech. Tento tablet zaplnil medzeru medzi iPhonom a MacBookom a postupne z trhu vytlačil aj väčšinu konkurenčných netbookov.
MacBook je nástupcom radu osobných počítačov iBook. Tieto notebooky stavajú na jedinečnú eleganciu a vysoký výkon.
Homepod patrí medzi najväčšiu novinku spoločnosti za posledných pár rokov. Tieto bezdrôtové reproduktory vsádzajú na maximálnu zvukovú kvalitu a skvelý dizajn.
Apple Watch sú elegantné hodinky s množstvom funkcií ako je snímanie tepovej frekvencie alebo počítanie krokov.
Apple TV je multimédiálne centrum, ktoré sa hodí do každej domácnosti. Zariadenie jednoducho pripojíte k vášmu televízoru a získate možnosť sledovania filmov a videí prostredníctvom systému tvOS.
Sieť kamenných predajom Apple Store sa špecializuje na počítače, spotrebnú elektroniku, softvér a príslušenstvo. Apple obchod nájdete po celom svete na viac ako 400 miestach. Na otvorenie oficiálneho Apple Store na Slovensku si ale budeme musieť ešte počkať.
Mnoho ľudí si pletie pojmy Apple Store a Apple App Store. Zatiaľ čo Apple Store stojí za označením kamennej predajne, Apple App Store je internetový obchod, kde si môžete kúpiť aplikácie a hry.