Obnoviť stránku

Xiaomi Mi Note 10 Pro (RECENZIA): špičkový fotomobil s vyváženými vlastnosťami

Recenzia

• Autor: Michal Kupsa

Na test sa k nám dostal Xiaomi Mi Note 10 Pro, teda výkonnejší z dvojice smartfónov predstavených v novembri 2019. Model svojím procesorom nepatrí na tie úplne najvyššie priečky, ako ale vyplýva z nasledujúcej recenzie, telefón je svojimi schopnosťami takmer len malý krôčik pod nimi. V prípade Xiaomi je to už klišé, ale opäť ukázal svoje schopnosti v disciplíne pomer ceny a výkonu. Jedným z dôkazov je vysoké umiestnenie Mi Note 10 Pro vo fotografických rebríčkoch. Aký teda telefón je a čo konkrétne sa nám na ňom páčilo a naopak, nepáčilo?

Xiaomi Mi Note 10 Pro (RECENZIA) – OBSAH

  1. Xiaomi Mi Note 10 Pro: obsah balenia, batéria a nabíjačka
  2. Note 10 Pro sa chváli impozantným dizajnom
  3. Galéria – Ako vyzerá Xiaomi Mi Note 10 Pro?
  4. Smartfón definujú skvele vyvážené parametre
  5. Galéria – Ako vyzerá rozhranie MIUI?
  6. Šestica fotoaparátov Xiaomi Mi Note 10 Pro robí doslova divy
  7. Galéria – Ako fotí Xiaomi Mi Note 10 Pro?
  8. Ako je to s príslušenstvom a dostupnosťou Mi Note 10 Pro?
  9. Xiaomi Mi Note 10 Pro – verdikt recenzie

Xiaomi Mi Note 10 Pro: obsah balenia, batérie a nabíjačka

Mobilný telefón Xiaomi Mi Note 10 Pro je dodávaný v obvyklej papierovej krabičke, ktorej pôdorys nie je oveľa väčší ako samotný mobil a hĺbka je len tak akurát, aby sa vošlo dodávané príslušenstvo. Tým je v prvom rade veľmi výkonná 30 W nabíjačka, ktorá dokáže úplne vybitý mobil nabiť zhruba za hodinu, a to aj napriek vysokej kapacite batérie 5 260 mAh. V praxi potom navyše väčšinou človek nabíja telefón, ktorý nie je úplne vybitý, a ak zostáva aspoň 20 – 30 % energie, je nabíjanie ešte oveľa rýchlejšie.

Ak chcete byť k batérii telefónu šetrní a použijete bežnú 2 A USB nabíjačku, aj z tej sa nabije veľmi rýchlo. To je v kombinácii s vysokou kapacitou batérie veľmi silnou zbraňou tohto telefónu a dobrou správou pre aktívnych používateľov. Telefón nielenže vydrží naozaj veľmi dlho nabitý, ale navyše ho možno aj skutočne rýchlo nabiť. A toto je jedna z vecí, ktorú dodnes rad konkurenčných výrobcov silno podceňuje. Čo je platný aj skvelý mobil, ktorý dlho nevydrží? Toto sa naozaj veľmi podarilo a výdrž mobilu Xiaomi Mi Note 10 Pro by som bez váhania zaradil k súčasnej špičke.

Xiaomi Mi Note 10 Pro Rýchlonabíjanie
Xiaomi Mi Note 10 Pro prichádza s rýchlonabíjačkou pre svoju obrovskú batériu.

Ale späť k obsahu balenia – v krabičke ďalej nájdeme obvyklé „špáradlo“ na SIM kartu. Po otvorení zásuvky na nano SIM zistíte, že telefón je duálny a sloty SIM karty nie sú očíslované, takže ak používate dve čísla, je jedno, kam ktorú kartu strčíte. Drobnosť, ale tiež poteší, že nemusíte lupou skúmať, ktorá SIM patrí kam.

Ďalej v balení nájdete obvyklý USB káblik, v tomto prípade už nový USB-C, ktorého hlavnou výhodou je to, že nemusíte skúmať, ako ho do telefónu zasunúť. Samotný káblik je biely, pomerne tuhý a snáď by len mohol byť trochu dlhší. Komu teda ten zhruba meter nestačí, možno to ľahko vyriešiť nejakou alternatívou.

