AlzaPlus+ deals - Drugstore
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 4,357
MEDICUBE PDRN Pink Cica Soothing Toner 250 ml
Amazing Deal
17.59 €
Save 2.36 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Tonic - for cleansing the skin, ideal for normal skin types - 7.04 €/100 ml
GILLETTE Fusion5 8pcs + Gel
35.31 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - men's, 5 blades, with moisturising strip, compatible with Gillette Fusion series - 4.41 €/1 pc(s)
FINISH Dishwasher Cleaner 250 ml DUO
5.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Cleaner - double pack (2x 250 ml), removes grease and limescale, extends the life of the dishwasher - 10.98 €/1 l
Vileda H2PrO three-blade rotary mop
Great price
46.09 €
Save 1.70 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mop
GILLETTE Mach3 18 pcs
Great price
36.79 €
Save 2.50 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - men's, 3 blades, with moisturising strip, compatible with Gillette Mach3 series - 2.04 €/1 pc(s)
SENSODYNE Repair & Protect Whitening 3 × 75ml
15.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, enamel protection, for sensitive teeth, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 5.30 €/pcs - from 70.67 €/1 l
Somat Dishwasher salt 1,5kg
2.49 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Salt protection against limescale, prolongs the life of the dishwasher - 1.66 €/1 kg
DUREX Extra Safe 3×24 pcs
49.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Condoms - reinforced, latex, one kind, extra lubrication, - 0.69 €/1 pc(s)
DETTOL Antibacterial Hand Gel 50ml
Great price
2.49 €
Save 0.20 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antibacterial Gel - on hands, no water needed - 4.98 €/100 ml
COCCOLINO Primavera fragrance for wardrobe 3 pcs
Amazing Deal
3.29 €
Save 1.50 €
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Closet Fragrance to the wardrobe - 1.10 €/1 pc(s)
HARMONY Exclusive Pure White (16 pcs)
7.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Paper - sensitive, perfume free - 0.45 €/roll
JELEN Soap powder 5 kg (100 washes)
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Powder - all-purpose, for colour and white, for routine maintenance and sensitive skin, from the Czech Republic, number of washes: 100 Washes, 5000 g - 0.14 €/washing...
TrueLife Care Q7
30.70 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Non-Contact Thermometer - contactless, uses infrared technology, provides fast results, high precision, backlit LCD display, auto-off feature, 32 result memory, ergonomic shape,...
Arenti P2F 5MP/3K Pan-Tilt Wi-Fi Baby Monitor
37.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Monitor - camera unit, with image transmission (video), audio transfer via digital, smart babysitter (with Android or iOS app), with Wi-Fi connectivity, duplex transmission...
SILAN Aromatherapy Magic Magnolia 2,77 l (126 washes)
7.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fabric Softener - characteristics: makes ironing easier and softens laundry, fresh and fruit fragrance, 126 Washes washes, volume of 2772 ml - 0.06 €/washing -...
PERSIL Discs Universal 70 pcs
24.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Capsules all-purpose, for colour, white and black, removes stains while washing and for routine maintenance, 70 pc(s) in package - 0.36 €/1 pc(s)
DUREX Sensual Extra Lube 10 pcs
Amazing Deal
12.20 €
Save 3.35 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Condoms - extra thin, latex, one kind, extra lubrication, - 1.22 €/1 pc(s)
DUREX Pleasure Ring 1 piece
6.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
O-Ring - for maximum prolonged erection
FINISH Quantum All in 1 Starter Pack
20.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toiletry Set for the dishwasher includes: FINISH Quantum All in One Lemon Sparkle 60 pcs, FINISH Shine&Dry Lemon 400 ml, FINISH Dishwasher Cleaner Lemon 250 ml, FINISH Freshener...
JELEN washing powder with lilac scent 5 kg (100 washes)
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Powder - all-purpose, for colour, white and black, for allergy sufferers and sensitive skin, from the Czech Republic, number of washes: 100 Washes, 5000 g -...
DUREX Massage Gel 2in1 Ylang Ylang 3×200 ml
30.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gel Lubricant - - 10.30 €/ks - from 154.50 €/1 l
NATURELLA Ultra Camomile 40 pcs
Great price
6.29 €
Save 0.36 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sanitary Pads - menstrual, individually wrapped - 0.16 €/1 pc(s)
DUREX Strawberry 50 ml
6.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gel Lubricant - - 131.80 €/1 l
SENSODYNE Extra Whitening 3x 75 ml
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, enamel protection, for sensitive teeth, volume 225 ml - 57.33 €/1 l