Cheap single Origin Teas
On this page you will find single Origin Teas at the lowest prices, more so all single Origin Teas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is GreenFood Nutrition Matcha Tea 90 capsules marked at 1.99 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 586
Leros Gift sleeve summer refreshment 2 × 20 bags
5.79 €
39.12 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.14 €/pcs - from 39.12 €/1 kg
Serafin Hepci - herbal tea for children 20 × 1,5 g portioned
5.94 €
198 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 198 €/1 kg
Serafin Do Hajan - herbal tea for children 20 × 1,5 g portioned
5.94 €
198 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 198 €/1 kg
Serafin Belly - herbal tea for children 20 × 1,5 g portioned
5.94 €
198 €/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - 198 €/1 kg
Serafin Guardian - herbal tea for children 20 × 1,5 g portioned
5.94 €
198 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 198 €/1 kg
Serafin Serafin's tea - herbal tea for children 20 × 1,5 g portioned
5.94 €
198 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 198 €/1 kg
Grešík Valdemar Raspberry cup 100 g
6.07 €
60.70 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 60.70 €/1 kg
Lipton Earl Grey 92 × 1.5 g
6.09 €
29 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, sachets, the raw material used is bergamot with a positive impact on energy and memory, single-species, weight 210 g - 0.07 €/pcs - from 29 €/1 kg
JUKL Arnica 50 g
6.11 €
203.67 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is arnica with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g, volume...
TET Tea Lord Grey 100 g
6.49 €
64.90 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, Indian, weight 100 g - 64.90 €/1 kg
TET Tea British Empire 100 g
6.49 €
64.90 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 100 g - 64.90 €/1 kg
Pukka BIO Morning Berry 20 sachets
6.49 €
190.88 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, the raw material used is blueberry, lemongrass, hibiscus, licorice, Mint, rosemary, currant, rosehip and ginseng with a positive impact on detoxification,...
Lipton Pyramid Rosehip 25 × 2,52 g
6.49 €
54.08 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, sachets, the raw material used is rosehip with a positive impact on energy and memory, single-species, weight 120 g - 0.26 €/pcs - from 54.08 €/1 kg
BASILUR Ceylon Heritage Lush Valley 50 g sheet
6.49 €
129.80 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.54 €/pcs - from 129.80 €/1 kg
BASILUR Ceylon Heritage Vintage Legacy 50 g sheet
6.49 €
129.80 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.54 €/pcs - from 129.80 €/1 kg
BASILUR Ceylon Heritage Royal Breakfast Tea 50 g tin
6.49 €
129.80 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.54 €/pcs - from 129.80 €/1 kg
BASILUR Specialty English Breakfast paper 100 g
6.49 €
64.90 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 100 g - 0.54 €/pcs - from 64.90 €/1 kg
GymBeam VanaVita BIO Yerba Mate powder 100 g
6.59 €
65.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - maté, loose, single-species, weight 100 g - 65.90 €/1 kg
Grešík Valdemar Strawberry cup 100 g
6.72 €
67.20 €/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - 67.20 €/1 kg
Grešík Valdemar Forest fruits 100 g
6.72 €
67.20 €/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
Tea - 67.20 €/1 kg
Grešik Valdemar Indian Summer 90 g
6.72 €
74.67 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 74.67 €/1 kg
Grešík Valdemar Fruit caress 100 g
6.72 €
67.20 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 67.20 €/1 kg
Lipton Pyramid Green Tea Sencha 25 × 1.8 g
6.89 €
57.42 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, bags, single-species, weight 120 g - 0.28 €/pcs - from 57.42 €/1 kg
Lipton Pyramid Mint 25 × 1,12 g
6.89 €
68.90 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, sachets, the raw material used is mint with a positive impact on digestion and digestion, single-species, weight 100 g - 0.28 €/pcs - from 68.90 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Jednodruhové čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógynövény teák