V neposlednom rade je potom obsahom balenia silikónové puzdro, ktoré telefón čiastočne ochráni a na zadnej strane dorovná vyčnievajúci fotoaparát. Samotný mobil sa vyrába v čiernom, bielom a zelenom vyhotovení. V prípade zeleného (teda v reáli skôr modrého), veľmi atraktívneho vyhotovenia, je silikónový obal úplne číry, takže mobilu neuberá na kráse.

Čo v balení naopak nenájdeme, sú slúchadlá. To trochu zamrzí, pretože iní výrobcovia dávajú aj k oveľa lacnejším telefónom už roky, pomerne kvalitné, slúchadlá. Niekto by tiež mohol namietnuť, že chýba bezdrôtové nabíjanie, ale to už je skôr otázka osobných preferencií a zvyklostí. Mne osobne teda nechýba, napríklad už len preto, že USB káblik mám jednoducho vždy po ruke, pretože ním nabíjam aj iné elektronické zariadenia, a tiež preto, že mi nezaberá miesto na stole.

i OnePlus 8 a 8 Pro (PREVIEW): plná výbava, ktorej už nič nechýba

Note 10 Pro sa chváli impozantným dizajnom

Keď vezmete telefón prvýkrát do ruky, pôsobí dojmom, že je mierne ťažší, než by človek čakal. Ale naozaj len mierne a je to viac než prijateľná daň za tak vysokú kapacitu batérie. Napríklad ja osobne som sa zaprisahal, že telefóny s batériou pod 5 000 mAh ma už v podstate ani nezaujímajú, pretože ak ich chcete naozaj aktívne používať, tak jednoducho potrebujete kvalitnú batériu, a to možno viac ako iné, zdanlivo dôležité parametre.

Ďalšia dojem je, že celý telefón, ako taký, je pomerne dosť robustný. Rámček je kovový a displej aj zadná strana sú chránené vysoko odolným ochranným sklom Corning Gorilla Glass 5, teda už piatej generácie tohto vyhláseného skla, ktoré naozaj hneď tak nepoškriabete.

Mobil ako celok je pritom len necelý centimeter hrubý, takže je to naozaj tenká placka. Celkovo tenký dojem navyše ešte zosilňuje zaoblenie zozadu, ale aj spredu, a to vrátane displeja. Toto zaoblenie je dnes módne, ale podľa môjho názoru je skôr na škodu. Vyzerá to síce veľmi efektne, ale trochu zhoršuje bezpečné držanie, sťažuje použitie aj efektivitu obľúbených ochranných puzdier a v prípade niektorých aplikácií vám môžu ovládacie prvky zasahovať už do zaoblenia, čo je vec, na ktorú si človek musí zvykať.

Dizajn, ako taký, je úplne minimalistický, ale veľmi efektný. Osobne sa mi najviac páči zelené, v reáli ale skôr modré vyhotovenie, ktoré je naozaj priamo parádne. Na samotnom mobile sú len tri tlačidlá, klasická kolíska hlasitosti a vypínač. Nechýba ale ani klasický 3,5 mm konektor na slúchadlá. Márne by ste však hľadali napríklad notifikačnú LED diódu, čo je, myslím, veľká škoda. Telefón síce umožňuje spustenie tzv. ambientného displeja, ktorý zobrazuje oznámenia aplikácií, ale zvyk je železná košeľa a myslím, že mnohým používateľom bude notifikačná LED dióda chýbať aj tak.

Rovnako márne budete na tele telefónu hľadať aj čítačku odtlačkov prstov, to však nie je tým, že by ju nemal, ale preto, že je skrytá priamo v displeji. Akonáhle zamknutým mobilom pohnete, zobrazí sa na displeji slabo zvýraznený odtlačok prsta, na ktorý priložíte prst a je to. Veľmi pôsobivé. Je tiež nutné dodať, že čítačka je citlivá, presná a rýchla.

