Cereals & Muesli reviews and tests

Alza Test Ranks Cereals & Muesli Based on User Reviews and Other Data

Alza Test Rating
Alza Test Traffic
Alza Test Advertising
Alza Test Saleability
Alza Test Special Price

Cereals & Muesli – Test Results

The result for cereals & muesli at several price levels is:

What is the Alza Test?

Hundreds of categories, thousands of products, millions of details and user reviews for cereals & muesli. How can you make sense of all of this? Try our Alza Test, which guarantees an objective selection based on customers' experiences. How the products from cereals & muesli rank are based solely on various data and feedback from actual people who have purchased the products.

All from 202
KetoMix Protein pudding with vanilla flavour - 300 g (10 servings) - Pudding
KetoMix Protein pudding with vanilla flavour - 300 g (10 servings)
27.90 €
93 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pudding - - 2.79 €/ks - from 93 €/1 kg
NATU Granolove Cherry & Karob 350 g - Granola
NATU Granolove Cherry & Karob 350 g
6.79 €
19.40 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Granola - 1802kJ/100g, weight: 0,35kg, flavour: karob and sour Cherry - 19.40 €/1 kg
KetoMix Protein pancake with caramel flavour 250 g (10 servings) - Směs na palačinky
KetoMix Protein pancake with caramel flavour 250 g (10 servings)
27.90 €
111.60 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Směs na palačinky - ; energy values per 100g: 92,25 kcal - 5.58 €/pcs - from 111.60 €/1 kg
Powerlogy Upgraded Probio Oatmeal Vanilla 350 g - Oatmeal
Powerlogy Upgraded Probio Oatmeal Vanilla 350 g
9.99 €
28.54 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oatmeal , energy value per 100g: 365 kcal
Powerlogy Upgraded Probio Oatmeal Dark Chocolate 350 g - Oatmeal
Powerlogy Upgraded Probio Oatmeal Dark Chocolate 350 g
Great price 9.49 €
27.11 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oatmeal , energy value per 100g: 357 kcal
Powerlogy Dark Chocolate Granola 350 g - Granola
Powerlogy Dark Chocolate Granola 350 g
8.19 €
23.40 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Granola - chocolate flavour, weight 350 g, energy value per 100 g is 458 kcal - 23.40 €/1 kg
Emco Stuffed pads with vanilla flavour 175 g - Cereals
Emco Stuffed pads with vanilla flavour 175 g
4.89 €
27.94 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cereals - filled cereal pillows, vanilla filling, high cereal content, suitable with milk or yoghurt - 27.94 €/1 kg
Emco Chocolate flavoured filled pillows 175 g - Cereals
Emco Chocolate flavoured filled pillows 175 g
Amazing Deal 4.89 €
27.94 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cereals - filled cereal pillows, chocolate filling, high cereal content, suitable with milk or yoghurt - 27.94 €/1 kg
NATU Granolove Salted Caramel 400 g - Granola
NATU Granolove Salted Caramel 400 g
6.49 €
17.08 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Granola - 1736kJ/100g, weight: 0,4kg, flavour: salty caramel - 17.08 €/1 kg
Bery Jones Premium Nutty Gluten Free Granola 420g - Granola
Bery Jones Premium Nutty Gluten Free Granola 420g
Great price 8.99 €
21.40 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 5.39 €
Granola - 21.40 €/1 kg
Powerlogy Upgraded Protein Oatmeal Strawberry 350 g - Oatmeal
Powerlogy Upgraded Protein Oatmeal Strawberry 350 g
Great price 9.49 €
27.11 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oatmeal , energy value per 100g: 415 kcal
Bery Jones Premium Chocolate Gluten Free Granola 420g - Granola
Bery Jones Premium Chocolate Gluten Free Granola 420g
Great price 9.79 €
23.31 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 7.83 €
Granola - 23.31 €/1 kg
Powerlogy Pistacchio Coconut Granola 350 g - Granola
Powerlogy Pistacchio Coconut Granola 350 g
8.19 €
23.40 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Granola - flavour coconut and pistachio, weight 350 g, energy value per 100 g is 507 kcal - 23.40 €/1 kg
Nutrend Protein Pancake 350 g, chocolate+cocoa - Směs na palačinky
Nutrend Protein Pancake 350 g, chocolate+cocoa
9.89 €
28.26 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Směs na palačinky - ; energy values per 100g: 370 kcal - 28.26 €/1 kg
BIG BOY Raspberry cheesecake porridge 350 g - Porridge
BIG BOY Raspberry cheesecake porridge 350 g
9.49 €
27.11 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Porridge , energy value per 100g: 399 kcal
Mixit Protein granola from the oven Maple syrup and pecans - Granola
Mixit Protein granola from the oven Maple syrup and pecans
10.90 €
31.14 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Granola - 31.14 €/1 kg
BIG BOY Protein granola with dragon fruit 360 g - Granola
BIG BOY Protein granola with dragon fruit 360 g
9.99 €
27.75 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Granola - 27.75 €/1 kg
Powerlogy Upgraded Keto Granola Strawberry 350 g - Granola
Powerlogy Upgraded Keto Granola Strawberry 350 g
Great price 9.49 €
27.11 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Granola - strawberry flavour, weight 350 g, energy value per 100 g is 497 kcal - 27.11 €/1 kg
VOXBERG Protein Rice Meal Strawberry & Chia 600 g - Protein Puree
VOXBERG Protein Rice Meal Strawberry & Chia 600 g
17.90 €
29.83 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein Puree - , 341kcal calories per 100g, 18,2g of protein per 100g

No longer sold