VICHY
We can deliver VICHY products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 148
VICHY Liftactiv H. A. Anti-Wrinkle Firming Eye Care 15 ml
37.90 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eye Cream - reduces dark circles and swelling, moisturizing - 252.67 €/100 ml
VICHY Dermablend Fluid Corrective Foundation 35 Sand 30ml
30.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up high coverage, hypoallergenic, tone medium, suitable for sensitive, oily and mixed skin, liquid consistency, lasts up to under 24 hours, the product belongs to dermo...
VICHY Idéal Soleil Face and Body Self-Tan Milk 100ml
30.90 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Self-tanning Milk - Hydrating, for face and body - 30.90 €/100 ml
VICHY Collagen Specialist Eye Care 15 ml
39.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eye Cream - reduces dark circles and swelling, moisturizing - 266 €/100 ml
VICHY Liftactiv Supreme Vitamin C Serum 20ml
40.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 204.50 €/100 ml
VICHY Capital Soleil Fluid Spray SPF50+ 200 ml
27.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sun Spray -, the sun protection factor will provide your skin with very strong UVB protection - 13.95 €/100 ml
VICHY Deodorant Anti-Transpirant 48H Spray 125 ml
14.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for both women and men, spray, hypoallergenic, does not stain, volume: 125 ml - 11.92 €/100 ml
VICHY DERCOS DS Anti-Dandruff Shampoo – FOR DRY HAIR 200 ml
19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid, for damaged and dry hair, paraben-free, 200 ml, dermo - 9.95 €/100 ml
VICHY Liftactiv Flexilift Teint 35 Sand 30ml
32.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up toning, dermatologically tested, hypoallergenic and non-comedogenic, tone medium, suitable for sensitive, oily, normal, mixed, dry and mature skin, liquid consistency, the...
VICHY Mineral 89 72H SPF50+ 50 ml
27.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Fluid - immediate brightening and skin tone unifying effect - 55.80 €/100 ml
VICHY Liftactiv Pigment Specialist B3 Dark Spots Serum 30 ml
48.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 163 €/100 ml
VICHY Capital Soleil SPF50+ 200 ml
30.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tanning Oil -, with sun protection factor 50 SPF - 15.45 €/100 ml
VICHY Neovadiol Meno 5 Biphasic Serum 30 ml
46.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 156.33 €/100 ml
VICHY Liftactiv Flexilift Teint 15 Opal 30ml
35.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up coverage, dermatologically tested, hypoallergenic and non-comedogenic, tone medium, suitable for sensitive, oily, normal, mixed, dry and mature skin, liquid consistency,...
VICHY Pureté Thermale 3in1 Micellar Water Sensitive Skin 400 ml
21.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Micellar Water -, removes make-up and cleanses - 5.48 €/100 ml
VICHY Pureté Thermale Cleanser 3in1 200ml
19.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up Remover - - 9.95 €/100 ml
Vichy Capital Soleil Anti-Dark Spot Cream SPF 50+ 50ml
23.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sunscreen with SPF 50, 50 ml volume - 47.80 €/100 ml
VICHY Pureté Thermale Cleansing Foam Radiance Revealer 150 ml
22.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Foam – unisex, 150 ml, skin type – sensitive, oily, normal, mixed, dry and mature - 15.27 €/100 ml
VICHY Liftactiv H.A. Epidermic Filler Serum 30 ml
46.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 156.33 €/100 ml
VICHY Detranspirant Cream Treatment 7 Days 30 ml
14.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for both women and men, cream,, moisturising, protective and soothing, does not stain, 30 ml volume - 49.67 €/100 ml
VICHY Invisible Resist 72H 50 ml
15.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for both women and men, roll-on, hypoallergenic, does not stain, 50 ml volume - 31.80 €/100 ml
VICHY Capital Soleil Protective Lotion SPF 50+ 200 ml
31.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sun Lotion with SPF 50, 200 ml volume - 15.95 €/100 ml
VICHY Normaderm PROBIO-BHA Serum 30 ml
37.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 126.33 €/100 ml
VICHY Pureté Thermale Soothing Eye Make-Up Remover 100ml
Discounted -6 %
13.90 €
14.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up Remover - for the eye area 2-in-1, removes waterproof make-up, can be used not only for general make-up removal, but also for removing make-up from the eye area -...