Baby Food
Baby Food – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 252
Hami milk with porridge with gourmet chocolate flavour 4×250 ml
6.28 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - for babies from 12 months, with cow's milk, 4 pc(s) in the package - 1.57 €/pcs
BABYBIO Carrots, sweet potatoes and wheat 2×200 g
5.59 €
27.95 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, palm oil free, 2 pc(s) in the package - 2.80 €/pcs -...
HAMI meat and vegetable plate Pasta with stewed hocks and tomatoes 230 g
from
2.87 €
13.87 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 12 months, 1 pc(s) in the package - from 13.87 €/1 kg
Hami Small gourmet Bolognese spaghetti 230 g
from
2.97 €
14.30 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 12 months, 1 pc(s) in the package - from 14.30 €/1 kg
HAMI Potatoes with spinach and chicken 6× 250 g
13.05 €
8.70 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 12 months, 6 pc(s) in the package - 2.18 €/pcs - from 8.70 €/1 kg
HELLO fruit snack with cherries 10× 190 g
7.99 €
4.21 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 18 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, 10 pc(s) in the package - 0.80 €/pcs - from 4.21 €/1 kg
HiPP BIO Letter pasta with bolognese sauce 6×250 g
20.89 €
13.93 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 6 pc(s) in the package - 3.48 €/pcs - from 13.93 €/1 kg
Good Gout BIO Leek with potato and cod (3×190 g)
13.90 €
24.39 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, does not contain soy, no added sugar, no added salt, with cow's milk,...
Hami vegetable plate Creamy risotto with carrots and peas 3× 230 g
14.90 €
21.59 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 3 pc(s) in the package - 4.97 €/pcs - from 21.59 €/1 kg
BABYBIO Organic apple and prunes 130 g
2.29 €
17.62 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 17.62 €/1 kg
BABYBIO Organic pear 130 g
1.99 €
15.31 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 15.31 €/1 kg
BABYBIO BIO sweet potatoes 130 g
1.99 €
15.31 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 15.31 €/1 kg
HAMI meat and vegetable plate Vegetable bulgur with lamb and chicken 230 g
3.79 €
16.48 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 12 months, 1 pc(s) in the package - 16.48 €/1 kg
BABYBIO Organic apple and blueberries 130 g
1.99 €
15.31 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 15.31 €/1 kg
Hami meat and vegetable plate Pasta with stewed hocks and tomatoes 3× 230 g
14.90 €
21.59 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 3 pc(s) in the package - 4.97 €/pcs - from 21.59 €/1 kg
Hami meat and vegetable plate Spaghetti Bolognese 3× 230 g
13.90 €
20.14 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 3 pc(s) in the package - 4.63 €/pcs - from 20.14 €/1 kg
BIOnek Organic apple, apricot and banana 6× 190 g
5.39 €
4.73 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, 6 pc(s) in the package - 0.90 €/pcs -...
DEVA apple 6×125 g
4.79 €
6.39 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, added vitamins and minerals, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 0.80 €/pcs -...
HiPP BIO Vegetables with red lentils and rice, 6× 190 g
15.09 €
13.24 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.52 €/pcs -...
BABYBIO Organic apple and strawberries 130 g
1.99 €
15.31 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 15.31 €/1 kg
BIOnek Organic apple and banana 6× 190 g
5.39 €
4.73 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, 6 pc(s) in the package - 0.90 €/pcs -...
HiPP BIO Vegetables with rice, chickpeas and pea protein, 6×220 g
16.99 €
12.87 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.83 €/pcs - from 12.87 €/1 kg
DEVA mango, apple 6×125 g
4.79 €
6.39 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, added vitamins and minerals, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 0.80 €/pcs -...
HiPP BIO Macaroni with vegetables, peas and pea protein, 6×220 g
16.99 €
12.87 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.83 €/pcs - from 12.87 €/1 kg
In the category Baby Food on Alza.sk, we currently have a total of 252 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Příkrmy
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Bébiételek