Special Teas
Special Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 227
Tea Garden Yogi Fairy Tale
8.64 €
108 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Ayurvedic, sprinkled, tea blend, German, weight 80 g, anise composition, Fennel, cloves, liquorice and cinnamon - 108 €/1 kg
Tea Garden Christmas Bakery ® in a box - fruit tea
10.82 €
108.20 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - fruity and rooibos, sprinkled, tea blend, German, weight 100 g, composition lemongrass, cloves, grunts, hibiscus, apple, Linden, orange, cinnamon, I'm not sure, rosehip and...
Tea Garden Formosa Orange Oolong 500 g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green and oolong, sprinkled, tea blend, Taiwanese, weight 500 g, composition orange - 86.78 €/1 kg
Pangea Tea loose tea Rooibos with lavender / Calming 50g
2.95 €
59 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea loose tea rooibos, weight of contents 50g, in a three-layer bag with Al foil to preserve freshness - 59 €/1 kg
Pangea Tea loose tea Rooibos 50 g
2.95 €
59 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - 59 €/1 kg
Tea Garden Rooibos Orange 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose-leaf, tea blend, South African, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Tea Garden Ginseng Oolong / Ginseng Oolong 50 g
12.98 €
259.60 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 259.60 €/1 kg
Tea Garden China Oolong Tit Kon Yum 90 g
8.64 €
96 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 96 €/1 kg
Tea Garden Ginseng Oolong / Ginseng Oolong 500 g
95.50 €
191 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 191 €/1 kg
Tea Garden Yogi Power 80 g
8.64 €
108 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Ayurvedic, sprinkled, tea blend, German, weight 80 g, composition cloves and cinnamon - 108 €/1 kg
Tea Garden China White Hair 70 g
8.64 €
123.43 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - white, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 70 g - 123.43 €/1 kg
Tea Garden Rooibos Vanilla 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose-leaf, tea blend, South African, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Pangea Tea semi-green loose tea Oolong with ginseng 50 g
2.95 €
59 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - 59 €/1 kg
Tea Garden Mate Brasil Beach ® 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 91.22 €/1 kg
Tea Garden Rooibos Cherry 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose-leaf, tea blend, South African, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Shoti Maa - Rise - Morning Tea - Ayurvedic Yogi Tea
4.74 €
148.13 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Ayurvedic, sprinkled, tea blend, Dutch, weight 32 g, clove composition, hibiscus, turmeric, licorice, mint and cinnamon - 148.13 €/1 kg
SONNENTOR Advent calendar bio 38,9 g
6.32 €
162.47 €/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
Tea - Green, Black, white, herbal and fruity, bags, tea set, weight 38,9 g - 162.47 €/1 kg
Tea Garden China White Monkey 50 g
12.98 €
259.60 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - white, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 50 g - 259.60 €/1 kg
Tea Garden China Gui Hua Sweet Osmanthus Oolong 80 g
8.64 €
108 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 108 €/1 kg
Tea Garden Vietnam Oolong Kim Tuyem Red 50 g
12.98 €
259.60 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green and oolong, loose, single varietal, Vietnamese, weight 50 g - 259.60 €/1 kg
Tea Garden Rooibos Elderberry Grog 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, sprinkled, tea blend, South African, weight 90 g, composition elderflower - 91.22 €/1 kg
Tea Garden Rooibos Pearl of the Nile 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose-leaf, tea blend, South African, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
In the category Special Teas on Alza.sk, we currently have a total of 227 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Speciální čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Teakülönlegességek