Cheap fruit Teas
On this page you will find fruit Teas at the lowest prices, more so all fruit Teas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is BASILUR KINGSLEAF Apple & Cinnamon, refill pack, 20 × 1.8 g marked at 2.59 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 270
BASILUR Fruit Strawberry & Raspberry cover 25 × 1,8 g
4.79 €
106.44 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 45 g, composition basil, hibiscus, orange and rosehip - 0.40 €/pcs - from 106.44 €/1 kg
BASILUR Fruit Forest Fruit wrapper 25 × 1,8 g
4.79 €
106.44 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 45 g, composition pomegranate, hibiscus, orange and rosehip - 0.40 €/pcs - from 106.44 €/1 kg
BASILUR Christmas Fruit Hot Apple 20 × 1,8 g, cover
4.79 €
133.06 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 36 g, composition lemon, hibiscus, apple, jasmine, cinnamon and stevia - 0.24 €/pcs - from 133.06 €/1 kg
BASILUR Christmas Fruit Cherry Almond 20 × 1,8 g, cover
4.79 €
133.06 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 36 g, composition lemon, orange, stevia and rosehip - 0.24 €/pcs - from 133.06 €/1 kg
Teekanne WOF collection 2024
4.79 €
Currently Unavailable
Tea - herbal and fruity, bags, tea blend, Czech, blueberry composition, Chicory, hibiscus, apple, Strawberry, raspberry, orange and rosehip - 0.16 €/pcs
Teekanne Magic Winter collection 2024 6 × 5 sachets
4.79 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea blend, Polish, blueberry composition, Strawberry, raspberry, orange, cinnamon and ginger - 0.24 €/pcs
Teekanne Love Collection 3 × 10 sachets
4.79 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea blend, Polish, chicory composition, Pomegranate, pear, hibiscus, apple, stevia and rosehip - 0.16 €/pcs
English Tea Shop 'For Busy Bees' Tea Collection 40g, 20 pcs organic ETS20
4.79 €
119.75 €/kg
Ordered on request
Tea - organic, British brand, great gift, box of 20 bags, 5 flavours, tea mix - 0.24 €/pcs - from 119.75 €/1 kg
English Tea Shop For Mum Wellness Tea Collection 34g 20pcs Organic ETS20
4.79 €
140.88 €/kg
Ordered on request
Tea - organic, British brand, great gift, box of 20 bags, 5 flavours, tea mix - 0.24 €/pcs - from 140.88 €/1 kg
Hampstead Tea BIO selection of herbal and fruit teas 20pcs
4.90 €
163.33 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea fruit tea, herbal tea, bagged tea, organic - 0.25 €/pcs - from 163.33 €/1 kg
BASILUR Cold Brew Assorted cover 20 × 2 g
5.19 €
129.75 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.43 €/pcs - from 129.75 €/1 kg
Pickwick Warm Flavours - Pickwick Fruit Tea Collection with spices or ginger
5.19 €
103.80 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set teas - a kind of tea: fruity, herbal, 30 sachets, suitable for adults
BASILUR Christmas Fruit Assorted 20 × 1,8 g, cover
5.19 €
144.17 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 36 g, composition lemon, cloves, hibiscus, apple, orange, cinnamon, stevia and rosehip - 0.26 €/pcs - from 144.17 €/1 kg
Pickwick Fruit Delight Fruit Tea Collection
5.19 €
86.50 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - "Fruit Delight" collection, gift edition of fruit teas
Grešík Valdemar Raspberry cup 20 × 2 g n. s. fruit tea
5.30 €
132.50 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 132.50 €/1 kg
Basilur Fruit Blood Orange 15 × 2 g pyramid paper
5.59 €
186.33 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, tea blend, weight 30 g - 186.33 €/1 kg
English Tea Shop Christmas Kick, 20 sachets
5.59 €
27.95 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and fruity, tea blend, Sri Lankan, weight 200 g - 0.28 €/pcs - from 27.95 €/1 kg
Pangea Tea Tea advent calendar black-blue
5.64 €
122.61 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Advent Calendar advent calendar, black and blue design, two-sided, weight of contents 46g, 24 servings, 13 types of tea, tea in bags with a string and a tag, Green, oolong, Black,...
Pangea Tea Tea advent calendar pink-green 24g
5.64 €
122.61 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Advent Calendar advent calendar, pink-green design, two-sided, weight of contents 46g, 24 servings, 13 types of tea, tea in bags with a string and a tag, Green, oolong, Black,...
Leros Gift sleeve summer refreshment 2 × 20 bags
5.79 €
39.12 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.14 €/pcs - from 39.12 €/1 kg
Apotheke Fruit Tea Collection 30 sachets
5.79 €
96.50 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - a collection of premium fruit teas, which will delight all fans of distinctive flavours and rich aroma, the gift box offers you a wide variety of interesting and proven...
English Tea Shop Christmas tree, 6 figures, 6 pyramids, White Magic
5.99 €
8.56 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, fruit and rooibos, tea set, Sri Lankan, weight 700 g - 1 €/pcs - from 8.56 €/1 kg
English Tea Shop Christmas tree, 6 figures, 6 pyramids, Green Magic
5.99 €
8.56 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, fruit and rooibos, tea set, Sri Lankan, weight 700 g - 1 €/pcs - from 8.56 €/1 kg
ETS Tree 6 figures, loose tea, organic
5.99 €
499.17 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and fruity, sprinkled, tea set, Weight 12 g, composition elderflower, lemon, lemongrass, hibiscus, apple, Strawberry, cocoa, coconut, licorice, raspberry, Mint,...
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Ovocné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyümölcsteák