ASUS VIVOMINI-UN65H-M040
Show alternatives
Product accessories
Manufacturer website
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Operating system
Operating system Without Operating System
Package contents
Package includes VESA Monitor Mount
Use
Assembly type Mini PC
Processor
Processor series Intel Core i5
Processor model number Intel Core i5 6200U Skylake
Processor frequency 2.3 GHz (2,300 MHz)
Core boost frequency 2.8 GHz (2,800 MHz)
Max TDP 15 W
CPU features Automatic Overclocking, HyperThreading, Low energy consumption, Virtualization Support
GPU series/model
Graphics card series Intel
Equipment
Basic equipment Bluetooth, Memory Card Reader, Wi-Fi
WiFi WiFi 802.11ac, WiFi 802.11n, WiFi 802.11g, WiFi 802.11b, WiFi 802.11a
Colour and design
Colour Blue
Wardrobe size Mini ITX
PSU
PSU 65 W
Memory
Memory frequency 1,600 MHz
Memory type DDR3
Number of RAM slots 2 pc(s)
Outputs
Graphics HDMI, DisplayPort
Other LAN, Microphone input, Headphone/Speaker output
Case
Width 131 mm
Height 42 mm
Depth 131 mm