Cheap single Origin Teas
On this page you will find single Origin Teas at the lowest prices, more so all single Origin Teas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is GreenFood Nutrition Matcha Tea 90 capsules marked at 1.99 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 586
Tea Garden - Earl Grey - green flavored tea, 90 g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, German, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea Garden Mate Green 140 g
8.22 €
58.71 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 58.71 €/1 kg
Tea garden Rooibos red 90 g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, single species, South African, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea garden Rooibos green 90 g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose, single species, south African, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea Garden Mlsný man ® - black flavored tea, 90g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-grain, German, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea Garden India Nilgiri TGFOPI High Grown Sutton - black tea, 90g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea Garden China Lapsang Souchong - black tea, 90g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is cinnamon with a positive impact on energy and memory, single-species, Chinese, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea Garden Georgia OP - black tea, 90g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Georgian, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea Garden Earl Grey - black flavoured tea, 90g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is bergamot with a positive impact on energy and memory, single-species, Chinese, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea Garden India Assam TGFOPI Bokel - black tea, 90g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea Garden Turkish Tea Rize - black tea, 90g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-grain, Turkish, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea Garden Caramel - black flavored tea, 90g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-grain, German, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea Garden Rwanda Rukeri - black tea, 80g
8.22 €
102.75 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, rwandan, weight 80 g - 102.75 €/1 kg
Tea Garden Kenya GFOP Tinderet - black tea, 90g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Kenyan, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea Garden Apricot - black flavored tea, 90g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-grain, German, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea Garden India Assam TGFOPI Borpatra - black tea, 90g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea Garden Indonesia Java Malang - black tea, 90g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, indonesian, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea Garden India Assam TGFOPI Keyhung - black tea, 90g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea Garden Earl Grey with flowers - black flavoured tea, 90g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is bergamot and jasmine with a positive impact on energy and memory, single-species, German, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea Garden Russian tea - black tea, 90g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-grain, German, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea garden Java OP Malabar - black tea, 90g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, indonesian, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea Garden India Assam TGFOPI Orangajuli - black tea, 90g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Jednodruhové čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógynövény teák