Obnoviť stránku

Apple Watch Series 7 (NOVINKA) – väčší displej, odolnejší dizajn a ešte rýchlejšie nabíjanie

Aktualizované • Autor: Daniel Hlas

Tento september sa nezaobišiel bez tradičnej konferencie spoločnosti Apple, na ktorej bolo predstavených niekoľko nových zariadení. Smart hodinky Apple Watch Series 7 prinášajú okrem najnovších generácií iPhonov a iPadov aj atraktívne inovácie vo viacerých smeroch...

Apple Watch Series 7 - OBSAH

  1. Väčší displej, viac obsahu
  2. Odolnejšie ako kedykoľvek predtým
  3. Rýchlejšie nabíjanie a vylepšené prostredie
  4. Apple Watch Series 7 – varianty, dostupnosť a cena

Väčší displej, viac obsahu

Apple Watch Series 7 majú viditeľne väčší displej, zatiaľ čo samotné puzdro zostáva takmer nezmenené. Vďaka tomu sa rámčeky stenčili o 40 %, čo umožnilo zobrazenie o 20 % viac obsahu medzi generáciami. V porovnaní s hodinkami Apple Watch Series 3 je to nárast o úctyhodných 50 %, takže môžeme očakávať, že mnoho majiteľov tretej generácie prejde na Apple Watch 7.

Režim Always-On je teraz o 70 % jasnejší v interiéri a môžeme sa tešiť aj na úplne nové ciferníky, ktoré zaujmú každého. Smart hodinky Apple Watch vo všeobecnosti ponúkajú pravdepodobne najlepšie vyzerajúce ciferníky na trhu a v tomto smere všetka konkurencia stále zaostáva.

smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Porovnanie veľkosti displeja pri Apple Watch 3, Apple Watch 6 a Apple Watch 7.

Odolnejšie ako kedykoľvek predtým

Vylepšená bola aj celková konštrukcia. Sklo displeja aj samotné puzdro majú teraz zaoblenejšie okraje, čo vyzerá skvele a umožňuje pohodlnejšie používať gestá po stranách obrazovky. Dotykový snímač bol integrovaný priamo do panela OLED, čo umožnilo znížiť hrúbku displeja.

O polovicu širšie je predné krištáľové sklo, ktorého geometria tiež prešla inováciou pre ešte väčšiu odolnosť voči akémukoľvek poškodeniu. Apple tiež uvádza odolnosť proti prachu IP6X, čo je najvyššia úroveň odolnosti proti prachu na tejto stupnici, ktorá poskytuje maximálnu ochranu proti vonkajším časticiam. Samozrejmosťou je tiež vodotesnosť do 5 atmosfér (5 ATM), takže hodinky vydržia priame ponorenie do vody. Ani tieto zmeny nezabránili spätnej kompatibilite s remienkami predchádzajúcich sérií.

Rýchlejšie nabíjanie a vylepšené prostredie

Hoci sa nepotvrdili neoficiálne správy o predĺženej výdrži batérie hodiniek Apple Watch Series 7, ich nabíjanie sa medzi generáciami zvýšilo o 33 %. Už za 8 minút získame dostatok energie na 8-hodinové sledovanie spánku a 80 % batérie dobijeme za bezkonkurenčných 45 minút. Vďaka tomu Apple Watch 7 teoreticky nie je potrebné nabíjať cielene, ale mohlo by stačiť, aby ste ich napríklad každý deň pri sprchovaní položili na nabíjačku.

Väčšiemu displeju sa prispôsobilo aj softvérové prostredie. V niektorých aplikáciách, ako sú stopky, časovač a kalkulačka, boli tlačidlá prepracované a ich používanie je intuitívnejšie ako kedykoľvek predtým. Nová je aj klávesnica QWERTY, ktorá umožňuje posúvanie medzi písmenami bez zdvihnutia prsta, čím sa písanie stáva ešte rýchlejšie a presnejšie. Kreslenie znakov prstom má byť tiež efektívnejšie, takže interakcia s hodinkami Apple Watch 7 bude radosť.

smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Nové farby hliníkovej verzie hodiniek Apple Watch Series 7.

Apple Watch Series 7 – špecifikácie, dostupnosť a cena

Smart hodinky Apple Watch 7 sa dodávajú v rôznych atraktívnych dizajnoch, ktoré sa líšia materiálom a farbou. Vyberať teda budeme z titánu, nehrdzavejúcej ocele a 100 % recyklovaného hliníka, ktoré sa budú dodávať v piatich nových odtieňoch – zelenom, modrom, hviezdnom, polnočnom a (PRODUCT)RED. Slovenskú cenu zatiaľ nepoznáme, ale prvé kusy budú dodané na jeseň. Na trh má prísť aj edícia LTE, ktorá sprístupní hovory, SMS a mobilný internet, zatiaľ čo inteligentné hodinky Apple Watch Series 3 a Apple Watch SE ostanú v predaji.

i Mohlo by vás zaujímať

Apple Watch Series 7 prinášajú množstvo užitočných vylepšení, ktoré sa na prvý pohľad nemusia zdať prevratné, ale v konečnom dôsledku sú užitočné pre každého. Otázka teda znie, či dostanete zatiaľ najlepšie smart hodinky od spoločnosti Apple?

P-DC1-WEB16