Obnoviť stránku
Aktuálna rýchlosť doručenia:
Alza predajne
Alzaboxy
Doručenie na adresu
Partnerské odberné miesta

0-1 deň
0-1 deň
0-2 dni
1-2 dni

Apple Watch Ultra (PREVIEW) – Veľké outdoorové prekvapenie

Aktualizované

Ani tohtoročný september sa nezaobišiel bez pravidelnej konferencie Apple Event, ktorá síce predstavila nové iPhony a bezdrôtové slúchadlá, mimoriadnu pozornosť však venovala najmä smart hodinkám. Vôbec prvýkrát totiž boli uvedené hneď tri samostatné modely, medzi ktorými boli aj očakávané Apple Watch Series 8 a Apple Watch SE (2022). Najviac napriek tomu zaujali smart hodinky Apple Watch Ultra, ktoré začali novú éru športovo založených hodiniek, čím môžu významne ovplyvniť celý trh.

Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra – OBSAH

  1. Doposiaľ najodolnejšie Apple Watch
  2. Hor sa za dobrodružstvom
  3. Pripraviť na ponor
  4. Dva teplotné senzory a detekcia autonehôd
  5. Apple Watch Ultra – varianty, dostupnosť a cena

Doposiaľ najodolnejšie Apple Watch

Apple Watch Ultra sú určené do nehostinného prostredia, v ktorom ľahko odolajú aj extrémnym živlom. Spĺňajú totiž armádny štandard odolnosti MIL-STD 810H, v rámci ktorého zdolali nízke aj vysoké teploty, teplotné šoky, dážď, vlhkosť, prach, piesok, nízky tlak, vibrácie a mnoho ďalšieho. Prevádzková teplota pritom zodpovedá rozmedzí −20 ° až 55 ° Celzia, a je preto zrejmé, že sa s Apple Watch Ultra môžeme vydať naozaj kamkoľvek.

Mimoriadna odolnosť vychádza zo samotnej konštrukcie, ktorú tvorí skutočný titán, teda najodolnejší materiál používaný len pri najprémiovejších hodinkách. Rovnako, ako väčšina outdoorových hodiniek, aj Apple Watch Ultra vsádza na masívnu konštrukciu, ktorej veľkosť v tomto prípade činí 49 mm. Spomenúť musíme tiež prednú stranu krytú samotným zafírovým sklíčkom, ktorému sa stále nevyrovná žiadne ochranné sklo.

Apple Watch Ultra
Inteligentné hodinky Apple Watch Ultra prinášajú úplne nové tlačidlo.

Na ľavej strane puzdra potom nájdeme nové oranžové tlačidlo nazvané „Akcia“, ktorému je možné priradiť jednu z mnohých užitočných funkcií. Apple Watch Ultra navyše disponujú tromi mikrofónmi a dvoma reproduktormi, ktoré umožňujú telefonovanie aj v zlých poveternostných podmienkach. Pôvodné tlačidlo a korunka na pravej strane sú pre zmenu vystúpené, čo umožňuje ich ľahšie nahmatanie, najmä v prípade nasadených rukavíc.

Apple Watch Ultra prinášajú aj väčší displej, ktorý oproti Apple Watch SE narástol o 27 %, čo pri tréningu umožňuje zobraziť až 6 metrík naraz. Špeciálne pre väčší displej bol vytvorený aj unikátny ciferník Wayfinder, s ktorým máme na dobrodružných výpravách k dispozícii nielen kompas, ale aj 8 ďalších metrík naraz. Výrazne zvýšená bola aj svietivosť, ktorá dosahuje vskutku neuveriteľných 2 000 nitov, čo je 2× viac ako v prípade akýchkoľvek doterajších Apple Watch.

Apple Watch Ultra
Nie je výzva, ktorej by sa Apple Watch Ultra zľakli.

Apple Watch SE Apple Watch 8 Apple Watch Ultra
Rozmery 40 mm a 44 mm 41 mm a 45 mm 49 mm
Certifikácia MIL-STD 810H18 × ×
Always-on ×
Maximálna svietivosť 1 000 nitov 1 000 nitov 2 000 nitov
EKG ×
Meranie okysličenia krvi ×
Snímanie teploty ×

Hor sa za dobrodružstvom

Pre priaznivcov outdoorových aktivít je vôbec prvýkrát pripravená dvojpásmová GPS, ktorá ponúka citeľne presnejší záznam aj v tom najnáročnejšom teréne. Umelá inteligencia navyše zaznamenanú trasu upravuje a o našich výkonoch tak podáva ešte presnejšie dáta. Apple Watch Ultra umožňujú zobrazenie zdolanej trasy aj počas tréningu, vďaka čomu sa v prípade straty môžeme nechať navigovať po rovnakej ceste späť. Oceniť musíme tiež kompletne prepracovaný kompas alebo novú funkciu sirény, ktorá spustí 86-decibelový kolísajúci zvuk, a prípadnú pomoc tak upozorní na vzdialenosť až 180 metrov.

