Best sellers, best toothpastes for Sensitive Teeth
We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked toothpastes for Sensitive Teeth from the most sold to the least sold. You have 117 products to choose from. Customers have the most interest in ELMEX Sensitive Gentle White 75 ml, which you can buy for 4.49 € incl. VAT. If you’re intrested in toothpastes for Sensitive Teeth in terms of the highest reviews, then look at the toothpastes for Sensitive Teeth reviews and tests category.
All from 117
SPLAT Professional Sensitive 100 ml
6.29 €
62.90 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - fluoride-free, enamel protection, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 100 ml - 62.90 €/1 l
BEN&ANNA Sensitive 100 ml
6.29 €
62.90 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, fluoride-free, cavity protection, enamel protection, for sensitive teeth, herbal flavour, volume 100 ml - 62.90 €/1 l
ELMEX Sensitive Professional 3× 75ml
19.03 €
84.58 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 6.34 €/pcs - from 84.58 €/1 l
BIOMED Sensitive 100 g
4.99 €
49.90 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - fluoride-free, gum protection, cavity protection, enamel protection, helps prevent gum disease, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 100 ml - 49.90 €/1 l
BIOREPAIR Fast Sensitive Repair 75 ml
Amazing Deal
3.26 €
Save 1.39 €
43.47 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - for exposed tooth necks, cavity protection, vegan, for sensitive teeth, volume 75 ml - 43.47 €/1 l
ELMEX Sensitive Clinical Expert Instant Care 2in1, 75 ml
6.09 €
81.20 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, enamel protection, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 75 ml - 81.20 €/1 l
ELMEX Sensitivity + Gum Care 75 ml
6.49 €
86.53 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 75 ml - 86.53 €/1 l
CURASEPT Biosmalto Baby-Kid baby up to 6 years Strawberry 50 ml
Great price
6.39 €
Save 0.60 €
127.80 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, fruit flavour, volume 50 ml - 127.80 €/1 l
BIOMED Calcimax 3×100 g
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - fluoride-free, for exposed tooth necks, gum protection, vegan, for sensitive teeth, with hydroxyapatite, mentol flavour, 3 toothpastes in the pack - 4.63 €/ks
ELMEX Repair & Prevent 3×75 ml
22.36 €
99.38 €/l
In stock 5 pcs at the supplier's
Toothpaste - for exposed tooth necks, cavity protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack -...
PARODONTAX Ultra Clean 75 ml
4.99 €
66.53 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, helps prevent gum disease, for sensitive teeth, volume 75 ml - 66.53 €/1 l
SPLAT Professional Ultracomplex, Biocalcium, White Plus 3×100ml
New arrival
16.79 €
55.97 €/l
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, enamel protection, for sensitive teeth, volume 300 ml, 3 toothpastes in the pack - 5.60 €/ks - from 55.97 €/1 l
ApaCare OraLactin toothpaste 75 ml
8.69 €
115.87 €/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Toothpaste - gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, volume 75 ml - 115.87 €/1 l
BIOMED ladies gift set Superwhite, Sensitive, Citrus Fresh 3×100 g
14.69 €
48.97 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, fluoride-free, enamel protection, for sensitive teeth, fruit flavour, volume 300 ml, 3 toothpastes in the pack - 48.97 €/1 l
SENSODYNE Rapid 75 ml
4.95 €
66 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, volume 75 ml - 66 €/1 l
BIOMED Charcoal 3×100 g
13.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, fluoride-free, with activated charcoal, vegan, for sensitive teeth, mentol flavour, 3 toothpastes in the pack - 4.63 €/ks
SWISSDENT Crystal regenerative fluoride-free 50 ml
Great price
13.79 €
275.80 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, fluoride-free, cavity protection, enamel protection, for sensitive teeth, volume 50 ml - 275.80 €/1 l
CURASEPT ADS DNA 720 0,20% CHX 75 ml
Great price
7.29 €
97.20 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - sulfate-free, cavity protection, enamel protection, for sensitive teeth, volume 75 ml - 97.20 €/1 l
SENSODYNE Fluoride 3 × 75 ml
11.90 €
52.89 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, with fluoride, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 3.97 €/pcs - from 52.89 €/1 l
GC MI Paste Plus Strawberry 35 ml
26.90 €
768.57 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, enamel protection, for sensitive teeth, fruit flavour, volume 35 ml - 768.57 €/1 l
MERIDOL Fast Action 75 ml
5.89 €
78.53 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, for sensitive teeth, volume 75 ml - 78.53 €/1 l
SENSODYNE Clinical Repair Active White 75 ml
Amazing Deal
6.19 €
Save 1.80 €
82.53 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with fluoride, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 75 ml - 82.53 €/1 l
LYSS Watermelon toothpaste
Great price
8.28 €
138 €/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Toothpaste - sulfate-free, gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, fruit flavour, volume 60 ml - 138 €/1 l
HERBADENT Fresh Herbs herbal toothpaste 75 g
8.49 €
113.20 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, with fluoride, for sensitive teeth, volume 75 ml - 113.20 €/1 l
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Zubní pasta na citlivé zuby
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Fogkrémek érzékeny fogakra