AlzaPlus+ deals - Drugstore
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 4,356
SKIN1004 Madagascar Centella Probio-Cica Bakuchiol Eye Cream 20 ml
Amazing Deal
16.79 €
Save 3.16 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eye Cream - reduces dark circles and swelling, moisturizing - 83.95 €/100 ml
URIAGE Xémose Anti-itch Soothing Oil Balm 500 ml
Amazing Deal
22.90 €
Save 8.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Oil - for women, suitable for sensitive and dry skin, moisturising, regenerating, nourishing and soothing, active ingredients include shea butter and urea, suitable for...
GILLETTE SkinGuard + 10 heads
46.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Razor - with replaceable heads, men's, 2 blades, moisturising strip and ergonomic handle
BELLA Baby Happy Maxi (62 pcs)
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disposable Nappies - Classic, Size 4, for a child weighing 8 to 14 kg, 62 pieces in the package, anatomical absorbent core, prevent diaper rash and without perfume, material...
Wilkinson MY Intuition Comfort Sensitive 8+4
Amazing Deal
8.39 €
Save 3.06 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disposable Shavers - 12 pc(s), number of blades: 3, razor type: disposable, range: Wilkinson Intuition - 0.70 €/pcs - from 0.70 €/1 pc(s)
Axe Dark Temptation XL shower gel for men 400 ml
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, regenerating and refreshing, paraben-free, 400 ml volume - 1.02 €/100 ml
HARTMANN Thermoval/Veroval Baby
49 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Non-Contact Thermometer digital, infrared, measures the temperature of the human body, objects and surroundings, memory for 10 measured values, storing case
Siguro SmartSort waste bin, 3 containers for sorted waste, 3 x 20 l
Great price
169.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Rubbish Bin material - plastic and metal, silver colour, volume 60 l, opening with foot pedal, number of containers: 3 pc(s), 63 cm x 58,9 cm x 37,6 cm
VANISH Oxi Action Carpet Powerspray 500 ml
5.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Carpet shampoo antibacterial - 11.98 €/1 l
SOMAT All in One Extra Lemon 115 pcs
23.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - fixed, All in 1, 115 pc(s) in package - 0.21 €/1 pc(s)
DUREX Intense 20 pcs
22.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Condoms - ribbed, latex, one kind, extra lubrication, - 1.15 €/1 pc(s)
AIR WICK Active Fresh diffuser - 280 days fragrance set
33.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Freshener - electric, will keep your interior fresh for hours - 49.56 €/1 l
PARODONTAX Complete Protection Whitening 3 × 75 ml
14.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, cavity protection, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 4.97 €/pcs - from 66.22 €/1 l
PERWOLL Renew Wool 3 l (60 washes)
14.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - suitable for colour clothing, for regular washing, preserves fabric softness, 60 wash cycles, volume 3000 ml - 0.25 €/pcs - from 4.97 €/1 l
GILLETTE Series Soothing Shaving Gel with Aloe Vera 240 ml
from
3.89 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shaving Gel - men's, for sensitive skin, softening effect, volume 240 ml
PALMOLIVE For Men Refreshing 3in1 Shower Gel pump 750 ml
5.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising and regenerating, ph neutral, 750 ml volume - 0.80 €/100 ml
FROSCH EKO All in One Citron (30 pcs)
7.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - fixed, All in 1, 30 pc(s) in package - 0.26 €/1 pc(s)
VEET Professional Cold wax strips for sensitive skin 40 pcs
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Depilatory Strips - suitable for legs, for sensitive skin, post-epilation product and 40 pc(s) hair removal strips in pack - 0.32 €/1 pc(s)
PROTEX Ultra Soap with Natural Antibacterial Protection 6 × 90g
6.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bar Soap - glycerine, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, antibacterial, cleaning, moisturising and protective, for everyday use, fresh fragrance, weight...
PARODONTAX Daily Gum Care Fresh Mint 500 ml
5.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and against gingivitis, mentol flavour, alcohol-free, volume 500 ml - 11.98 €/1 l
SAVO Original Disinfectant 2 l
Amazing Deal
4.59 €
Save 2.20 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disinfectant - universal, chlorinated, no applicator, weight 2000 ml
SYOSS Max Hold hairspray 300 ml
8.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - pro coloured, fine, normal, damaged, dry, wavy, curly, unruly, frizzy, aging and greying hair, extra strong hold, volume 300 ml - 2.76 €/100 ml
LAMART Spray mop CLEAN LT8063
13.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mop - flat, flexible joint and water spray, wiping surface material microfibre, rod length 120 cm, rod material metal
OLD SPICE Wolfthorn 1000 ml
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and refreshing, 1000 ml volume - 1.19 €/100 ml