Jedným z najväčších mínusov smart hodiniek Apple Watch bola po dlhú dobu batéria. To sa však s Apple Watch Ultra mení a namiesto pôvodných 18 hodín bežného používania získame hodín rovno 36, pričom s novým úsporným režimom dokonca dosiahneme neuveriteľných 60 hodín.

Apple Watch Ultra

Pripraviť na ponor

Apple Watch Ultra sú pripravené asistovať pri vodných aktivitách, ktoré by pre iné hodinky mohli byť už príliš rizikové. Problémom preto nie je kitesurfing, wakeboarding ani iný vysokorýchlostný vodný šport, na ktorý sú Apple Watch Ultra pripravené vďaka vodotesnosti s certifikáciami WR100 a EN 13319. Potápať sa potom podľa výrobcu môžeme až do hĺbky 40 metrov.

V spolupráci s uznávanou značkou Huish Outdoors bola vytvorená aj nová potápačská aplikácia Oceanic+. Tá dorazí už na jeseň a z Apple Watch Ultra urobí skutočný potápačský prístroj. K dispozícii tak budeme mať napríklad plánovanie ponoru, personalizovaný používateľský profil, výstrahy, denník, informácie o aktuálnych podmienkach, možnosť zdieľať informácie s priateľmi a mnoho ďalšieho. Aj bez tejto aplikácie však Apple Watch Ultra dokážu automaticky spustiť monitorovanie hĺbky, a všetky potrebné údaje vrátane teploty vody tak budeme mať k dispozícii kedykoľvek.

Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra prináša sledovanie ponoru (vľavo) aj novú aplikáciu Oceanic+ (vpravo).

Dva teplotné senzory a detekcia autonehôd

Apple Watch dlhodobo patrí medzi smart hodinky, ktoré zdravie svojich používateľov strážia najlepšie. Či už ide o denný pohyb, srdcový tep, okysličenie krvi, hluk, alebo EKG, Apple Watch Ultra nám poskytnú jedno z najpodrobnejších vyhodnotení nášho zdravotného stavu. Ako by toho však nebolo málo, model Ultra prináša navyše hneď dva teplotné senzory, ktoré sú od seba maximálne vzdialené. To rieši bežný problém konkurenčných hodiniek, ktoré síce vedia zmerať teplotu, nedokážu však rozpoznať vplyv teploty okolia a vplyv samotného používateľa. Apple Watch Ultra sú tak pravdepodobne prvými smart hodinkami, ktoré ponúkajú relevantné meranie kožnej teploty. To sa dá využiť v celom rade oblastí, či už ide o odhaľovanie rôznych ochorení, alebo odhadovanie jednotlivých období ženského cyklu.

Pridané boli aj dva pohybové senzory, ktoré dopĺňa aj novo navrhnutý algoritmus. Výsledkom je možnosť rozpoznať automobilovú nehodu. Následne je kontaktovaná záchranná služba a núdzové kontakty, pričom je odovzdaná aj pozícia používateľa. To je oproti bežnej detekcii pádu, ktorú možno nájsť pri mnohých smart hodinkách, významný posun a je prakticky isté, že táto funkcia zachráni veľký počet životov.

Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra – varianty, dostupnosť a cena

Smart hodinky Apple Watch Ultra dorazia v jedinej veľkosti a jedinom farebnom variante puzdra. O to širšiu ponuku však nájdeme v oblasti remienkov a nakoniec si tak môžeme vybrať z mnohých rôznorodých dizajnov. S každými smart hodinkami Apple Watch Ultra sa navyše pripojíme aj k mobilnej sieti a na rozdiel od iných radov sa tak netreba rozhodovať medzi základným a Cellular modelom.

Apple Watch Ultra je možné predobjednávať už teraz pomocou zeleného tlačidla nižšie, pričom prvých kusov sa zákazníci dočkajú už 23. septembra. Obstarávacia cena je stanovená na nie práve nízkych, avšak vzhľadom k mimoriadnym funkciám a prémiovým materiálom férových 1 017,90 €.


i Mohlo by vás zaujímať

Apple Watch dlho dominovali na poli univerzálnych šikovných hodiniek, zatiaľ čo náročných športovcov často uspokojiť nedokázali. S príchodom Apple Watch Ultra sa však situácia mení a začína byť čím ďalej pravdepodobnejšie, že Apple ovládne aj svet športu.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB11