Cheap first Formulas
On this page you will find first Formulas at the lowest prices, more so all first Formulas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Kendamil Liquid Infant Formula 1 (250 ml) marked at 3.66 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 67
Babysmilk Premium 1 First Infant Milk with Colostrum (900g)
21.90 €
24.90 €
24.33 €/kg
Currently Unavailable
Baby Formula first, suitable from birth, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, with cow's milk, palm oil free and contains colostrum -...
BEBA COMFORT 1, 5HMO, 800g
21.90 €
27.38 €/kg
Currently Unavailable
Baby Formula first, suitable from birth, palm oil free - 27.38 €/1 kg
BEBA EXPERTpro AR for drooling, infant formula, 800 g
22.99 €
28.74 €/kg
On the way > 5 pcs
Expected 05/10/2026
Baby Formula first, suitable from birth, palm oil free - 28.74 €/1 kg
Babysmilk Antireflux food for special medical purposes for infants with colostrum (900g)
23.90 €
26.56 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, with cow's milk, anti-reflux / Good for posseting, palm oil free...
Nutrilon Profutura Cesarbiotik 1 infant milk 800 g
23.90 €
29.88 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, palm oil free - 29.88 €/1 kg
Nutrilon 1 AR First Formula 800g, 0+
24.56 €
30.70 €/kg
Currently Unavailable
Baby Formula first, suitable from birth, anti-reflux / Good for posseting - 30.70 €/1 kg
Kendamil Goat Infant Milk 1 (500 g)
25.08 €
50.16 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, does not contain preservatives and artificial dyes and palm oil free - 50.16 €/1 kg
Nutrilon 1 Prosyneo H. A. initial from birth 800 g
25.90 €
32.38 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, - 32.38 €/1 kg
Nutrilon Profutura Duobiotik 1 Infant Milk 800g
25.90 €
32.38 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, added vitamins and minerals and contains prebiotics - 32.38 €/1 kg
HiPP 1 BIO Combiotic 800 g
26.19 €
32.74 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, contains probiotics and contains prebiotics - 32.74 €/1 kg
Kendamil BIO Nature 1 (800 g)
26.90 €
33.63 €/kg
On the way > 5 pcs
Expected 02/10/2026
Baby Formula first, suitable from birth, no added sugar, no added salt, with cow's milk and palm oil free - 33.63 €/1 kg
BEBA SUPREMEpro 1, 6 HMO, 800 g
27.99 €
34.99 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, gluten-free, does not contain soy and palm oil free - 34.99 €/1 kg
BABYBIO OPTIMA 1 Bio 800g
28.90 €
36.13 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, does not contain preservatives and artificial dyes, added vitamins and minerals, contains probiotics, contains prebiotics, no added sugar,...
Nutrilon Comfort & Colics special infant milk 800 g, 0+
29.90 €
37.38 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, contains prebiotics and anti-colic - 37.38 €/1 kg
BEBA Sensitive dairy food for digestive problems 800 g
29.99 €
37.49 €/kg
On the way > 5 pcs
Expected 05/10/2026
Baby Formula first, suitable from birth, gluten-free, contains probiotics and palm oil free - 37.49 €/1 kg
Hami 1 Infant Milk 0m+ (5×600 g)
36.90 €
61.50 €/kg
Currently Unavailable
Baby Formula first, suitable from birth, does not contain preservatives and artificial dyes - 61.50 €/1 kg
BEBA COMFORT 1, 5 HMO, liquid formula, 12×500 ml
36.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Baby Formula Beba Comfort - first, gluten-free, added vitamins and minerals, contains probiotics, contains prebiotics and palm oil free, suitable from birth, age category 1...
Kendamil Goat Infant Milk 1 (800 g)
39.09 €
48.86 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, with goat milk and palm oil free - 48.86 €/1 kg
Sunar Complex 1 infant formula, 4×600 g
46.90 €
19.54 €/kg
Currently Unavailable
Baby Formula first, suitable from birth, palm oil free - 11.73 €/pcs - from 19.54 €/1 kg
Bebivita 1 infant formula from birth 5×500 g
58.90 €
23.56 €/kg
Currently Unavailable
Baby Formula first, suitable from birth, gluten-free - 11.78 €/pcs - from 23.56 €/1 kg
BEBA OPTIPRO® 1 infant formula, 6×500 g
59.99 €
20 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, contains probiotics and palm oil free - 10 €/pcs - from 20 €/1 kg
HiPP 1 BIO Combiotic 4×600 g
60.90 €
25.38 €/kg
Unsealed - in stock 1 pcs
Baby Formula first, suitable from birth, contains probiotics, contains prebiotics and with cow's milk - 15.23 €/pcs - from 25.38 €/1 kg
HiPP 1 BIO Combiotic 4×600 g
61.09 €
25.45 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, contains probiotics, contains prebiotics and with cow's milk - 15.27 €/pcs - from 25.45 €/1 kg
Sunar Sensitive 1 infant milk, 6×500 g
61.90 €
20.63 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, contains probiotics, with cow's milk and palm oil free - 10.32 €/pcs - from 20.63 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Počáteční mléko
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Anyatej-helyettesítő tápszerek