Single Origin Teas
Single Origin Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 583
Tea Garden Apricot - black flavored tea, 90g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-grain, German, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Tea Garden Earl Grey with flowers - black flavoured tea, 90g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is bergamot and jasmine with a positive impact on energy and memory, single-species, German, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Tea garden Java OP Malabar - black tea, 90g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, indonesian, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling FTGFOPI Sivitar - black tea, 80g
8.64 €
108 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 80 g - 108 €/1 kg
Tea Garden Earl Grey Blue Clou - black flavored tea, 90g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is bergamot with a positive impact on energy and memory, single-species, German, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Tea Garden Earl Grey Blue Clou - black flavored tea, 500g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is bergamot with a positive impact on energy and memory, single-species, German, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
JUKL Routa infusion 50 g
2.69 €
53.80 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is routa with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g, volume...
Tea Garden - China Chun Mee - green tea, 500 g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Chinese, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea garden - India Darjeeling KGFOPI North Tukvar - green tea, 70 g
10.82 €
154.57 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Indian, weight 70 g - 154.57 €/1 kg
Tea garden Rooibos red 500 g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose, single species, South African, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea garden Cranberry fruit
4.30 €
86 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is cranberry with a positive impact on immunity and energy and memory, single-species, Chilean, weight 50 g - 86 €/1 kg
Tea Garden Puerh Tea King Organic 500 g
69.45 €
138.90 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 500 g - 138.90 €/1 kg
Tea Garden India Assam Manjushree CTC - black tea, 500g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea Garden Ceylon Dimbula OP 80g - black tea
8.21 €
102.63 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 80 g - 102.63 €/1 kg
JUKL Rosemary leaf 50 g
2.48 €
49.60 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is rosemary with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g,...
Tea Garden - Korea OP Jeju - green tea, 70 g
8.64 €
123.43 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Korean, weight 70 g - 123.43 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling Ambootia Autumnal - black tea, 60g
8.64 €
144 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, Indian, weight 60 g - 144 €/1 kg
Tea Garden Irish Whiskey - black flavoured tea, 90g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-grain, German, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Grešík Valdemar Fruit caress 100 g
6.69 €
66.90 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 66.90 €/1 kg
Tea Garden Japan Kyoshi Gen Mai Cha - green tea, 500 g
58.58 €
117.16 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Japanese, weight 500 g - 117.16 €/1 kg
Tea Garden - India Darjeeling Puttabong Green - green tea, 70 g
8.64 €
123.43 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Indian, weight 70 g - 123.43 €/1 kg
Tea Garden - Iran Green Lahijan FBOP - green tea, 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Iranian, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
In the category Single Origin Teas on Alza.sk, we currently have a total of 583 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Jednodruhové čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógynövény teák