Cheap first Formulas
On this page you will find first Formulas at the lowest prices, more so all first Formulas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Kendamil Liquid Infant Formula 1 (250 ml) marked at 3.66 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 67
BEBA FM 85 breast milk enrichment preparation, 200 g
63.90 €
In stock 5 pcs
Baby Formula first, suitable from birth, gluten-free
Sunar Complex 1, 6x 600g
65.69 €
18.25 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, no added sugar and no added salt - 10.95 €/pcs -...
HiPP HA 1 Combiotic - 4×600 g
72.09 €
30.04 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, hypoallergenic - 18.02 €/pcs - from 30.04 €/1 kg
HiPP Comfort special baby food 4×600 g
74.29 €
30.95 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, reduced lactose content and anti-colic - 18.57 €/pcs - from 30.95 €/1 kg
HiPP Anti-Reflux 4×600 g
74.29 €
30.95 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, anti-reflux / Good for posseting - 18.57 €/pcs - from 30.95 €/1 kg
Nutrilon 1 Advanced Good Night infant milk 6×800 g, 0+
83.70 €
17.44 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, added vitamins and minerals, contains prebiotics and for night use - 13.95 €/pcs - from 17.44 €/1 kg
Nutrilon 1 Advanced Infant Milk 6× 800g, 0+
83.70 €
17.44 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, added vitamins and minerals and contains prebiotics - 13.95 €/pcs - from 17.44 €/1 kg
Nutrilon Profutura Cesarbiotik 1 infant milk 4×800 g
89.90 €
28.09 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, palm oil free - 22.48 €/pcs - from 28.09 €/1 kg
Nutrilon Profutura Duobiotik 1 Infant Milk 4×800g
102.90 €
32.16 €/kg
In stock > 5 pcs
Baby Formula first, suitable from birth, added vitamins and minerals, contains prebiotics and palm oil free - 25.73 €/pcs - from 32.16 €/1 kg
BEBA EXPERTpro HA 1, infant formula from birth, 6×600 g
104.01 €
28.89 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, palm oil free - 17.34 €/pcs - from 28.89 €/1 kg
Sunar Premium 1 Infant Milk, 6×700g
112.13 €
26.70 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, palm oil free - 18.69 €/pcs - from 26.70 €/1 kg
Sunar Premium 1, HMO 6×700g
117.79 €
28.05 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, palm oil free - 19.63 €/pcs - from 28.05 €/1 kg
BEBA COMFORT 1, 5 HMO Infant Formula, 6× 800g
119.90 €
24.98 €/kg
Ordered on request
Baby Formula first, suitable from birth, contains probiotics - 19.98 €/pcs - from 24.98 €/1 kg
BEBA EXPERTpro AR for drooling, infant formula, 6×800 g
137.40 €
28.63 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, palm oil free - 22.90 €/pcs - from 28.63 €/1 kg
Kendamil Premium 1 (6×800 g)
142.98 €
29.79 €/kg
On the way 2 pcs
Expected 02/10/2026
Baby Formula first, suitable from birth, no added sugar, no added salt, with cow's milk and palm oil free - 23.83 €/pcs - from 29.79 €/1 kg
BEBA EXPERTpro Lactose Free 12×400 g
147.62 €
30.75 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, added vitamins and minerals, contains probiotics, reduced lactose content and anti-reflux / Good for posseting - 12.30 €/pcs -...
Nutrilon 1 AR Special Starting Milk 6 × 800 g, 0+
148.50 €
30.94 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, added vitamins and minerals and anti-reflux / Good for posseting - 24.75 €/pcs - from 30.94 €/1 kg
BEBA SUPREMEpro 1, 6 HMO, infant milk, 6×800 g
169 €
35.21 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, gluten-free, does not contain soy and palm oil free - 28.17 €/pcs - from 35.21 €/1 kg
BEBA EXPERTpro SENSITIVE, for constipation and indigestion, infant formula, 6×800 g
179.94 €
37.49 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, gluten-free and palm oil free - 29.99 €/pcs - from 37.49 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Počáteční mléko
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Anyatej-helyettesítő tápszerek