Xiaomi Mi Note 10 Pro Čítačka
Čítačka odtlačkov prstov je v prípade Xiaomi Mi Note 10 Pro priamo v displeji. Je navyše veľmi presná a rýchla.

Samotný displej využíva technológiu AMOLED, a ak by som ho mal opísať jedným slovom, nebál by som sa použiť výraz úžasný. Ak vás ale zaujímajú aj podrobnosti, zaberá celkovo 88 % čelnej strany telefónu, uhlopriečku má 6,47" s pomerom strán 19,5 : 9 a s rozlíšením 2 340 × 1 080 pixelov (jemnosť 409 ppi). Jas displeja je na maxime tak vysoký, že je naozaj úplne zreteľný aj na priamom slnku, v bežných situáciách si ale celkom v pohode vystačíte aj s polovicou. Farebné podanie je pritom skutočne verné a žiadne gýčovité farbičky sa nekonajú.

i iPhone SE 2020 (PREVIEW): Apple predstavil ďalší predajný trhák

V prípade hier a grafiky (napríklad predinštalované pozadia) potom vynikne tiež skvelý kontrast, pričom čierna je tu naozaj čierna. Všeobecne ide o jeden z najlepších displejov na súčasnom trhu. Aj dotyková plocha je citlivá a rýchlo reaguje. Displej je jednoducho dôležitý a toto je jeden z ďalších veľkých plusov mobilného telefónu Xiaomi Mi Note 10 Pro.

Xiaomi Mi Note 10 Pro Dizajn
Xiaomi Mi Note 10 Pro sa predáva v troch farebných variantoch.

Galéria – Ako vyzerá Xiaomi Mi Note 10 Pro?

Xiaomi Mi Note 10 Pro, dizajn
Dizajn Xiaomi Mi 10 nie je nijako oslnivo modernistický, vsádza skôr na funkčnosť a praktickú jednoduchosť.
Xiaomi Mi Note 10 Pro, dizajn
Čierny variant Xiaomi Mi 10 Pro pôsobí svojou striedmou eleganciou.
Xiaomi Mi Note 10 Pro, dizajn
Plochu displeja narúša len relatívne malý kvapkovitý výrez pre selfie kameru.
Xiaomi Mi Note 10 Pro, dizajn
Spodná strana smartfónu patrí okrem univerzálneho USB-C tiež slúchadlovému 3,5 mm jacku.
Xiaomi Mi Note 10 Pro, dizajn
Zaoblené hrany pridávajú Xiaomi Mi 10 Pro na elegancii.

Xiaomi Mi Note 10 Pro, dizajn
Telo najnovšieho telefónu Xiaomi je až prekvapivo tenké.
Xiaomi Mi Note 10 Pro, dizajn
Xiaomi Mi 10 Pro má svoj hlavný tromf v skvelom fotoaparáte.

Smartfón definujú skvele vyvážené parametre

Pokiaľ ide o hardvérovú výbavu, tento telefón je vybavený osemjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 730, vyrobeným 8 nm procesom, ktorý zaisťuje nižšiu spotrebu aj pri vyššom výkone. Zjednodušene povedané, procesor zodpovedá danej cenovej kategórii a osobne si myslím, že bežnému používateľovi je to rovnako fuk, pretože výkon je jednoducho dostatočný aj na náročné hry, o bežných aplikáciách ani nehovoriac.

Podstatnejšia je napríklad 8GB pamäť RAM, čo je už celkom slušná porcia. Ešte podstatnejšiu rolu ale hrá interná pamäť, ktorá má hodnotu 256 GB, čo je tiež viac než solídny priestor. Tu by sa dalo podotknúť, že telefónu chýba slot na pamäťovú kartu, ale práve vzhľadom na spomínanú veľkosť internej pamäte to nepovažujem za podstatné – rovnakú kapacitu SSD disku má aj môj nie zase tak starý ani zlý notebook, ktorý používam. V tomto ohľade teda telefónu Xiaomi Mi Note 10 Pro nemám absolútne čo vytknúť.

