Cheap special Teas
On this page you will find special Teas at the lowest prices, more so all special Teas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Apotheke Rooibos 20 × 1,5 g marked at 2.19 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 227
English Tea Shop Tea mix Because you' re Amazing 40g, 20 pcs organic ETS20
4.69 €
117.25 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, great gift, box of 20 bags, 5 flavours, tea mix - 0.23 €/pcs - from 117.25 €/1 kg
Shoti Maa - Rise - Morning Tea - Ayurvedic Yogi Tea
4.74 €
148.13 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Ayurvedic, sprinkled, tea blend, Dutch, weight 32 g, clove composition, hibiscus, turmeric, licorice, mint and cinnamon - 148.13 €/1 kg
English Tea Shop 'For Busy Bees' Tea Collection 40g, 20 pcs organic ETS20
4.79 €
119.75 €/kg
Ordered on request
Tea - organic, British brand, great gift, box of 20 bags, 5 flavours, tea mix - 0.24 €/pcs - from 119.75 €/1 kg
English Tea Shop For Mum Wellness Tea Collection 34g 20pcs Organic ETS20
4.79 €
140.88 €/kg
Ordered on request
Tea - organic, British brand, great gift, box of 20 bags, 5 flavours, tea mix - 0.24 €/pcs - from 140.88 €/1 kg
BASILUR White Tea Peach Rose cover 20 × 1,5 g
5.19 €
173 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, tea bags, tea blend, Sri Lankan, weight 30 g - 0.43 €/pcs - from 173 €/1 kg
BASILUR White Tea Mango Orange 20 × 1,5 g
5.19 €
173 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 30 g, composition orange and mango - 0.43 €/pcs - from 173 €/1 kg
BASILUR White Tea Forest Fruit 20 × 1,5 g
5.19 €
173 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, tea bags, tea blend, Sri Lankan, weight 30 g - 0.43 €/pcs - from 173 €/1 kg
BASILUR White Tea Strawberry Vanilla 20 × 1,5 g
5.19 €
173 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 30 g, composition strawberry and vanilla - 0.43 €/pcs - from 173 €/1 kg
Pangea Tea Tea advent calendar black-blue
5.64 €
122.61 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Advent Calendar advent calendar, black and blue design, two-sided, weight of contents 46g, 24 servings, 13 types of tea, tea in bags with a string and a tag, Green, oolong, Black,...
Pangea Tea Tea advent calendar pink-green 24g
5.64 €
122.61 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Advent Calendar advent calendar, pink-green design, two-sided, weight of contents 46g, 24 servings, 13 types of tea, tea in bags with a string and a tag, Green, oolong, Black,...
English Tea Shop Christmas tree, 6 figures, 6 pyramids, White Magic
5.99 €
8.56 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, fruit and rooibos, tea set, Sri Lankan, weight 700 g - 1 €/pcs - from 8.56 €/1 kg
English Tea Shop Christmas tree, 6 figures, 6 pyramids, Green Magic
5.99 €
8.56 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, fruit and rooibos, tea set, Sri Lankan, weight 700 g - 1 €/pcs - from 8.56 €/1 kg
Ye-ba Yerba Mate 100% 250 g
6.09 €
24.36 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - maté, loose, tea blend, weight 250 g - 24.36 €/1 kg
SONNENTOR Advent calendar bio 38,9 g
6.32 €
162.47 €/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - Green, Black, white, herbal and fruity, bags, tea set, weight 38,9 g - 162.47 €/1 kg
Hari Tea Hari Tea Buddha Box
6.47 €
294.09 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Ayurvedic, Dutch, weight 22 g - 294.09 €/1 kg
GymBeam VanaVita BIO Yerba Mate powder 100 g
6.49 €
64.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - maté, loose, single-species, weight 100 g - 64.90 €/1 kg
Ye-ba Yerba Mate Lemon 250 g
6.49 €
25.96 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - mate, loose, tea blend, weight 250 g, composition lemon - 25.96 €/1 kg
BASILUR Chinese Tie Guan Yin paper 100 g
New arrival
6.49 €
64.90 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.54 €/pcs - from 64.90 €/1 kg
BASILUR Chinese White Tea paper 100 g
New arrival
6.99 €
69.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
BASILUR Orient White Moon paper 100 g
New arrival
6.99 €
69.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
BASILUR White Tea Strawberry Vanilla paper 100 g
6.99 €
69.90 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, strawberry composition, Jasmine and Rose - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
BASILUR White Tea Peach Rose paper 100 g
6.99 €
69.90 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition calendula, Rose and Apricot - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
BASILUR White Tea Mango Orange paper 100 g
6.99 €
69.90 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition of the cornflower, orange and mango - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
BASILUR White Tea Forest Fruit paper 100 g
6.99 €
69.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition currant and amaranth - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Speciální čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Teakülönlegességek