VICHY
We can deliver VICHY products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 148
VICHY Pureté Thermale Soothing Eye Make-Up Remover 100ml
Discounted -6 %
13.90 €
14.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up Remover - for the eye area 2-in-1, removes waterproof make-up, can be used not only for general make-up removal, but also for removing make-up from the eye area -...
VICHY Homme Sensi Baume Soothing After-Shave Balm 75ml
Discounted -3 %
30.90 €
31.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Aftershave Balm - soothing effect, for normal skin, volume 75 ml - 41.20 €/100 ml
VICHY Dermablend Fluid Corrective Foundation 15 Opal 30ml
30.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up high coverage, hypoallergenic, tone light, suitable for sensitive, oily and mixed skin, liquid consistency, lasts up to under 24 hours, the product belongs to dermo...
VICHY Dercos Ultra Soothing Sulfate-Free Shampoo for Normal to Oily Hair 200ml
19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for greasy and normal hair, volume 200 ml, dermo - 9.95 €/100 ml
VICHY Pureté Thermale Mineral Micellar Water Sensitive Skin 200 ml
15.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Micellar Water -, removes make-up and cleanses - 7.95 €/100 ml
VICHY Dermablend Fluid Corrective Foundation 45 Gold 30ml
32.90 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up high coverage, hypoallergenic, tone medium, suitable for sensitive, oily and mixed skin, liquid consistency, lasts up to under 24 hours, the product belongs to dermo...
VICHY Homme Clinical Control 96h Spray 125 ml
15.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for men, spray, fresh, hypoallergenic, soothing and refreshing, does not stain, long-lasting and against odor, volume: 125 ml - 12.63 €/100 ml
VICHY Liftactiv Collagen Specialist 16 15 ml
40.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eye Serum - - 272.67 €/100 ml
VICHY Pureté Thermale Cleanser 3in1 300ml
22.85 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up Remover - for the eye area 2-in-1, removes waterproof make-up, can be used not only for general make-up removal, but also for removing make-up from the eye area -...
VICHY Capital Soleil UV Aqua stick SPF50+ 9 g
22.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sunscreen Stick
VICHY NORMADERM Cleansing Serum and Peeling 125 ml
17.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 14.32 €/100 ml
VICHY Collagen 17 Filler Regenerating Shampoo 200 ml
21.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, repair effect, promotes hair growth, anti-hair loss, volume 200 ml, dermo, paraben-free - 10.95 €/100 ml
VICHY Dermablend 3D Correction 35 Sand 30ml
32.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up high coverage, hypoallergenic, tone medium, suitable for sensitive, oily and mixed skin, liquid consistency, lasts up to under 24 hours, the product belongs to dermo...
VICHY Deodorant Minéral 48H Roll-on 50 ml
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for women, roll-on, fresh, protective, for everyday use, volume: 50 ml - 27.80 €/100 ml
VICHY Liftactiv Pigment Specialist B3 Eye Cream SPF50+ 15 ml
40.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eye Cream - reduces dark circles and swelling, moisturizing - 272.67 €/100 ml
VICHY Normaderm 3in1 Scrub + Cleanser + Mask 125 ml
20.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Scrub - facial, removes dead skin cells - 16.72 €/100 ml
VICHY Collagen 17 Filler Regenerating Conditioner 200 ml
21.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: hair loss, growth and regeneration, best for hair type: for all hair types, damaged and fine and thinning - 14.60 €/100 ml
VICHY Collagen 17 Filler Regenerating Bark 150 ml
23.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Serum - for thinning hair, for more volume, for nutrition and regeneration - 15.93 €/100 ml
VICHY Clinical Control 96h Spray 125 ml
15.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for women, spray, fresh, hypoallergenic, soothing and refreshing, does not stain, long-lasting and against odor, volume: 125 ml - 12.63 €/100 ml
VICHY Mineral 89 Booster Polyglumatic Serum - refill 50 ml
Great price
25.39 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - day and night, moisturising, firming (lifting) and smoothing, dermo, paraben-free, fragrance-free and with hyaluronic acid, for sensitive, oily, normal, combination,...
VICHY Capital Soleil UV Aqua fluid SPF50 50 ml
21.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sunscreen with SPF 50, 50 ml volume - 43.80 €/100 ml
VICHY Capital Soleil UV Aqua fluid SPF50 tinted light 50 ml
21.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sunscreen with SPF 50, 50 ml volume - 43.80 €/100 ml
VICHY Liftactiv Retinol Specialist Serum 30 ml
49.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 166.33 €/100 ml
VICHY Dercos Anti-Dandruff Shampoo 95 ml
New arrival
12.99 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, repair effect, deep cleansing, anti-dandruff, volume 95 ml, dermo - 13.67 €/100 ml