Xiaomi Mi Note 10 Pro Snapdragon
V Mi Note 10 Pro síce nenájdete najvýkonnejší Snapdragon, model 730G, avšak stále rozbehne všetky moderné aplikácie aj hry – navyše s nižšou spotrebou batérie.

Dôležitá je aj konektivita a v tomto ohľade nebolo v prípade mobilného telefónu Xiaomi Mi Note 10 Pro nič ponechané na náhodu. K dispozícii je už spomínaná možnosť používať Dual SIM, teda dve nano SIM karty s plnou podporou rýchlych dát LTE. Ďalej je k dispozícii dvojpásmová WiFi v štandarde 802.11a/b/g/n/ac. Bluetooth je v najnovšej verzii 5.0 s veľmi nízkou spotrebou energie a nechýba ani rozhranie NFC s podporou Google Pay, takže týmto mobilom možno bez problémov platiť pri platobných termináloch.

Priamo skvelý, a hlavne rýchly aj presný, je tiež systém určovania polohy, ktorý podporuje hneď štyri systémy – GPS, GLONASS, Galileo a Beidou. Veľmi príjemným bonusom, ktorý rozhodne nie je ani dnes úplne bežný, je potom vstavaný FM prijímač a tiež infračervený port, vďaka ktorému je možné telefón používať namiesto bežného diaľkového ovládania televízora, domáceho kina a ďalších domácich elektronických systémov.

i Motorola Edge+ (PREVIEW): Motorola sa vo veľkom štýle vracia medzi vlajkové lode

Naopak, chýba podpora mobilnej 5G siete, čo je ale podľa mňa nepodstatné vzhľadom na to, že 5G pokrytie je v SR stále minimálne. Drobným nedostatkom potom ešte možno je, že konektor USB-C zodpovedá len štandardu 2.0, a nie 3.0, ale to je opäť skôr maličkosť, ktorú drvivá väčšina používateľov ani nezaznamená.

Pokiaľ ide o softvérovú výbavu, Xiaomi Mi Note 10 Pro je vybavené Androidom vo verzii 9 Pie, ale jedným dychom rovno dodávam, že aktualizácia na najnovšiu verziu Android 10 už bola oficiálne prisľúbená a možno ju očakávať v dohľadnej dobe. Tento fakt rozhodne prikladám do zoznamu kladov, pretože je vidieť, že výrobca nerieši len prítomnosť, ale aj toľko potrebné aktualizácie.

Samotný systém je ďalej vybavený rozsiahlou nadstavbou MIUI 11 (a v pláne je aj aktualizácia na blížiace sa vydanie MIUI 12), ktorá ale celkovo pôsobí ľahkým a jednoduchým dojmom. Súčasťou nadstavby je tiež niekoľko predinštalovaných aplikácií. Skôr len pre istotu dodám, že Xiaomi má plnú podporu služieb Google, čo je doslova obrovská výhoda napríklad oproti konkurenčnej značke Huawei, ktorá o túto pomoc prišla. Osobne by som si telefón bez tejto podpory nekúpil už len z princípu. Ako celok systém beží naozaj hladko a veľmi rýchlo, so skvelou odozvou.

i

Jediné, čo by sa snáď dalo namietnuť, je fakt, že hoci je nadstavba MIUI 11 vydarená, je tu stále pomerne vysoké percento používateľov, ktorí by uprednostnili čistý Android bez akejkoľvek nadstavby. Ale to už je otázka osobných zvyklostí a preferencií, rovnako ako otázka predinštalovaných aplikácií. Tých je v Xiaomi Mi Note 10 Pro pomerne veľa a rozdelil by som ich do dvoch skupín. Prvé sú tie skutočne užitočné a veľmi dobre funkčné. Tu ide najmä o nástroje na optimalizáciu systému, prehrávač hudby, vstavaný kompas či vodováha a ďalšie užitočné drobnosti. Druhou skupinou sú potom ale tie, ktoré skôr len duplikuje ponuku služieb Google a pre značnú časť používateľov sú doslova nanič a pritom nie je vôbec ľahké sa ich zbaviť.

Galéria – Ako vyzerá rozhranie MIUI?

