AlzaPlus+ deals - Drugstore
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 4,472
SCHWARZKOPF TAFT foam hardener ultra strong volume 200 ml
6.49 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - vegan, for all hair types, provides protection from external influences, strong hold, volume 200 ml - 3.25 €/100 ml
NIVEA Fresh Pure Deo Spray 150 ml
4.09 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for women, spray, floral, refreshing, does not stain, volume: 150 ml - 2.73 €/100 ml
Rexona Shower Clean antiperspirant spray 150ml
from
3.14 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for women, spray,, protective and refreshing, does not stain, long-lasting and for everyday use, 150 ml volume - from 2.46 €/100 ml
HiPP Babysanft Washing foam Duck 250 ml
7.49 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Foam - for children, cleaning, moisturising, softening and softening, formula: vegan, 250 ml volume - 3 €/100 ml
LOVELA Baby hypoallergenic fabric softener 4×2 l (132 washes)
25.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fabric Softener - characteristics: sensitive skin, fresh fragrance, 132 Washes washes, volume of 8000 ml - 0.20 €/praní - from 3.24 €/1 l
SILAN Selection Cherry Blossom 540 ml (30 washes)
4.99 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Laundry Perfume - sakura fragrance, for long-lasting freshness of laundry, no residue on fabrics, dermatologically tested, volume 540 ml - 9.24 €/1 l
VERSACE Man Eau Fraiche Extreme EdP Set 150 ml
Discounted -17 %
52.89 €
63.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Perfume Gift Set contains: EdP 50 ml, After Shave Balm 50 ml, Shower Gel 50 ml
AlzaEco For sportswear with probiotic 3 l (60 washes)
Great price
14.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - for sports, suitable for colour, white and black clothing, for regular washing, 60 wash cycles, volume 3000 ml - 0.25 €/pcs - from 4.97 €/1 l
VANISH Oxi Action gel for bleaching and stain removal 2 l
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stain Remover - 2000ml - 6.45 €/1 l
COCCOLINO Wonder OdourDefy 1.48 l (37 washes)
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - suitable for colour clothing, removes stains while washing, for sensitive skin, for regular washing, 37 wash cycles, volume 1480 ml - 0.29 €/pcs - from 7.36 €/1 l
CREMO Bourbon & Oak 473 ml
Amazing Deal
12.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal skin, moisturising, softening and refreshing, 473 ml volume - 2.73 €/100 ml
LADY SPEED STICK Aloe Sensitive 40 g
4.19 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for women, stick, fragrance fresh fresh, refreshing, long-lasting, weight: 40 g
HAWAIIAN TROPIC Silk Hydration Lotion SPF30 180 ml
13.14 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sun Lotion with SPF 30, 180 ml volume - 7.30 €/100 ml
WILKINSON Intuition Perfect Finish 2in1 Battery Waterproof Women's Razor
22.57 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Depilator -
NIVEA Intimate Hygiene Emulsion 250 ml
4.69 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - for women, suitable for sensitive, oily, normal, combination and dry skin, cleaning, nourishing, softening, softening and relaxation, with natural...
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Sage & Citrus 567 g
28.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 5.10 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks A Calm & Quiet Place 567 g
28.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 5.10 €/100 g
Lifefit Massage Ball, 65cm, Turquoise
from
11.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gym Ball diameter: 65 cm, weight limit: 200 kg, antiburst design
ALWAYS Platinum Night 22 Pcs
7.09 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sanitary Pads - menstrual, breathable, anatomically shaped and suitable for sensitive skin - 0.32 €/1 pc(s)
GARNIER Skin Naturals for sensitive eyes 400 ml
8.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Micellar Water - for normal skin, for mature skin, for dry and sensitive skin, for combination and oily skin, removes make-up and cleanses - 20.73 €/100 ml
Lifefit Yoga Mat Exclusive blue
12.53 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Exercise Mat - mat type: washable, size: 100cm x 58cm, with thickness of 1cm, is part of strap
L'ORÉAL PARIS Age Specialist 65+ Night Cream 50 ml
6.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream for women night, skin type: oily, normal, mixed, dry and mature, 50 ml - 13.98 €/100 ml
NIVEA Creme Soft Shower Gel 500ml
from
4.85 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising and softening, 500 ml volume - from 1.08 €/100 ml
NIVEA Care & Diamond Shower Gel 500 ml
from
4.85 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and softening, perfect for: dry skin, ph neutral, 500 ml volume -...