MRE Entrees
MRE Entrees – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 183
FOOD FORCE Chilli con carne 300 g
5.34 €
17.80 €/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 465 kJ, weight 300g - 17.80 €/1 kg
FOOD FORCE Chicken and vegetable wok with rice 300 g
Great price
4.93 €
Save 0.38 €
16.43 €/kg
In stock 1 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 373 kJ, weight 300g - 16.43 €/1 kg
Trek'n eat Moroccan couscous with vegetables
9.77 €
61.06 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1465 kJ, weight 160g - 61.06 €/1 kg
Trek'n Eat Quinoa Mexican Style
10.82 €
77.29 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1779 kJ, weight 140g - 77.29 €/1 kg
Trek'n eat Pasta primavera
9.77 €
65.13 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2525 kJ, weight 150g - 65.13 €/1 kg
Trek'n eat Spicy beef stew with pasta
12.11 €
75.69 €/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2659 kJ, weight 160g - 75.69 €/1 kg
Trek'n Eat African couscous with light chicken mixture
13.24 €
66.20 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1398 kJ, weight 200g - 66.20 €/1 kg
Trek'n Eat Tuscan beef delicacy with potatoes and beans
13.85 €
81.47 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1551 kJ, weight 170g - 81.47 €/1 kg
FOOD FORCE Italian pot 300 g
5.34 €
17.80 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 490 kJ, weight 300g - 17.80 €/1 kg
Trek'n eat Spicy Chili con Carne
12.11 €
67.28 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1511 kJ, weight 180g - 67.28 €/1 kg
Trek'n eat Pasta with beef in creamy mushroom sauce 1000+ kcal
15.59 €
64.96 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1771 kJ, weight 240g - 64.96 €/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Dried whole eggs 500 g
41.04 €
82.08 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2395 kJ, weight 500g - 1.03 €/pcs - from 82.08 €/1 kg
Trek'n eat Creamed chicken
12.90 €
88.97 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1763 kJ, weight 145g - 88.97 €/1 kg
Trek'n eat White risotto with a bouquet of fine garden vegetables
9.77 €
61.06 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1666 kJ, weight 160g - 61.06 €/1 kg
Trek'n Eat Emergency Food Mashed Potatoes 900 g
33.83 €
37.59 €/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1587 kJ, weight 900g - 37.59 €/1 kg
Trek'n eat Scrambled eggs on juicy onions
10.21 €
81.68 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2315 kJ, weight 125g - 81.68 €/1 kg
Trek'n eat Mac'n Cheese
10.21 €
72.93 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2005 kJ, weight 140g - 72.93 €/1 kg
Trek'n eat Vegetarian noodles a la Bolognese
9.77 €
54.28 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1562 kJ, weight 180g - 54.28 €/1 kg
Trek'n Eat Creole Jambalaya with vegetables
11.51 €
63.94 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1455 kJ, weight 180g - 63.94 €/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Potato cubes 350 g
25.41 €
72.60 €/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1394 kJ, weight 350g - 72.60 €/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Spicy beef stew with pasta 600 g
42.34 €
70.57 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1524 kJ, weight 600g - 70.57 €/1 kg
Trek'n eat Pasta with colourful vegetable mix 1000+ kcal
12.82 €
53.42 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1779 kJ, weight 240g - 53.42 €/1 kg
Trek'n eat Gourmet meat pan for backpackers
13.85 €
81.47 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1331 kJ, weight 170g - 81.47 €/1 kg
Trek'n eat Tender chicken with creamy vegetables and rice 1000+ kcal
17.59 €
73.29 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1763 kJ, weight 240g - 73.29 €/1 kg
In the category MRE Entrees on Alza.sk, we currently have a total of 183 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
MRE hlavní jídla
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
MRE főétel csomagok