Xiaomi Mi Note 10 Pro MIUI Xiaomi Mi Note 10 Pro MIUI
Xiaomi Mi Note 10 Pro – MIUI
Xiaomi Mi Note 10 Pro MIUI Xiaomi Mi Note 10 Pro MIUI
Xiaomi Mi Note 10 Pro – MIUI

Šestica fotoaparátov Xiaomi Mi Note 10 Pro robí doslova divy

V tejto kapitole sa dostávame k tomu asi vôbec najlepšiemu, čím Xiaomi Mi Note 10 Pro disponuje, a to je fotoaparát. Teda ono je tých fotoaparátov vlastne hneď 6, teda naozaj slovami šesť! Na prednej strane telefónu je 32 Mpx selfie fotoaparát, ktorý podporuje umelú inteligenciu, HDR a dokáže natáčať aj Full HD video. Hlavne ale fotí veľmi dobre a tiež dokáže skvele detekovať tvár. Rovnako dobre vie odlíšiť aj oddeliť objekty mimo detekovanú tvár a softvérovo ich rozmazať, čím vzniká efekt malej hĺbky ostrosti a zvýraznenia fotografovanej tváre. Je to dobre vidieť na ukážkovej selfie fotografii so psom.

Xiaomi Mi Note 10 Pro Predný fotoaparát
Predný fotoaparát rozhodne nesklame.

V dnešnej rúškovej dobe nemal fotoaparát problém zaostriť presne na oko, hoci z tváre okrem očí nebolo vidieť vôbec nič, a psa hneď vedľa SW dokonale a prirodzene rozmazal, takže vyzerá ako by bol mimo hĺbku ostrosti. Musím uznať, že toto teda funguje naozaj na jednotku s hviezdičkou.

Na zadnej strane telefónu je potom pätica fotoaparátov, z ktorých je najväčšou pýchou hlavný fotoaparát disponujúci priamo ohromujúcim rozlíšením 108 Mpx, takže výsledné fotografie majú v plnom rozlíšení rozmer 12 032 × 9 024 pixelov. To je naozaj nárez, ale na druhú stranu, toto asi naplno využijete málokedy, a tiež je nutné počítať s tým, že takéto fotografie sú dátovo o poznanie väčšie, takže v pamäti zaberajú viac miesta. Preto ak fotíte veľa, odporúčam využívať maximálne rozlíšenie uvážlivo.

i Inovácie posledného roka (ČLÁNOK)

Nemenej zaujímavé je, že tento fotoaparát je navyše vybavený kvalitnou optickou stabilizáciou, ktorá skutočne výrazne pomôže pri fotografovaní za horších svetelných podmienok. A kto by sa chcel s fotografiami pred ich publikáciou ešte pohrať, dobrou správou je aj fakt, že snímky možno ukladať aj vo formáte RAW, čo značne rozširuje možnosti ich následného spracovania a vylepšenia.

Xiaomi Mi Note 10 Pro Ultraširoký objektív
Ultraširoký objektív Xiaomi Mi Note 10 Pro zvláda FOV až 117°.

Veľmi zaujímavý je aj druhý fotoaparát s extrémne širokým uhlom záberu 117°, ktorý je vďaka tomu ideálnym parťákom napríklad na krajinky a najmä na fotografovanie interiérov, architektúry či iných stiesnených priestorov. Rozlíšenie je dostatočných 20 Mpx, farebné podanie je veľmi príjemné, rovnako ako dynamický rozsah, a dobre potlačené je aj zaoblené skreslenie pripomínajúce rybie oko, ktoré je v prípade takto širokouhlého záberu inak pomerne časté. Fotoaparát je tiež vybavený automatickým zaostrovaním, vďaka ktorému je možné zaostriť aj na veľmi krátku vzdialenosť, takže ho prípadne môžete využiť aj na zaujímavé makrofotografie.

Nemenej zaujímavé sú ale aj ďalšie dva fotoaparáty pokrývajúce opačný koniec spektra, teda portrétny a nahrádzajúci teleobjektív. Tu si naopak môžete vzdialenejšie objekty „priblížiť“ a opäť musím konštatovať, že to funguje veľmi dobre. Telekamera je dokonca tiež vybavená optickou stabilizáciou, čo výrazne eliminuje možnosť rozmazaných snímok. Celkový rozsah všetkých fotoaparátov od extrémne širokouhlého až po teleobjektív môžete posúdiť podľa ukážkových fotografií, kde je v prvej sérii štvorica snímok urobených z jedného miesta.

