AlzaPlus+ deals - Pet Supplies
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 626
Royal Canin Ultra Light Jelly 12 × 85 g
21.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all breeds with low with normal activity - 2.15 €/100 g
Vitakraft Dog treat Beef Stick low fat 1 pcs
2.99 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Treats for strengthening chewing muscles, beef, for all dogs with low activity, fat 20%
+Gift Dog Treats Vitakraft with a value of 2.99 €
M-Pets Soy Litter with lavender scent 10 L
14.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Litter - soy, scented and highly absorbent, 4kg /10l - 3.55 €/1 kg
M-Pets Puppy and small animal playpen 8 × 76 × 61 cm
75.19 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Playpen - colour: black, material: metal
Menforsan Very gentle shampoo for dogs and puppies 300 ml
Great price
9.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo for Dogs and Cats - 300ml, cleans hair, for shiny hair, moisturises hair, smoothens hair, hypoallergenic, paraben-free, fragrance-free, silicone-free, pH neutral, with...
Royal Canin Yorkshire Adult 1,5 kg
16.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Kibble for small breeds with low with normal activity, animal protein 28%, fat 18% - 11.27 €/1 kg
Dokas - Duck breast strips 500 g
Great price
14.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Treats duck, for all dogs with normal activity, animal protein 49.9%, fat 3.7%, grain-free
PreVital IRR cat capsule with tuna in jelly and sauce 80 × 85 g
40.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all breeds with low with normal activity - 0.59 €/100 g
M-Pets Stainless steel curved hair scissors
12.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Scissors - for breeds with hair of all lengths, curved design, made of stainless steel, dimensions 25,5 × 9,5 × 0,11 cm
Menforsan Natural antiparasitic collar for cats 33 cm
7.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiparasitic Collar - for cats of all breeds, efficacy: fleas, ticks and lice, Water-Resistant, colar size 33cm
Brit Care Dog Sustainable with chicken and insects Senior 12 kg
48.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Kibble for all senior breeds with low activity, with Joint Nutrition - 4.08 €/1 kg
Brit Care Dog Grain-free with salmon Junior Large Breed 12 kg
59.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kibble for Puppies for large breeds with low with normal activity, fat (chicken) 15%, with Joint Nutrition, grain-free, hypoallergenic - 4.99 €/1 kg
Menforsan Natural anti-parasite collar for dogs repelling ticks and fleas 57 cm
7.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiparasitic Collar - for dogs of all breeds, efficacy: fleas, ticks, mosquitos and lice, Water-Resistant, colar size 57cm
Ontario dried lamb slices 500 g
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Treats reward, lamb, for all dogs with normal activity, meat content in dry matter 96%, grain-free, hypoallergenic
Royal Canin Instinctive Gravy 12 × 85 g
17.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for large breeds with low with normal activity, fat 2.8%, without conservants - 1.75 €/100 g
Royal Canin Mini Starter Mother & Babydog 1 kg
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kibble for Puppies for small breeds with low with normal activity, animal protein 30%, fat 22%, with Joint Nutrition, with antioxidants - 10.90 €/1 kg
Cappa Artemis protective cover for dogs
35.68 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Car Seat Cover For Dogs -, black, nylon and polyester, size: 137cm×145×2,5cm
Royal Canin Hairball Care Gravy 12 × 85 g
21.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all breeds with low with normal activity, animal protein 7%, fat 2.7% - 2.15 €/100 g
Super Benek Compact Lavender 25 l
22.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Litter - bentonite, Dust-Free, scented and clumping, 20kg /25l - 1.13 €/1 kg
Tikpaws Smart pet water fountain
45.89 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fountain for Cats -, fountain height: 18cm, material: plastic, colour: white, smart, mobile application, with filtration
Royal Canin Kitten Sterilised 2 kg
31.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kibble for Kittens for all neutered breeds with low - 15.95 €/1 kg
LOUIE Pork with spinach and prebiotics 400 g
Amazing Deal
3.09 €
Save 0.46 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Canned Dog Food for all breeds with low with normal activity, fat (pork) 18% - 0.39 €/kg
LOUIE Beef broth 400 g
Amazing Deal
2.59 €
Save 0.45 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Canned Dog Food for all breeds with low with normal activity, fat (beef) 1%, without conservants - 0.07 €/100 g
My Friend Pads 60 × 60cm (10 pcs)
4.89 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Absorbent Pad - for dogs, 10pc(s) in package, size: 60 × 60cm