AlzaPlus+ deals - Pet Supplies
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 626
Brit Care Dog Grain-free with salmon Senior & Light 12 kg
58.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Kibble for all senior breeds with low activity, fat (chicken) 12%, with Joint Nutrition, grain-free, hypoallergenic and diet - 4.91 €/1 kg
Brit Vitamins Soothing 150 g
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Food Supplement for Dogs - suitable for breeds of all sizes, intended for adult dogs, type: tablet, weight: 150g, specific use: vitamins and minerals for general health,...
Super Benek Lavender 25 l
20.79 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Litter - bentonite, Dust-Free, scented and clumping, 20kg /25l - 1.04 €/1 kg
Royal Canin Chihuahua Adult 3 kg
26.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Kibble for small breeds with low with normal activity, animal protein 28%, fat (animal) 16% - 8.97 €/1 kg
M-Pets Soy litter with green tea 10 L
14.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Litter - soy, clumping and odour-absorbing, 4kg /10l - 3.55 €/1 kg
MAGIC PEARLS original 16 l
from
18.81 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Litter - silica gel, Dust-Free, 6,3kg /16l - from 3.32 €/1 kg
LOUIE Complete food chicken (95%) with rice (5%) 400 g
Great price
3.49 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Canned Dog Food for all breeds with low with normal activity, animal protein 10.5%, meat content in dry matter 95%, fat 10%, without conservants and free of GMOs - 0.87 €/100 g
Brit Care Dog Grain-free with salmon Adult Large Breed 12 kg
58.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Kibble for large breeds with low with normal activity, fat (chicken) 14%, with Joint Nutrition, grain-free, hypoallergenic - 4.91 €/1 kg
Royal Canin Chihuahua 12 × 85 g
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Food Pouch for small all breeds with low with normal activity - 1.36 €/100 g
Menforsan Anti-itch Shampoo with Tea Tree for dogs 300 ml
Great price
8.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Shampoo - 300ml, moisturises hair, relieves itching, fights hair loss, for sensitive skin and against molting, pH neutral
Beaphar Repellent Collar Bio Band for dogs 65 cm
from
5.63 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiparasitic Collar - for dogs of all breeds, efficacy: fleas and ticks, colar size 65cm
Brit Care Dog Grain-free with salmon Puppy 12 kg
59.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kibble for Puppies for all breeds with low with normal activity, with Joint Nutrition, grain-free - 4.99 €/1 kg
Brit Care Cat Flavour box Fillet in Jelly 12 × 85 g
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all breeds with low with normal activity, animal protein 85%, fat 4.5%, free of GMOs - 1.17 €/100 g
Brit Care Dog Sustainable with chicken and insects Adult Medium Breed 12 kg
46.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Kibble for medium-sized breeds with low with normal activity, with Joint Nutrition - 3.91 €/1 kg
Royal Canin British Shorthair Kitten 2 kg
Great price
34.90 €
Save 1.42 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kibble for Kittens for large breeds with low with normal activity, animal protein 32%, fat (animal) 22%, with antioxidants - 17.45 €/1 kg
Brit Care Dog Sustainable with insects and fish Sensitive 12 kg
61.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Kibble for all breeds with low with normal activity, with Joint Nutrition - 5.16 €/1 kg
Menforsan Shampoo for lightening white coat for dogs 300 ml
Great price
7.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Shampoo - 300ml, brightens colours , for white hair, reduces hair yellowing and whitening
Super Benek Compact 25 l
18.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Litter - bentonite, Dust-Free and clumping, 20kg /25l - 0.95 €/1 kg
Royal Canin British Shorthair Gravy 12 × 85 g
18.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for large breeds with low with normal activity, animal protein 9.3%, fat 2.1% - 1.85 €/100 g
Beaphar Repellent Collar Bio Band for cats 35 cm
from
8 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiparasitic Collar - for cats of all breeds, efficacy: fleas, ticks and lice, Water-Resistant, colar size 35cm
Royal Canin Ultra Light Jelly 12 × 85 g
21.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all breeds with low with normal activity - 2.15 €/100 g
Ontario soft chicken strips 500 g
Great price
11.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Treats reward, chicken, for all dogs with normal activity, animal protein 48%, meat content in dry matter 91.9%, fat 2%, grain-free
PetSafe® Seaside Stainless steel fountain 1,8 L
64.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dog Water Fountain -, fountain height: 27,5cm, diameter: 28,2cm, material: stainless steel, colour: silver, with filtration
Royal Canin Kitten Instinctive Jelly 12 × 85 g
19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all breeds with low with normal activity, fat 4% - 1.95 €/100 g