Cheap fruit Teas
On this page you will find fruit Teas at the lowest prices, more so all fruit Teas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is BASILUR KINGSLEAF Apple & Cinnamon, refill pack, 20 × 1.8 g marked at 2.59 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 270
Grešík Valdemar Raspberry cup 100 g
6.03 €
60.30 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 60.30 €/1 kg
Apotheke Gift Collection Organic Herbal Tea 30 sachets
6.29 €
131.04 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - in the package you will find 30 tea bags, that are full of refined flavors, let your loved ones feel the most interesting and proven teas on their tongue, collection of...
SONNENTOR Advent calendar bio 38,9 g
6.32 €
162.47 €/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - Green, Black, white, herbal and fruity, bags, tea set, weight 38,9 g - 162.47 €/1 kg
Ronnefeldt Teavelope Lemon Sky 25 servings
Discounted -14 %
6.39 €
7.49 €
127.80 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.26 €/pcs - from 127.80 €/1 kg
Ronnefeldt Teavelope Rose Hip BIO 25 servings
Discounted -17 %
6.39 €
7.79 €
101.43 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.26 €/pcs - from 101.43 €/1 kg
Ronnefeldt Teavelope Red Berries 25 servings
6.39 €
101.43 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.26 €/pcs - from 101.43 €/1 kg
Grešík Valdemar Strawberry cup 100 g
6.69 €
66.90 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 66.90 €/1 kg
Grešík Valdemar Forest fruits 100 g
6.69 €
66.90 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 66.90 €/1 kg
Grešik Valdemar Indian Summer 90 g
6.69 €
74.33 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 74.33 €/1 kg
Grešík Valdemar Fruit caress 100 g
6.69 €
66.90 €/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - 66.90 €/1 kg
Leros Gift Set Fruit Orchard 6 × 5 Bags
7.39 €
3.33 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - herbal and fruit, bags, tea set, Czech, weight 2220 g
BASILUR Fruit Strawberry & Raspberry paper 100 g
7.39 €
73.90 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition apple, Strawberry, papaya and cherry - 0.62 €/pcs - from 73.90 €/1 kg
English Tea Shop Gift collection Classic pyramid 24 g, 12 pcs bio ETS12
7.79 €
324.58 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 12 flavours, tea mix - 0.65 €/pcs - from 324.58 €/1 kg
Leros Teacher gift box 6 × 5 bags
8.09 €
35.96 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - with 6 kinds of fruit teas, 6 × 5 sachets, suitable as a thank you to the teacher, fruit blends, gift pack
Apotheke Fruit Tea Collection 60 × 2 g
8.09 €
51.20 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - the package contains three types of fruit flavoured teas, flavour-balanced blends of fruit, herbs and spices in premium quality, characterised by a full-bodied tea...
Lipton Pyramid Forest Fruit 25 × 1,68 g
8.19 €
195 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black and fruity, bags, tea blend, weight 42 g, strawberry composition, raspberry and currant - 0.33 €/pcs - from 195 €/1 kg
Ronnefeldt JOY OF TEA Fruit Power 15 servings
8.19 €
151.67 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.55 €/pcs - from 151.67 €/1 kg
Tea Garden - Pineapple & Peach - fruit tea, 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - fruity, sprinkled, tea blend, German, weight 90 g, composition apple - 91.22 €/1 kg
Tea Garden - Haunted Forest ® - fruit tea, 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - fruity, sprinkled, tea blend, German, weight 90 g, composition of hibiscus - 91.22 €/1 kg
Tea Garden - Life Energy ® - fruit tea, 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - fruity, sprinkled, tea blend, German, weight 90 g, composition of hibiscus - 91.22 €/1 kg
Tea Garden - Elderberry Punch ® - fruit tea, 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - fruity, sprinkled, tea blend, German, weight 90 g, composition of hibiscus - 91.22 €/1 kg
Tea Garden - Sunny Beach - fruit tea, 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - fruity, sprinkled, tea blend, German, weight 90 g, composition of hibiscus - 91.22 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Ovocné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyümölcsteák