Cheap MRE Entrees
On this page you will find MRE Entrees at the lowest prices, more so all MRE Entrees ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Just Meat Just Tuna 120 g in brine marked at 3.09 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 184
Just Meat Just Tuna 120 g in brine
3.09 €
19.31 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Can - tuna, ready-made meal, in its own juice, without preservatives, from sustainable fishing - 19.31 €/1 kg
Just Meat Just Chicken 100 g salt and pepper
from
3.08 €
26.90 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Can - chicken meat, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak farms - from 26.90 €/1 kg
Just Meat Just Turkey 100 g salt and pepper
from
3.14 €
27.70 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Can - turkey meat, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak farms - from 27.70 €/1 kg
TRATA Tuna in own juice 80 g
3.59 €
44.88 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Long Shelf Life Food - pieces of tuna in its own juice, sterilised
TRATA Tuna in olive oil 80 g
3.59 €
44.88 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Long Shelf Life Food - tuna pieces in olive oil, sterilised, quality Greek olive oil, 80 g
Just Meat Just Beef 100 g salt and pepper
4.09 €
32.46 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Can - beef, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak farms - 32.46 €/1 kg
Just Meat Just Duck 100 g salt and pepper
4.29 €
34.05 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Can - duck meat, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak breeding - 34.05 €/1 kg
TRATA High Protein Meal Tuna with beans and spinach 140 g
4.29 €
30.64 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Long Shelf Life Food - salad with tuna, beans and spinach, sterilised dish with high protein content,140 g
FOOD FORCE Chilli sin carne 350 g (vegetarian)
Amazing Deal
4.99 €
Save 0.91 €
14.26 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 473 kJ, weight 350g - 14.26 €/1 kg
Express Menu Mexican Chicken 300 g
5.19 €
17.30 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 327 kJ, weight 300g - 17.30 €/1 kg
Express Menu Chicken on mushrooms 300 g
5.19 €
17.30 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 373 kJ, weight 300g - 17.30 €/1 kg
Express Menu Pork goulash 300 g
5.19 €
17.30 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 435 kJ, weight 300g - 17.30 €/1 kg
FOOD FORCE Chilli con carne 300 g
5.36 €
17.87 €/kg
Currently Unavailable
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 465 kJ, weight 300g - 17.87 €/1 kg
FOOD FORCE Italian pot 300 g
Great price
5.36 €
Save 0.54 €
17.87 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 490 kJ, weight 300g - 17.87 €/1 kg
FOOD FORCE Mexican pot 300 g
5.39 €
17.97 €/kg
Currently Unavailable
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 458 kJ, weight 300g - 17.97 €/1 kg
Mana Hot Meal Italian Bolognese
5.39 €
53.90 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - instant food, nutritionally complete, vegan, 42 nutrients per serving, calories 400 kcal, protein 32 g, preparation time 8 min, just hot...
Mana Hot Meal Texas Mexican Chili
5.39 €
53.90 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - instant food, nutritionally complete, vegan, 42 nutrients per serving, calories 400 kcal, protein 32 g, preparation time 8 min, just hot...
Mana Hot Meal Indian Madras
5.39 €
53.90 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - instant food, nutritionally complete, vegan, 42 nutrients per serving, calories 400 kcal, protein 32 g, preparation time 8 min, just hot...
Mana Hot Meal Thai Green Curry
5.39 €
53.90 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - instant food, nutritionally complete, vegan, 42 nutrients per serving, calories 400 kcal, protein 32 g, preparation time 8 min, just hot...
FOOD FORCE Beef ragout with vegetables 300 g
5.59 €
18.63 €/kg
Currently Unavailable
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 293 kJ, weight 300g - 18.63 €/1 kg
Expres Menu Kato's whipped cream 300 g
5.69 €
18.97 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 435 kJ, weight 300g - 18.97 €/1 kg
Expres Menu Ratatouille 300 g
5.69 €
18.97 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 134 kJ, weight 300g - 18.97 €/1 kg
FOOD FORCE Chicken and vegetable wok with rice 300 g
Great price
5.82 €
19.40 €/kg
Currently Unavailable
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 373 kJ, weight 300g - 19.40 €/1 kg
FOOD FORCE Tomato sauce with meatballs and pasta 300 g
5.82 €
19.40 €/kg
Currently Unavailable
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 381 kJ, weight 300g - 19.40 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
MRE hlavní jídla
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
MRE főétel csomagok