Xiaomi Mi Note 10 Pro Teleobjektív
Teleobjektív Note 10 Pro dokáže pohľad opticky priblížiť až päťnásobne.

Posledný fotoaparát je špeciálne určený na makrofotografie a jeho hlavnou výhodou je predovšetkým to, že k objektu možno ísť naozaj veľmi blízko a fotografovať aj najjemnejšie detaily. Na druhú stranu, ide skôr o jeden z prvých pokusov na tomto poli, pretože praktické využitie značne znižuje veľmi nízke rozlíšenie len 2 Mpx a tiež samotná kvalita snímok je celkovo o poznanie slabšia ako z ostatných fotoaparátov. No aj tak ide o zaujímavý počin.

i Samsung Galaxy S20 (PREVIEW): beštia s dychberúcimi parametrami

Za zmienku potom stojí aj samotná aplikácia fotoaparátu, ktorá je prehľadná a ľahko pochopiteľná aj pre začiatočníkov. Avšak vzhľadom na možnosti a veľké množstvo funkcií je aj tak nutné práve u začiatočníkov počítať s tým, že jednoducho chvíľku potrvá, než si aplikáciu ohmatajú a spoznajú sa s ňou. Nie je to ale nič zložité a po chvíli praxe pochopí naozaj snáď každý.

Pre skúsenejších používateľov je potom práca s fotoaparátom aj aplikáciou doslova radosť. Výrobca pritom myslel aj na takú drobnosť, že keď aj pri bežnom fotografovaní zachytíte ľubovoľný QR kód, tak ho systém detekuje a rovno vám ponúkne zobrazenie podrobností priamo vo fotoaparáte, a to bez nutnosti použitia špeciálnej aplikácie.

Veľmi široké sú aj možnosti natáčania videa. V najvyššej dostupnej kvalite, teda v 4K rozlíšení, je možné natáčať rýchlosťou 30 fps. Tu možno niekomu môže chýbať vyššia rýchlosť snímania 4K/60 fps, ale osobne si myslím, že sa to bude týkať len minimálneho počtu používateľov. Jednak je aj pri 30 fps pohyb slušne plynulý a za druhé z praxe viem, že prevažná väčšina používateľov si stále vystačí s Full HD rozlíšením, kde je možné nastaviť rýchlosť snímania aj na tých 60 fps.

Pochváliť je potrebné kvalitnú stabilizáciu obrazu, ktorá je naozaj účinná. To ale zďaleka nie je všetko a v režime natáčania videa je možné využiť aj ďalšie zaujímavé funkciie. Nejde pritom len o obvyklé zrýchlené či spomalené video, ale k dispozícii je aj časozberné snímanie, navyše obohatené o možnosť veľmi detailného nastavenia intervalu. Naopak, pri natáčaní akčnejšieho videa, sa hodí sledovanie pohyblivého objektu.

Xiaomi Mi Note 10 Pro Dxomark
Celkovú kvalitu fotoaparátu potvrdzuje aj svetoznáme testovacie laboratórium DxOMark, kde Xiaomi Mi Note 10 Pro (pozor, na iných trhoch aj na webe DxOMark je označovaný ako Xiaomi Mi CC9 Pro) patrí k absolútnej svetovej špičke a drží sa v tomto ohľade v TOP 10.

Galéria – Ako fotí Xiaomi Mi Note 10 Pro?

