Single Origin Teas
Single Origin Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 583
JUKL Angelica root 50 g
3.90 €
130 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is angelica with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g,...
Tea Garden India Assam TGFOPI Borpatra - black tea, 90g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Tea Garden India Assam TGFOPI Achabam - black tea, 90g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
JUKL Lnica marigold 50 g
3.30 €
66 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is flax with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g, volume 50...
Tea Garden - Vietnam OP Green - green tea, 500 g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock 1 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Vietnamese, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea garden Russian tea - black tea, 500g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, German, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling TGFOPI Thurbo - black tea, 60g
8.64 €
144 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, Indian, weight 60 g - 144 €/1 kg
Jukl Zindava 50 g
8.16 €
163.20 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, weight 50 g, volume 300 ml - 163.20 €/1 kg
Tea Garden - China Yunnan Green - green tea, 80 g
8.21 €
102.63 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Chinese, weight 80 g - 102.63 €/1 kg
Tea Garden India Assam TGFOPI Bokel - black tea, 90g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Tea Garden India Assam TGFOPI Keyhung - black tea, 90g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Tea Garden China Golden Dragon - black tea, 70g
12.98 €
185.43 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 70 g - 185.43 €/1 kg
Tea Garden Blackcurrant - black flavoured tea, 90g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-grain, German, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Grešik Valdemar Indian Summer 90 g
6.69 €
74.33 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 74.33 €/1 kg
Serafin Hepci - herbal tea for children 20 × 1,5 g portioned
5.90 €
196.67 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 196.67 €/1 kg
Grešík Valdemar Green tea with ginkgo 20 × 1,5 g n. s.
4.74 €
158 €/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - 158 €/1 kg
Grešík Valdemar Blueberry pitcher 20 × 2 g n. s. fruit tea
3.56 €
89 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 89 €/1 kg
JUKL Jinan - Ginkgo leaf 50 g
2.74 €
54.80 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is ginkgo biloba with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g -...
Tea garden Sea buckthorn fruit
4.30 €
47.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is sea buckthorn with a positive impact on immunity and energy and memory, single-species, Georgian, weight 90 g - 47.78 €/1 kg
Tea Garden Green Oats
3.87 €
77.40 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, Albanian, weight 50 g - 77.40 €/1 kg
JUKL Mochna silver marigold 50 g
2.48 €
49.60 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is a moss with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g, volume...
In the category Single Origin Teas on Alza.sk, we currently have a total of 583 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Jednodruhové čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógynövény teák