Cheap special Teas
On this page you will find special Teas at the lowest prices, more so all special Teas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Apotheke Rooibos 20 × 1,5 g marked at 2.19 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 227
Apotheke Rooibos 20 × 1,5 g
from
1.86 €
73 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - rooibos is a tasty and healthy drink prepared from the South African shrub - Aspalathus linearis - from 0.09 €/pcs - from 73 €/1 kg
Pangea Tea loose tea Rooibos 50 g
2.95 €
59 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - 59 €/1 kg
Pangea Tea semi-green loose tea Oolong with ginseng 50 g
2.95 €
59 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - 59 €/1 kg
Pangea Tea loose tea Rooibos with lavender / Calming 50g
2.95 €
59 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea loose tea rooibos, weight of contents 50g, in a three-layer bag with Al foil to preserve freshness - 59 €/1 kg
Pangea Tea loose tea Rooibos yogurt-raspberry 50g
2.95 €
59 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea herbal powdered, flavoured, weight of contents 50g, in a three-layer bag with Al foil to preserve freshness - 59 €/1 kg
English Tea Shop Sips of Calm Booklet 8 sachets
2.99 €
99.67 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white and herbal, bags, tea set, Sri Lankan, weight 30 g, composition elderflower, Blueberry, lemongrass, licorice, Lavender, mint and cinnamon - 0.37 €/pcs -...
English Tea Shop Fruit Sips Booklet 8 sachets
2.99 €
99.67 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity and rooibos, bags, tea set, Sri Lankan, weight 30 g, blueberry composition, hibiscus, Strawberry, raspberry, mint and blackberry - 0.37 €/pcs - from 99.67 €/1 kg
Leros Male Desire 20 × 2 g
from
2.77 €
79.75 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and rooibos, bags, tea blend, Czech, weight 40 g, composition of turmeric, parsley and ginger - from 0.14 €/pcs - from 79.75 €/1 kg
Leros Warming Immunity 20 × 2 g
from
2.77 €
79.75 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and rooibos, bags, tea blend, Czech, weight 40 g, composition lime, mint and ginger - from 0.14 €/pcs - from 79.75 €/1 kg
Leros Vitamin C Immunity 20 × 2 g
from
2.77 €
79.75 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and rooibos, bags, tea blend, Czech, weight 40 g, the composition of the divisna, Linden, sea buckthorn, currant and rosehip - from 0.14 €/pcs -...
English Tea Shop Rooibos 20 pcs, Bio
3.29 €
82.25 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 82.25 €/1 kg
Link Natural Products Samahan 10 sachets
3.69 €
92.25 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and ayurvedic, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 40 g, composition of cumin, liquorice and ginger - 0.37 €/pcs - from 92.25 €/1 kg
English Tea Shop Rooibos with vanilla and chocolate 20 pcs
3.79 €
94.75 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - red, tea bags, tea blend, Sri Lankan, weight 40 g - 0.19 €/pcs - from 94.75 €/1 kg
English Tea Shop Pure White Tea
3.79 €
94.75 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, 20 bags - 0.19 €/pcs - from 94.75 €/1 kg
English Tea Shop Super fruity
3.79 €
126.33 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, 20 bags - 0.19 €/pcs - from 126.33 €/1 kg
OptimLife Organics Tea Rooibos with Chamomile 20 x 2,5g
3.87 €
77.40 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea Soothing, refreshing and full of nature - OptimLife Organics Rooibos with Chamomile is made from the finest quality rooibos plants supplemented with chamomile. - 77.40 €/1 kg
OptimLife Organics Tea Rooibos with Cinnamon and Fennel 20 x 2,5g
3.87 €
77.40 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea Rooibos Cinnamon & Fennel Tea has a number of health benefits. The antioxidants contained in this tea can help protect against damage caused by free radicals. This tea is...
OptimLife Organics Tea Rooibos with Seaweed and Mint 20 x 2,5g
3.87 €
77.40 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea It is popular for its delicate distinctive taste.
Seaweed & Mint Rooibos can be enjoyed both hot and cold. - 77.40 €/1 kg
BASILUR Orient White Moon cover 25 × 1,5 g
New arrival
4.29 €
114.40 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.36 €/pcs - from 114.40 €/1 kg
English Tea Shop Pure Sri Lankan tea mix 40g, 20 pcs organic ETS20
4.29 €
107.25 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, white and herbal, bags, tea set, Sri Lankan, weight 40 g, composition of turmeric, moringa, cinnamon and ginger - 0.21 €/pcs - from 107.25 €/1 kg
Cupper Organic White Tea – Raspberry 20 × 1.7 g
New arrival
from
3.92 €
54.25 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 0.20 €/pcs - from 54.25 €/1 kg
English Tea Shop Mix of Top Green Teas 37g, 20 pcs organic ETS20
4.69 €
126.76 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, great gift, box of 20 bags, 5 flavours, tea mix - 0.23 €/pcs - from 126.76 €/1 kg
English Tea Shop Best of British Tea Collection 40g, 20 pcs Organic ETS20
4.69 €
117.25 €/kg
Ordered on request
Tea - organic, British brand, great gift, box of 20 bags, 5 flavours, tea mix - 0.23 €/pcs - from 117.25 €/1 kg
English Tea Shop Tea mix Premium quality 34g, 20 pcs organic ETS20
4.69 €
137.94 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, great gift, box of 20 bags, 5 flavours, tea mix - 0.23 €/pcs - from 137.94 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Speciální čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Teakülönlegességek