Cheap healthy Eating
On this page you will find healthy Eating at the lowest prices, more so all healthy Eating ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is GRIZLY Rice flour 500 g marked at 1.89 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 1,106
Nutspread Cashew butter 250 g
10.55 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Nut Cream - smooth, cashew, natural, 18 g protein per 100 g, 553 kcal per 100 g, weight 250 g - 42.20 €/1 kg
BIG BOY Be Sweet 200g by @janahrmi
10.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - smooth, almond, white chocolate flavour, 15.6 g protein per 100 g, 564 kcal per 100 g, palm oil-free, weight 200 g - 53.95 €/1 kg
BrainMax Pure ChocoCoco Granola, Chocolate and Coconut, 400 g
10.82 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Granola - chocolate flavour, weight 400 g, energy value per 100 g is 517 kcal - 27.05 €/1 kg
Nutspread Crunchy almonds 250 g
10.86 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Nut Cream - crunchy, almond, natural, 25 g protein per 100 g, 581 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 250 g - 43.44 €/1 kg
Nutspread Walnut butter 250 g
10.86 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Nut Cream - smooth, mixed nut, natural, 24 g protein per 100 g, 618 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 250 g - 43.44 €/1 kg
Matcha Tea EnergyCream 200g
Great price
10.90 €
Save 0.67 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - smooth, almond, white chocolate and matcha flavour, 14.6 g protein per 100 g, 608 kcal per 100 g, palm oil-free, weight 200 g - 54.50 €/1 kg
Bery Jones Roasted Smoked Almonds 500g
Great price
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - salted and smoked almond, 500 g - 21.80 €/1 kg
BIG BOY Pecan cream with Dubai chocolate flavor 200 g
Discounted -8 %
10.90 €
11.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - crunchy, pecan, chocolate flavour, 7.7 g protein per 100 g, 560 kcal per 100 g, weight 388 g - 28.09 €/1 kg
BIG BOY Big King White - Cream with hazelnuts and milk 220 g
Discounted -21 %
10.90 €
13.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - hazelnut, 13 g protein per 100 g, 543 kcal per 100 g, weight 408 g - 26.72 €/1 kg
Mixit Mixitella Pistachio
10.90 €
Currently Unavailable
Nut Cream - smooth, pistachio, natural, 9 g protein per 100 g, 607.02 kcal per 100 g, weight 220 g - 49.55 €/1 kg
Mixit Protein granola from the oven Toffee & cashew
10.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Granola - 31.14 €/1 kg
Powerlogy Protein Strawberry Cream 300 g
10.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - smooth, cashew, strawberry flavour, 21 g protein per 100 g, 539 kcal per 100 g, gluten-free, weight 300 g - 36.33 €/1 kg
Powerlogy Protein Almond Cream 300 g
10.90 €
Currently Unavailable
Nut Cream - smooth, almond, natural, 24 g protein per 100 g, 543 kcal per 100 g, gluten-free, weight 300 g - 36.33 €/1 kg
Powerlogy Protein Nougat Cream 300 g
10.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - smooth, hazelnut, nugát flavour, 22 g protein per 100 g, 539 kcal per 100 g, gluten-free, weight 300 g - 36.33 €/1 kg
Mixit Single Origin - Hazelnuts from Piedmont 200 g
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural hazelnut, 200 g - 54.50 €/1 kg
Vilgain Organic peanut butter powder 200 g
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Butter - - 54.50 €/1 kg
Nutrend Protein Breakfast 350 g, chocolate
10.90 €
Currently Unavailable
Protein Puree - , 363kcal calories per 100g, 30g of protein per 100g - 31.14 €/1 kg
GRIZLY Macadamias in salted caramel with honey 250 g
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - macadamia nuts salted, shelled and in honey, 250 g - 43.60 €/1 kg
GRIZLY Freeze-dried strawberries in white chocolate and yoghurt 250 g
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Freeze-Dried Fruit -, 250 g - 43.60 €/1 kg
GRIZLY Lyophilised raspberries in dark chocolate 250 g
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Freeze-Dried Fruit -, 250 g - 43.60 €/1 kg
GymBeam Erythritol 1000 g unflavoured
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sweetener - erythritol, powder, flavourless, weight 1000 g - 10.90 €/1 kg
GRIZLY Hemp seed peeled 1000 g
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Seeds - hemp, - 10.90 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Zdravá výživa
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Egészséges ételek