Painting Tools
Painting Tools – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 773
Austis Eternal In 18 kg, white
36.97 €
In stock 1 pcs at the supplier's
Wall Paint 11,25 l volume, surface coverage 90 m2, dilution - water-based, suitable for plaster and drywall, weight 18 kg - 3.29 €/1 l
Dulux COW - Colours of the World - 2,5l, Colour Almond Blossom
23.60 €
In stock 4 pcs at the supplier's
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 35 m2, dilution - no dilution needed, suitable for plaster and drywall - 9.44 €/1 l
Wilckens Waterborne Universal Acrylic Matte Paint 2 in 1 Dark Grey, WI.12471600050
16 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - grey, base, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood, metal and PVC, dilution water-based, applied by roller or brush, 9 m² area...
Wilckens Mattlack matt sheet paint 750 ml green
13.67 €
In stock 3 pcs at the supplier's
Wall Paint , surface coverage 5 m2 - 18.23 €/1 l
SCHULLER Roller BASELINE CAGE-R BONUS VESTAN, 23 cm, 22 mm hair, Scandinavian type + replacement rol
5.94 €
In stock 2 pcs at the supplier's
Paint Roller - for paint, fibre height 22 mm, handle included
Balacryl Uni gloss 0460, 0,7 kg, dark blue
Great price
14.46 €
In stock 3 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - blue, coverage, water-soluble, gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood and metal, for ceilings and walls, dilution water-based, applied by roller...
Wilckens Synthetic Anti-Corrosion Primer Red Brown Rostschutzprimer 750 ml, WI.10331800050
12.42 €
In stock 4 pcs at the supplier's
Base Coat - basic, anticorrosive, one-component, made of synthetic resin, quick-drying, easily repaintable, for indoor and outdoor use, volume 750 ml - 16.56 €/1 l
D-c-fix Self-adhesive pvc tiles Nadia grey-green 6 pcs
Amazing Deal
4.94 €
Save 1.05 €
In stock > 20 pcs at the supplier's
Self-Adhesive Decoration for kitchen and bathroom - washable, material: PVC film, dimensions: 15.25 × 15.25 cm (H×W), area 0.14 m², white and grey colour
AUSTIS Eternal MAT Revital 0,56 l, white (RAL9003)
11.26 €
In stock 5 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - white, coverage, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood, eternit, ceramics, metal and drywall, for walls, dilution no dilution...
Dulux COW - Colours of the World - 2,5l, Colour Indian White Tea
23.60 €
In stock 3 pcs at the supplier's
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 35 m2, dilution - no dilution needed, suitable for plaster and drywall - 9.44 €/1 l
Dulux - EasyCare 2,5l, Colour 26 Sweet Honey
26.92 €
In stock 2 pcs at the supplier's
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 16 m2, dilution - water-based, suitable for plaster, drywall and wallpaper, weight 3,34 kg - 10.77 €/1 l
Balacryl Uni mat 0245, 0,7 kg, dark brown
13.21 €
In stock 4 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - brown, coverage, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood and metal, for ceilings and walls, dilution water-based, applied by roller...
Austis Eternal Concrete Stain 4,5 kg Anthracite
63.16 €
In stock 2 pcs at the supplier's
Concrete Paint - waterborne paint
Austis Eternal Concrete Stain 4,5 kg Grey
Great price
63.16 €
In stock 5 pcs at the supplier's
Concrete Paint - waterborne paint
Wilckens German paint for tiles WI.11992100050
18.36 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wall Paint , surface coverage 10 m2 - 24.48 €/1 l
AKZO NOBEL Hammerite Straight Cut Hammer 0,25 l Grey
10.72 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Metal Paint - one-component, anticorrosive, decorative, on ferrous metals, steel, iron, cast iron
AKZO NOBEL Hammerite Straight Rust Smooth 0,7 l Silver
23.19 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Metal Paint - one-component, anticorrosive, decorative, on ferrous metals, steel, iron, cast iron
Wilckens Waterborne Universal Acrylic Matte Paint 2 in 1 White, WI.12491000050
16 €
In stock 3 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - white, base, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood, metal and PVC, dilution water-based, applied by roller or brush, 9 m² area...
Wilckens Waterborne Universal Acrylic Matte Paint 2 in 1 Grey, WI.12460500050
16 €
In stock 4 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - grey, base, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood, metal and PVC, dilution water-based, applied by roller or brush, 9 m² area...
Wilckens Decorative spray paint design rust effect Rost Effect spray 400ml
14.50 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wall Paint 0,4 l volume - 36.25 €/1 l
Austis Eternal for metals 0,54 l, black 413
12.13 €
In stock 4 pcs at the supplier's
Metal Paint - for base and top coatings of all types of metals
Austis Eternal for metals 0,54 l, white 401
12.13 €
In stock 2 pcs at the supplier's
Metal Paint - for base and top coatings of all types of metals
In the category Painting Tools on Alza.sk, we currently have a total of 773 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Malířské potřeby
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Festés és tapétázás