Special Teas
Special Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 227
Tea Garden Mate Carnival 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, tea blend, Brazilian, weight 90 g, composition of holly, Chocolate, grunts, cocoa and sunflower - 91.22 €/1 kg
Tea Garden Rooibos Sea Buckthorn & Forest Fruit 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, sprinkled, tea blend, South African, weight 90 g, composition cranberry and sea buckthorn - 91.22 €/1 kg
Tea garden Tea garden white tea 60 g
8.64 €
144 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - white, sprinkled, tea blend, German, weight 60 g, composition mallow flower - 144 €/1 kg
Tea garden Honeybush red 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - red, loose, South African, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Tea Garden Rooibos Star of Africa 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, sprinkled, tea blend, South African, weight 90 g, composition of cinnamon - 91.22 €/1 kg
Tea Garden Rooibos Coconut & Cream 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose-leaf, tea blend, South African, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Tea Garden Rooibos Lemon & Honey 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose-leaf, tea blend, South African, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Abuamo White Tea Loose White Peony 50 g
8.64 €
172.80 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - white, loose, single varietal, Chinese, weight 50 g - 172.80 €/1 kg
Tea Garden Lapacho Yellow Blood Orange 80 g
8.21 €
102.63 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 102.63 €/1 kg
Tea Garden Green Sani Powder Rooibos Premium 100 g
12.98 €
129.80 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose, single species, south African, weight 100 g - 129.80 €/1 kg
Tea Garden Rooibos Caramel & Cream 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, tea blend, South African, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Tea Garden China White Tea Pine Needles 40 g
12.98 €
324.50 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - white, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 40 g - 324.50 €/1 kg
Tea Garden Yinzhen Tea - Yellow Tea 60 g
12.98 €
216.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 216.33 €/1 kg
OptimLife Organics Tea Rooibos with Cinnamon and Fennel 20 x 2,5g
3.87 €
77.40 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea Rooibos Cinnamon & Fennel Tea has a number of health benefits. The antioxidants contained in this tea can help protect against damage caused by free radicals. This tea is...
Tea Garden Buddha's Thought 60 g
8.64 €
144 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - white, loose-leaf, tea blend, German, weight 60 g - 144 €/1 kg
OptimLife Organics Tea Rooibos with Chamomile 20 x 2,5g
3.87 €
77.40 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea Soothing, refreshing and full of nature - OptimLife Organics Rooibos with Chamomile is made from the finest quality rooibos plants supplemented with chamomile. - 77.40 €/1 kg
Tea Garden Rooibos Almond & Marzipan 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, tea blend, South African, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
OptimLife Organics Tea Rooibos with Seaweed and Mint 20 x 2,5g
3.87 €
77.40 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea It is popular for its delicate distinctive taste.
Seaweed & Mint Rooibos can be enjoyed both hot and cold. - 77.40 €/1 kg
Tea Garden Formosa Oolong 500 g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green and oolong, loose, single varietal, Taiwanese, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea Garden Rooibos Christmas candy in a box
10.82 €
108.20 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose, German, weight 100 g - 108.20 €/1 kg
Tea Garden Rooibos Pineapple & Cherry 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose-leaf, tea blend, South African, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Yogi Power Tea Garden in a box
12.98 €
81.13 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Ayurvedic, sprinkled, tea blend, German, weight 160 g, composition cloves and cinnamon - 81.13 €/1 kg
In the category Special Teas on Alza.sk, we currently have a total of 227 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Speciální čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Teakülönlegességek