Cheap healthy Eating

On this page you will find healthy Eating at the lowest prices, more so all healthy Eating ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is GRIZLY Rice flour 500 g marked at 1.89 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 1,108
GymBeam Erythritol 1000 g unflavoured - Sweetener
GymBeam Erythritol 1000 g unflavoured
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sweetener - erythritol, powder, flavourless, weight 1000 g - 10.90 €/1 kg
GRIZLY Hemp seed peeled 1000 g - Seeds
GRIZLY Hemp seed peeled 1000 g
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Seeds - hemp, - 10.90 €/1 kg
GRIZLY Mango freeze-dried XXL 125 g - Freeze-Dried Fruit
GRIZLY Mango freeze-dried XXL 125 g
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Freeze-Dried Fruit -, 125 g - 87.20 €/1 kg
GRIZLY Lyo mix Six 125 g - Freeze-Dried Fruit
GRIZLY Lyo mix Six 125 g
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Freeze-Dried Fruit -, 125 g - 87.20 €/1 kg
GRIZLY Chocolate orange by @mamadomisha 250 g - Nut Cream
GRIZLY Chocolate orange by @mamadomisha 250 g
10.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - smooth, almond, chocolate flavour, 9.3 g protein per 100 g, 583 kcal per 100 g, palm oil-free, weight 250 g - 43.60 €/1 kg
Alpro almond drink unsweetened 4x1l - Plant-based Drink
Alpro almond drink unsweetened 4x1l
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Plant-based Drink - almond, with flavour of natural - 2.73 €/pcs - from 2.73 €/1 l
GRIZLY Cashew nuts in salted caramel with honey 500 g - Nuts
GRIZLY Cashew nuts in salted caramel with honey 500 g
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - cashew roasted and in honey, 500 g - 21.80 €/1 kg
GRIZLY Student mix 1000 g - Nuts
GRIZLY Student mix 1000 g
Great price 10.90 € Save 1.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural almond, cashew, peanuts and hazelnut, 1000 g - 10.90 €/1 kg
GRIZLY Fitness mix 1000 g - Nuts
GRIZLY Fitness mix 1000 g
Great price 10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural almond, cashew and hazelnut, 1000 g - 10.90 €/1 kg
NATU Cashew cream with strawberries 300g - Nut Cream
NATU Cashew cream with strawberries 300g
10.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - smooth, cashew, strawberry flavour, 14 g protein per 100 g, 570.38 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 300 g - 36.33 €/1 kg
Mixit Big crunchy fruit - banana, strawberry, blueberry, 160g - Freeze-Dried Fruit
Mixit Big crunchy fruit - banana, strawberry, blueberry, 160g
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Freeze-Dried Fruit -, 160 g - 68.13 €/1 kg
NATU Almond cream roasted 300 g - Nut Cream
NATU Almond cream roasted 300 g
10.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - smooth, almond, natural, 21 g protein per 100 g, 628 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 300 g - 36.33 €/1 kg
GreenFood Nutrition Low Carb Buckwheat porridge, 500g - Porridge
GreenFood Nutrition Low Carb Buckwheat porridge, 500g
Great price 10.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Porridge , energy value per 100g: 362,81 kcal
Mixit Chocolate Protein Muesli by Adam Ondra 450g - Muesli
Mixit Chocolate Protein Muesli by Adam Ondra 450g
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Muesli - - 27.25 €/1 kg
Mixit Big crunchy fruit 150g - Freeze-Dried Fruit
Mixit Big crunchy fruit 150g
Great price 10.90 € Save 0.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Freeze-Dried Fruit -, 150 g - 72.67 €/1 kg
Bery Jones Natural Nut Mix in a Tin 240g - Small Gift Box
Bery Jones Natural Nut Mix in a Tin 240g
New arrival 10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 9.27 €
Small Gift Box - a mix of nuts, blanched almonds (30%), natural almonds (25%), cashew nuts WW320 (30%) and pecans (15%), a healthy snack, for wine, for porridge, supplied in a...
GymBeam Hazelnut Butter 340 g - Nut Cream
GymBeam Hazelnut Butter 340 g
10.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - smooth, hazelnut, natural, 15 g protein per 100 g, 628 kcal per 100 g, gluten-free, weight 340 g - 32.06 €/1 kg
Bery Jones Milk chocolate covered pretzels 500g - Pretzels
Bery Jones Milk chocolate covered pretzels 500g
Great price 10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 8.72 €
Pretzels - crispy pretzels covered in milk chocolate, balanced combination of salty and delicate chocolate flavours, made in the Czech Republic, ideal as a snack, a treat and an...

No longer sold