Xiaomi Mi Note 10 Pro Galéria Xiaomi Mi Note 10 Pro Galéria
Xiaomi Mi Note 10 Pro – širokouhlý objektív.
Xiaomi Mi Note 10 Pro Galéria Xiaomi Mi Note 10 Pro Galéria Xiaomi Mi Note 10 Pro Galéria
Xiaomi Mi Note 10 Pro – ukážková fotka.
Xiaomi Mi Note 10 Pro Galéria Xiaomi Mi Note 10 Pro Galéria
Xiaomi Mi Note 10 Pro – teleobjektív.
Xiaomi Mi Note 10 Pro Galéria Xiaomi Mi Note 10 Pro Galéria
Xiaomi Mi Note 10 Pro – podvečerná fotka.
Xiaomi Mi Note 10 Pro Galéria Xiaomi Mi Note 10 Pro Galéria Xiaomi Mi Note 10 Pro Galéria
Xiaomi Mi Note 10 Pro – ukážková fotka.
Xiaomi Mi Note 10 Pro Galéria Xiaomi Mi Note 10 Pro Galéria
Xiaomi Mi Note 10 Pro – nočná fotka.
Xiaomi Mi Note 10 Pro Galéria Xiaomi Mi Note 10 Pro Galéria Xiaomi Mi Note 10 Pro Galéria
Xiaomi Mi Note 10 Pro – ukážková fotka.
Xiaomi Mi Note 10 Pro Galéria Xiaomi Mi Note 10 Pro Galéria
Xiaomi Mi Note 10 Pro – makro.

Ako je to s príslušenstvom a dostupnosťou Mi Note 10 Pro?

Telefón je vybavený aj kvalitným prehrávačom hudby, takže rozhodne odporúčam nákup kvalitných slúchadiel, čo vám uľahčí fakt, že je možné ich pripojiť aj cez obvyklý 3,5 mm konektor. Náročnejší samozrejme môžu zvoliť aj bezdrôtové Bluetooth slúchadlá. Či už tak alebo tak, oboje je možné zladiť s telefónom nákupom priamo od rovnakého výrobcu, teda Xiaomi. Od rovnakého výrobcu ale môžete mobil doplniť napríklad aj smart hodinkami alebo športovým náramkom. Od alternatívnych výrobcov je potom k dispozícii celý rad obalov a puzdier. Ja osobne mám najradšej odolné puzdrá vhodné predovšetkým na nhrubšie zaobchádzanie, napríklad pri pobyte v prírode, športe a podobne.

i LG Velvet oficiálne odhalený. V hlavnej úlohe dizajn, výrobca potvrdil aj použitý čipset.

Aktuálne (05/2020) je predajná cena mobilného telefónu Xiaomi Mi Note 10 Pro 598,90 €. To nie je práve málo, ale cena je relatívna a záleží, ako sa na to pozeráme. Na trhu existujú aj oveľa drahšie telefóny, ktoré však už neponúknu veľa navyše. Ak by však pre vás bola predajná cena aj tak vysoká, pozrite sa ešte na lacnejší variant Xiaomi Mi Note 10. Názov je teda v podstate rovnaký, len na konci chýba označenie „Pro“, inak je takmer rovnaký aj samotný telefón. Rozdiel je len v tom, že lacnejší variant má o 2 GB menšiu pamäť RAM, teda „len“ 6 GB, a na polovicu sa zmenšila aj interná pamäť, teda konkrétne z 256 GB na 128 GB. To je ale ešte stále dosť, a to aj napriek chýbajúcej možnosti rozšírenia pamäťovou kartou SD. Hlavne je však variant Xiaomi Mi Note 10 lacnejší o rovnú stovku, takže jej aktuálna (05/2020) predajná cena je 498,90 €.

Xiaomi Mi Note 10 Pro – verdikt recenzie

Xiaomi Mi Note 10 Pro; recenzia

Xiaomi Mi Note 10 Pro

Mobily

Mobilný telefón Xiaomi Mi Note 10 Pro je ideálny najmä pre tých, ktorí už nechcú fotiť fotoaparátom, ale vyžadujú kvalitné fotky od mobilu. V tomto ohľade patrí tento model naozaj medzi skutočnú absolútnu svetovú špičku. Nejde ale len o fotoaparát, zo skúsenosti viem, že prevažná väčšina používateľov kladie pri výbere najväčší dôraz predovšetkým na niečo, čo by som s trochou nadsadenia nazval „svätou trojicou mobilu“, teda kvalitný fotoaparát, čo najväčšia výdrž batérie a kvalitný displej. Všetky tri parametre sú v tomto prípade vynikajúce, navyše doplnené o prémiový dizajn, veľkú internú pamäť aj pamäť RAM a celkovo skvelé HW, ale aj SW vybavenie a v neposlednom rade tiež prisľúbené aktualizácie na najnovšiu verziu systému.

