Shower Body Lotions
Shower Body Lotions – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 106
DOVE Cream Shower Gel Gentle Pamper 720 ml
5.59 €
0.78 €/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for women suitable for oily, normal and dry skin, cleaning, moisturising and soothing, 720 ml volume - 0.78 €/100 ml
AVEENO Daily Moisturising Body Wash 500 ml
14.79 €
2.96 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for sensitive and dry skin, cleaning, nourishing and soothing, perfect for: dry skin, fragrance-free, formula: dermo and vegan, 500 ml volume -...
TESORI d'ORIENTE Forest Therapy Shower Cream 250 ml
4.89 €
1.96 €/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for both women and men suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, softening and relaxation, no artificial colours and silicone-free, 250 ml volume...
KNEIPP Me Time 200 ml
6.99 €
3.50 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 3.50 €/100 ml
DOVE Men+Care Eucalyptus and Menthol 400 ml
4.13 €
1.03 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal and dry skin, cleaning, moisturising and cooling, 400 ml volume - 1.03 €/100 ml
PALMOLIVE Naturals Sensitive 750 ml
4.99 €
0.67 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for normal skin, softening and soothing, 750 ml volume - 0.67 €/100 ml
ZIAJA Cream Shower Soap Ceramides 500 ml
3.69 €
0.74 €/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for both women and men suitable for sensitive, oily, normal, combination and dry skin, cleaning, ideal for dry skin, 500 ml volume - 0.74 €/100 ml
DOVE Fruity Nourish 720 ml
5.99 €
0.83 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for women suitable for oily, normal and dry skin, cleaning, moisturising and soothing, ph neutral, 720 ml volume - 0.83 €/100 ml
PALMOLIVE Naturals Sensitive 6 × 250 ml
12.90 €
0.86 €/100 ml
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for women suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and refreshing, with vitamins, formula: vegan, 1500 ml volume - 2.15 €/pcs -...
YVES ROCHER Regenerating shower balm for very dry skin 200 ml
11.19 €
5.60 €/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for both women and men suitable for dry and mature skin, cleaning, moisturising, softening and relaxation, no artificial colours, paraben-free and sulphate-free,...
PALMOLIVE Naturals Milk Honey 750 ml
4.49 €
0.60 €/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for normal skin, softening and soothing, 750 ml volume - 0.60 €/100 ml
JANZEN Grey 200 ml
9.19 €
4.60 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 4.60 €/100 ml
DERMACOL Flower Shower Cream Lilac 200 ml
3.69 €
1.85 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for both women and men suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising, nourishing and relaxation, ideal for dry skin, formula: vegan, 200...
JANZEN Skin 200 ml
8.79 €
4.40 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 4.40 €/100 ml
PALMOLIVE Naturals Milk Olive 750 ml
4.49 €
0.60 €/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for normal skin, softening and soothing, 750 ml volume - 0.60 €/100 ml
DOVE Advanced Care Replenishing 400 ml
6.39 €
1.60 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for women suitable for dry skin, cleaning, moisturising and softening, ideal for dry skin, 400 ml volume - 1.60 €/100 ml
DERMACOL Flower Shower Cream Rose 200 ml
3.69 €
1.85 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for both women and men suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising, regenerating and nourishing, ideal for dry skin, formula: vegan,...
LA ROCHE-POSAY Lipikar Surgras refill 400 ml
16.90 €
4.23 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for men suitable for sensitive and dry skin, cleaning and moisturising, formula: dermo, 400 ml volume - 4.23 €/100 ml
DOVE Creamy Indulge 450 ml
5.09 €
1.13 €/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for women suitable for normal and dry skin, cleaning, moisturising and softening, ideal for dry skin, 450 ml volume - 1.13 €/100 ml
IDA WARG Summer Melon Shower Mousse Fruity Formula 200 ml
11.90 €
5.95 €/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 5.95 €/100 ml
BABA creamy bath foam with raspberry and rosewood scent 750 ml
4.79 €
0.64 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Foam - raspberry, for children, cleaning, refreshing and relaxation, 750 ml volume - 0.64 €/100 ml
LUMENE Men Raikas Hydrating 2in1 Body & Hair Wash 200 ml
10.90 €
5.45 €/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 5.45 €/100 ml
DERMACOL Flower Shower Cream Magnolia 200 ml
3.69 €
1.85 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for women suitable for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and softening, active ingredients include panthenol ,...
BABA Lanolin 750 ml
4.79 €
0.64 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Foam - for children, cleaning, refreshing and relaxation, 750 ml volume - 0.64 €/100 ml
In the category Shower Body Lotions on Alza.sk, we currently have a total of 106 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Sprchové pěny a mléka
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Krémtusfürdők, testápoló tusfürdők