VICHY
We can deliver VICHY products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 148
Vichy Dercos Anti-dandruff Shampoo for a Sensitive Scalp 200ml
19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, hydrates, anti-dandruff, volume 200 ml, dermo, paraben-free and with vitamins - 9.95 €/100 ml
VICHY DERCOS DS Anti-Dandruff Shampoo – For Oily Hair 390 ml
27.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid, for oily and normal hair, paraben-free and enriched with vitamins, 390 ml, dermo - 7.15 €/100 ml
VICHY DERCOS DS Anti-Dandruff Shampoo – OILY 390 ml – Refill
23.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid, suitable for all hair types, 390 ml, dermo - 6.13 €/100 ml
VICHY DERCOS DS Anti-Dandruff Shampoo - DRY HAIR 390ml
27.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid, for dry hair, paraben-free, volume 390ml, dermo - 7.15 €/100 ml
VICHY DERCOS DS Anti-Dandruff Shampoo – DRY 390 ml – REFILL
23.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid, suitable for all hair types, 390 ml, dermo - 6.13 €/100 ml
Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Multi-purpose Treatment Against Hair Loss for Women 21 x 6ml
75.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - for women, leave-in, for fine and thinning, effect: nutrition and growth - 60.24 €/100 ml
VICHY DERCOS K Deep Purifying Shampoo 250ml
22.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for greasy hair, deep cleansing, anti-dandruff, volume 250 ml, dermo - 9.16 €/100 ml
VICHY Dercos Shampoo Energy+ refill 400 ml
23.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid, for all hair types, volume 400ml, dermo - 5.98 €/100 ml
Vichy Dercos Densi-Solutions Treatment Supporting Hair Density 100ml
46.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - unisex, leave-in, for for all hair types, effect: regeneration, gloss, growth and volume - 46.90 €/100 ml
Vichy Dercos Densi-Solutions Thickening Shampoo for Thinning and Weak Hair 250ml
19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, repair effect, promotes hair growth, anti-hair loss, volume 250 ml, dermo, paraben-free and with vitamins - 7.96 €/100 ml
VICHY Minéral 89 Polyglumatic Booster Serum 75ml
33.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 45.20 €/100 ml
VICHY Dercos Aminexil for men 21 × 6 ml
73.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Serum - for normal hair, for thinning hair, for more volume, - 58.65 €/100 ml
VICHY Homme 96H Anti-odor detranspirant 50 ml
15.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for men, roll-on, antibacterial and refreshing, long-lasting, volume: 50 ml - 31.80 €/100 ml
VICHY Dercos R.E.G.E.N. Booster 90 ml
50.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - unisex, leave-in, for for all hair types, damaged and fine and thinning, effect: regeneration and strengthening - 56.56 €/100 ml
VICHY Détranspirant Intensif 72h 2 × 50 ml
22.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for both women and men, roll-on, fresh, hypoallergenic, protective and soothing, long-lasting, against odor and for everyday use, volume: 100 ml - 11.45 €/pcs -...
VICHY Dercos Energy+ 200 ml
19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: hair loss, regeneration and easy combing, best for hair type: for all hair types and fine and thinning - 9.95 €/100 ml
VICHY Minéral 89 Booster Polyglumatic Serum 50ml
27.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 55.80 €/100 ml
VICHY Stress Resist Anti-transpirant 72H 50 ml
14.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for both women and men, roll-on,, moisturising and protective, Quick-Drying, 50 ml volume - 29.80 €/100 ml
VICHY DERCOS Densi-Solutions Conditioner 200ml
22.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: volume, hydration and regeneration, best for hair type: soft, damaged and fine and thinning - 11.45 €/100 ml
VICHY Dercos Stimulating Shampoo 400ml
27.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid, for all hair types, paraben-free and with vitamins, volume 400ml, dermo - 6.98 €/100 ml
VICHY Dercos Stimulating Shampoo 200ml
19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo for women - liquid, for all hair types, paraben-free, volume 200ml, dermo - 9.95 €/100 ml
VICHY Idéal Soleil Moisturizing Protective Lotion for Children on the Face and Body SPF50 300ml
39.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sun Lotion with SPF 50, 300 ml volume - 13.30 €/100 ml
VICHY Minéral 89 Hyaluron Booster Eye Cream 15 ml
24.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eye Serum - - 166 €/100 ml
VICHY Deodorant Anti-Transpirant 48H 50 ml
14.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for both women and men, roll-on, hypoallergenic, long-lasting, volume: 50 ml - 29.80 €/100 ml