Painting Tools
Painting Tools – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 773
PPG Deco Czech Balakryl UNI SATIN 0.7 kg, 5015 sky blue
13.21 €
In stock 3 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - blue, top, water-soluble, semi-gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood, concrete, stone and metal, for roofs and walls, dilution water-based,...
PPG Balacryl Uni Satin 3009, 0,7 kg, oxidized red
13.21 €
In stock 3 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - coverage, water-soluble, semi-gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood, concrete and metal, dilution water-based, applied by roller, brush or spray,...
Profi Tools Painting set PROFI BLS1011
20.74 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Paint Roller - corner and foldable, for paint, suitable for smooth surfaces and rough surfaces, width 16 cm, handle included
Wilckens Waterborne Universal Acrylic Gloss Paint 2 in 1 Dark Grey, WI.10470100050
14.92 €
In stock 2 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - grey, base, water-soluble, gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood and metal, for walls, dilution water-based, weight 0.98 kg
Rust-Oleum Forge Black Paint CombiColor Wrought Iron Black 750 ml
22.30 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wall Paint , surface coverage 7,8 m2 - 29.73 €/1 l
Austis Eternal for metals 0,27 l, forge dark grey 454
8.18 €
In stock 5 pcs at the supplier's
Metal Paint - for base and top coatings of all types of metals
AUSTIS Eternal MAT Revital 0,08 l, white (RAL9003)
4.57 €
In stock 1 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - white, coverage, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood and eternit, for walls, dilution no dilution needed, applied by roller,...
Dulux COW - Colours of the World - 2,5l, Colour Charm of Provence
23.60 €
In stock 4 pcs at the supplier's
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 35 m2, dilution - no dilution needed, suitable for plaster and drywall - 9.44 €/1 l
Dulux COW - Colours of the World - 2,5l, Colour Graphite Twilight
23.60 €
In stock 3 pcs at the supplier's
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 35 m2, dilution - no dilution needed, suitable for plaster and drywall - 9.44 €/1 l
Wilckens Waterborne Universal Acrylic Gloss Paint 2 in 1 Black, WI.10490500050
14.92 €
In stock 4 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - black, base, water-soluble, gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood and metal, for walls, dilution water-based, weight 0.98 kg
AUSTIS Eternal MAT Revital 0,28 l, anthracite (RAL7016)
7.32 €
In stock 2 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - grey, coverage, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood, eternit and drywall, for walls, dilution no dilution needed, applied by...
Dulux - EasyCare 2,5l, Colour 20 Chocolate Cake
26.92 €
In stock 1 pcs at the supplier's
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 16 m2, dilution - water-based, suitable for plaster, drywall and wallpaper, weight 3,34 kg - 10.77 €/1 l
Wilckens German synthetic topcoat semi-gloss Buntlack Seidenglaenzend grey
16.16 €
In stock 4 pcs at the supplier's
Wall Paint , surface coverage 7,5 m2 - 21.55 €/1 l
Wilckens German synthetic topcoat semi-gloss Buntlack Seidenglaenzend brown
16.16 €
In stock 4 pcs at the supplier's
Wall Paint , surface coverage 7,5 m2 - 21.55 €/1 l
Akzo Nobel Dulux Rapidry Aqua 0,75 l, dark brown
12.39 €
In stock 3 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - brown, coverage, water-soluble, for indoor and outdoor use, suitable for wood, concrete, metal and PVC, dilution water-based, applied by roller, brush or spray,...
SCHULLER Roller set LIGHT GREEN, 18 cm, PC, 6 mm system + handle + grid + foil
4.65 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Paint Roller - double-sided rounded, for paint, polyester, fibre height 18 mm, handle included
Balacryl Uni mat 0250, 0,7 kg, rosewood
13.21 €
In stock 4 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - brown, coverage, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood and metal, for ceilings and walls, dilution water-based, applied by roller...
PPG Balacryl Uni Satin 8011, 0,7 kg, hazelnut brown
13.21 €
In stock 3 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - coverage, water-soluble, semi-gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood, concrete, metal and PVC, dilution water-based, applied by roller, brush or...
Dulux - EasyCare 2,5l, Colour 29 Apricot Compote
26.92 €
In stock 3 pcs at the supplier's
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 16 m2, dilution - water-based, suitable for plaster, drywall and wallpaper, weight 3,34 kg - 10.77 €/1 l
Profi Tools Paint Roller
8.27 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Paint Roller - foldable, for paint, suitable for smooth surfaces and rough surfaces, handle included
Wilckens Waterborne Universal Acrylic Matte Paint 2 in 1 Cream, WI.12490100050
16 €
In stock 4 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - beige, base, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood, metal and PVC, for walls and floors, dilution water-based, applied by roller...
Rust-Oleum Floor Paint, Chalky Finish Floor Paint, White
99.26 €
In stock 4 pcs at the supplier's
Floor Paint - impact and scratch resistant, just apply two coats directly over the old paint or varnish, the opacity is 14 m2/litre, can also be used on wood panelling, can be...
In the category Painting Tools on Alza.sk, we currently have a total of 773 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Malířské potřeby
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Festés és tapétázás