Cheap terrarium Substrates and Moss
On this page you will find terrarium Substrates and Moss at the lowest prices, more so all terrarium Substrates and Moss ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Repti Planet Planting Substrate 635 g marked at 2.69 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 29
Repti Planet Planting Substrate 635 g
from
1.71 €
4.24 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Terrarium Substrate - natural, coconut bark, maintains optimum humidity, terrarium plants and terrarium animals will use it, weight 0,635 kg, brown colour - from 4.24 €/1 kg
JBL TerraCoco Humus 600 g 9 l
3.58 €
5.97 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Terrarium Substrate - dried clay, terrarium plants and terrarium animals will use it, weight 0,6 kg, Volume 9 l, brown colour - 5.97 €/1 kg
Hobby Terrano Expanding Humus 8 l
3.84 €
0.64 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Terrarium Substrate - dried clay, without fertilizers, without pesticides and maintains optimum humidity, amphibians and terrarium animals will use it, suitable for semi-wet...
Repti Planet Planting Substrate 2 × 635 g
5.09 €
4.01 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Terrarium Substrate - natural, coconut bark, maintains optimum humidity, terrarium plants and terrarium animals will use it, weight 1,27 kg, brown colour - 2.55 €/pcs -...
Hobby Terrano Forest 4 l
5.15 €
1.72 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Terrarium Substrate - natural, peat slabs, without fertilizers, without pesticides and maintains optimum humidity, amphibians and terrarium animals will use it, suitable for...
Hobby Terrano Pine Bark 4 l
6.09 €
1.52 €/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Terrarium Bedding - pine bark, without fertilizers, without pesticides and maintains optimum humidity, terrarium animals will use it, suitable for semi-wet terrariums, rainforest...
Lucky Reptile Hydro Fleece 100 × 50 cm
Amazing Deal
6.13 €
Save 1.76 €
12.26 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Terrarium Substrate - dried clay, absorbs moisture, without fertilizers and without pesticides, amphibians will take advantage of it, suitable for semi-wet terrariums, subtropical...
JBL TerraWood 5 l
7.88 €
6.30 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Terrarium Substrate - rough and natural, beech sawdust, without fertilizers and without pesticides, lizards and lizards and terrarium animals will use it, weight 1,25 kg, 5l...
Lucky Reptile Vermiculite 5 l
Amazing Deal
8.34 €
Save 1.23 €
13.03 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Terrarium Substrate - dried clay, absorbs moisture, without fertilizers and without pesticides, for incubating reptile eggs, weight 0,64 kg, 5l volume, brown colour - 13.03 €/1 kg
JBL TerraBark S 2-10 mm 5 l
8.78 €
7.13 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Terrarium Substrate - pine bark, absorbs moisture, without pesticides and maintains optimum humidity, maximum grain size 10 mm, lizards and lizards will use it, amphibians,...
Hobby Terrano Terra 8 l
9.05 €
In stock 4 pcs at the supplier's
Terrarium Substrate - dried clay, absorbs moisture, without fertilizers, without pesticides and maintains optimum humidity, lizards and lizards will use it, terrarium animals and...
JBL TerraCoco 5 l
9.43 €
18.13 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Terrarium Substrate - coconut bark, without fertilizers and without pesticides, terrarium plants and terrarium animals will use it, weight 0,52 kg, 5l volume, natural colour -...
Repti Planet Coco Husk 8 l
from
8.52 €
11.52 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Terrarium Substrate - coconut bark, absorbs moisture and maintains optimum humidity, the snakes will take advantage of it, amphibians and reptiles, suitable for tropical...
Lucky Reptile Jungle Bedding Jungle Bedding 10 l
Amazing Deal
10.60 €
Save 1.34 €
2.12 €/kg
In stock 1 pcs at the supplier's
Terrarium Substrate - peat slabs, absorbs moisture, without fertilizers and without pesticides, lizards and lizards will use it, amphibians and terrarium animals, suitable for dry...
JBL TerraBark M 10-20 mm 5 l
10.70 €
8.69 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Terrarium Substrate - pine bark, absorbs moisture, without pesticides and maintains optimum humidity, maximum grain size 20 mm, lizards and lizards will use it, amphibians,...
Repti Planet terrarium 10 l
from
9.96 €
2.01 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Terrarium Substrate - natural, coconut bark, maintains optimum humidity, lizards and lizards will use it, amphibians and reptiles, weight 5,5 kg, volume 10 l, brown colour -...
Repti Planet lignocell 10 l
from
10.90 €
3.26 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Terrarium Substrate - coconut bark, absorbs moisture, not suitable for bottom heating cables and maintains optimum humidity, spiders and reptiles will use it, weight 3,6 kg, volume...
Repti Planet terrarium peat 10 l
from
10.55 €
2.60 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Terrarium Substrate - peat slabs, absorbs moisture and maintains optimum humidity, lizards and lizards will use it, amphibians and spiders, weight 4,5 kg, volume 10 l, brown colour...
Lucky Reptile Vivarium Moss 150 g
Great price
11.90 €
79.33 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Terrarium Substrate - bark and moss, without fertilizers, without pesticides and maintains optimum humidity, for incubating reptile eggs, suitable for semi-wet terrariums,...
Repti Planet pine bark 10 l
from
11.73 €
6.48 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Terrarium Substrate - pine bark, absorbs moisture and maintains optimum humidity, the snakes will take advantage of it, amphibians and reptiles, weight 2,01 kg, volume 10 l, brown...
Lucky Reptile Desert Bedding Golden Yellow 7 l
Amazing Deal
13.31 €
Save 1.33 €
1.90 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Terrarium Substrate - dried clay, absorbs moisture, without fertilizers and without pesticides, lizards and lizards and terrarium animals will use it, suitable for desert and...
Lucky Reptile Desert Bedding Outback Red 7 l
Great price
13.37 €
Save 1.27 €
1.91 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Terrarium Substrate - dried clay, absorbs moisture, without fertilizers and without pesticides, lizards and lizards and terrarium animals will use it, suitable for desert and...
Lucky Reptile Desert Bedding 7 l
Great price
13.37 €
Save 1.27 €
1.91 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Terrarium Substrate - peat slabs, absorbs moisture, without fertilizers and without pesticides, lizards and lizards and terrarium animals will use it, suitable for desert and...
Repti Planet Pro Bio Activ 5 l
from
13.52 €
8.36 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Terrarium Substrate - peat slabs, activates the substrate and maintains optimum humidity, lizards and lizards will use it, amphibians and reptiles, weight 1.65 kg, 5l volume, brown...
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Substráty a rašeliny do terárií