Baby Food
Baby Food – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 252
GERBER Cereal milk with mashed banana 2×200 ml
2.49 €
6.23 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 7 months, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, palm oil free, 2 pc(s) in the package - 1.25 €/pcs -...
HAMI Turkey leg with carrots, sweet potatoes and bulgur 6×250 g
13.05 €
8.70 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 8 months, 6 pc(s) in the package - 2.18 €/pcs - from 8.70 €/1 kg
HAMI Broccoli with beef, carrots and quinoa 6×250 g
13.05 €
8.70 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 12 months, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.18 €/pcs - from 8.70 €/1 kg
HAMÁNEK Veal with spinach and rice 8 × 230 g
16.99 €
9.23 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 7 months, gluten-free, no added salt, 8 pc(s) in the package - 2.12 €/pcs - from 9.23 €/1 kg
Sunar Meat and Vegetable Baby Food, Mixed Flavours 8/10m+, 12×190g
25.79 €
11.31 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, no added salt, palm oil free, 12 pc(s) in the package - 2.15 €/pcs...
Sunar Meat and Vegetable Baby Food Mixed Flavours 6m+, 12×190g
25.79 €
11.31 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, no added salt, palm oil free, lactose free, 12 pc(s) in the package...
Hamánek Apple & apricot 8 × 180 g
11.49 €
7.98 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 5 months, gluten-free, added vitamins and minerals, no added sugar, 8 pc(s) in the package - 1.44 €/pcs - from 7.98 €/1 kg
HAMÁNEK Noodles with vegetables and pork 8 × 230 g
16.99 €
9.23 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 7 months, no added salt, with cow's milk, 8 pc(s) in the package - 2.12 €/pcs - from 9.23 €/1 kg
HAMÁNEK Rabbit with carrot and potato puree 8 × 230 g
16.99 €
9.23 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 7 months, gluten-free, no added sugar, 8 pc(s) in the package - 2.12 €/pcs - from 9.23 €/1 kg
Sunar Mixed Flavour Meat and Vegetable Baby Food 12m+, 12×235g
28.49 €
10.10 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, no added salt, palm oil free, 12 pc(s) in the package - 2.37 €/pcs...
HAMÁNEK Gnocchi with beef in cream sauce 8 × 190 g
13.99 €
9.20 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 9 months, no added salt, with cow's milk, 8 pc(s) in the package - 1.75 €/pcs - from 9.20 €/1 kg
HAMÁNEK Strawberry 8 × 180 g
11.49 €
7.98 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, gluten-free, added vitamins and minerals, no added sugar, 8 pc(s) in the package - 1.44 €/pcs - from 7.98 €/1 kg
HAMÁNEK Carrots with beef and rice 8 × 230 g
16.99 €
9.23 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 7 months, gluten-free, no added salt, 8 pc(s) in the package - 2.12 €/pcs - from 9.23 €/1 kg
BABYBIO Peas, parsnips, zucchini and veal 3× (2× 200 g)
14.90 €
12.42 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, palm oil free, 6 pc(s) in the package - 2.48 €/pcs -...
BABYBIO Carrot and pumpkin with trout 3× (2× 200 g)
14.90 €
12.42 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, palm oil free, 6 pc(s) in the package - 2.48 €/pcs -...
BABYBIO Vegetables with turkey and rice 3× (2× 200 g)
Discounted -7 %
12.90 €
13.90 €
10.75 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, palm oil free, 6 pc(s) in the package - 2.15 €/pcs -...
HiPP BIO Apples and bananas with baby biscuits from 4 - 6 months, 190 g
Amazing Deal
from
1.86 €
Save 0.50 €
10.45 €/kg
In stock > 5 pcs
Baby Food - fruit, for babies from 5 months, no added sugar, 1 pc(s) in the package - from 10.45 €/1 kg
SALVEST Ponn Organic Pear 100% (100 g)
2 €
20 €/kg
In stock > 50 pcs at the supplier's
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, bio Quality, v balení 1 pc(s)
HiPP BIO Vegetables with rice and veal from 8 months, 220 g
Amazing Deal
from
2.44 €
Save 0.30 €
13.95 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - meat and pasta, for babies from 8 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 13.95 €/1 kg
HiPP Organic Apricots - 6×125 g
10.39 €
13.85 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, reduced lactose content, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 1.73 €/pcs - from 13.85 €/1 kg
HiPP BIO First broccoli - 6×125 g
10.39 €
13.85 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - vegetable, for babies from 4 months, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.73 €/pcs - from 13.85 €/1 kg
HiPP BIO First pumpkin from 4 - 6 months, 6 × 125 g
10.39 €
14.84 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - vegetable, for babies from 5 months, no added salt, with probiotics, 6 pc(s) in the package - 1.73 €/pcs - from 14.84 €/1 kg
In the category Baby Food on Alza.sk, we currently have a total of 252 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Příkrmy
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Bébiételek