Baby Food
Baby Food – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 252
Hami First Spoon Vegetables with Turkey 6 × 125g
7.78 €
10.37 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 4 months, without preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.30 €/pcs - from 10.37 €/1 kg
Good Gout Organic cod with cauliflower and potato chips (2×190 g)
5.09 €
13.39 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, does not contain soy, no added sugar, no added salt, 2 pc(s) in the...
BABYBIO Apple and plum 2× 130 g
4.39 €
33.77 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, palm oil free, 2 pc(s) in the package - 2.20 €/pcs -...
BABYBIO Sweet potatoes with summer vegetables 2×200 g
5.99 €
29.95 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, palm oil free, 2 pc(s) in the package - 3 €/pcs -...
BABYBIO BIO mango and apple 130 g
Amazing Deal
1.99 €
Save 0.20 €
15.31 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 15.31 €/1 kg
GERBER Cereal milk with mashed banana 6× (2× 200 ml)
Discounted -5 %
15.90 €
16.90 €
6.63 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 7 months, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, palm oil free, 12 pc(s) in the package - 1.33 €/pcs -...
HELLO fruit snack with mango 10× 190 g
7.99 €
4.21 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, 10 pc(s) in the package - 0.80 €/pcs - from 4.21 €/1 kg
Good Gout Organic Spaghetti with eggplant and beef 3× (2×190 g)
14.90 €
13.07 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 8 months, gluten-free, no added salt, palm oil free, 6 pc(s) in the package - 2.48 €/pcs - from 13.07 €/1 kg
BABYBIO Organic peas and potatoes with salmon 200 g
3.29 €
16.45 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 16.45 €/1 kg
HAMI Batatas with carrots, beetroot and chickpeas 6×200 g
11.89 €
9.91 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 6 months, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.98 €/pcs - from 9.91 €/1 kg
HiPP Organic Potatoes, vegetables and beef 6×220 g
16.99 €
12.87 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.83 €/pcs -...
HiPP BIO Vegetable risotto with turkey meat 6×220 g
16.99 €
12.87 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.83 €/pcs -...
GERBER Hello Yogo milk dessert with biscuits 6× (4× 100 g)
17.94 €
7.48 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - for babies from 6 months, added vitamins and minerals, with cow's milk, 24 pc(s) in the package - 0.75 €/pcs - from 7.48 €/1 kg
HELLO fruit snack with carrots 10× 190 g
7.99 €
4.21 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit and vegetable, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, 10 pc(s) in the package - 0.80 €/pcs - from 4.21 €/1 kg
Hami fruit snack Apple mango with coconut milk 3× 380 g
14.90 €
13.07 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, no added sugar, lactose free, 12 pc(s) in the package - 1.24 €/pcs - from 13.07 €/1 kg
Hami Small gourmet risotto with carrot and peas 230 g
3.81 €
16.57 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, 1 pc(s) in the package - 16.57 €/1 kg
SMILEAT Organic 100% fruit ice cream for freezing apricot and banana 5 pcs 250 g
7.79 €
31.16 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, 5 pc(s) in the package - 1.56 €/pcs -...
BABYBIO BIO green vegetables 130 g
2.29 €
17.62 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 17.62 €/1 kg
HiPP BIO Carrots, potatoes and beef 6× 190 g
15.09 €
13.24 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 5 months, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.52 €/pcs - from 13.24 €/1 kg
Hami fruit starter Apple kiwi acerola 3×400 g
Discounted -7 %
12.90 €
13.90 €
10.75 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 8 months, no added sugar, 12 pc(s) in the package - 1.08 €/pcs - from 10.75 €/1 kg
Hami Spaghetti with sea pike, tomatoes and zucchini 6×250 g
13.90 €
9.27 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, lactose free, 6 pc(s) in the package -...
BABYNAT Carrots and potatoes with cod 260 g
4.99 €
19.19 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 15 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, no added salt, palm oil free, 1 pc(s) in the package -...
HiPP BIO Tomato soup with noodles and chicken 6× 190 g
15.09 €
13.24 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.52 €/pcs - from 13.24 €/1 kg
Hami Pasta with vegetables and turkey meat 6×250 g
13.90 €
9.27 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, lactose free, 6 pc(s) in the package - 2.32 €/pcs -...
In the category Baby Food on Alza.sk, we currently have a total of 252 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Příkrmy
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Bébiételek