Aby som zase neprechválili, zamrzí predovšetkým absencia notifikačnej LED diódy a tak trochu nešťastné aj úplne zbytočné zaoblenie displeja na krajoch. V danej cenovej kategórii je tiež až prekvapivá absencia slúchadiel ako súčasti balenia a niektorým používateľom by možno vyhovovala voľba čistého Androidu alebo aspoň menej predinštalovaných aplikácií. Ak patríte k tým už spomínaným, ktorí preferujú tú „svätú trojicu“ fotoaparát, batéria a výdrž, a hľadáte nový model, potom vám Xiaomi Mi Note 10 Pro alebo aj lacnejší Xiaomi Mi Note 10 vrelo odporúčam, pretože vážnych konkurentov na trhu veľa nie je.

Klady

  • Celkovo skvele vyvážené vlastnosti
  • Priamo excelentný fotoaparát s optickou stabilizáciou a podporou RAW
  • Veľká batéria a rýchle nabíjanie
  • Špičkový AMOLED displej
  • Veľmi vydarený dizajn
  • Veľká interná pamäť aj pamäť RAM
  • Prisľúbená aktualizácia na Android 10
  • Prisľúbená aktualizácia na MIUI 12
  • Infraport

Zápory

  • Chýba notifikačná LED
  • Zbytočne zaoblené okraje displeja
  • V balení chýbajú slúchadlá
  • Niekto by možno chcel radšej čistý Android

Prvý novembrový týždeň roku 2019 sa čínsky výrobca Xiaomi s predstavenými produktmi naozaj činil. Po boku smart hodiniek predstavil v španielskom Madride aj mobilné telefóny, medzi ktorými nájdeme tiež Xiaomi Mi Note 10 a výkonnejší Xiaomi Mi Note 10 Pro. Je pravda, že dvojica noviniek sa hravo vyrovná, čo sa výkonu a výbavy týka, výrazne drahším modelom konkurencie?

Xiaomi Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro – OBSAH

  1. Xiaomi Mi Note 10 (Pro) má ambície stať sa hitom tohtoročných Vianoc
  2. Displej: AMOLED s kvapkovitým výrezom, tvrdeným sklom a HDR
  3. Selfie kamera: 32 Mpx, odomykanie tvárou a vlogovanie
  4. Xiaomi Mi Note 10 a Note 10 Pro ponúknu päticu zadných fotoaparátov
  5. Nočný mód: kombinuje niekoľko RAW fotiek s rôznymi expozíciami
  6. O výkon Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro sa stará 8-jadrový procesor a až 8 GB RAM
  7. Čítačka odtlačkov prstov: zabudovaná pod displejom
  8. Xiaomi Mi Note 10 a Note 10 Pro a rýchle nabíjanie: do pol hodiny cez 50 %
  9. Drobnosti: IR port, 3,5 mm jack, NFC, Android 9.0
  10. Mobilné telefóny Xiaomi Mi Note 10 z pohľadu zahraničných recenzentov
  11. Porovnanie Xiaomi Mi Note 10 a 10 Pro so Samsung Galaxy S10
  12. Xiaomi Mi Note 10 a Xiaomi Mi Note 10 Pro: cena a dostupnosť

Xiaomi Mi Note 10 (Pro) má ambície stať sa hitom tohtoročných Vianoc

Že to čínsky velikán s prípravou na decembrové sviatky myslí naozaj vážne, potvrdzujú na začiatku novembra predstavené modely Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro, ktoré ponúknu dvojnásobné úložisko a vyššiu pamäť RAM. Tieto modely sú zároveň aj aktuálne najdrahšími, avšak cenovo stále dostupnými predávanými mobilnými telefónmi v portfóliu Xiaomi (ak vynecháme Mi Mix Alpha s cenou vyše 2 700 eur). Treba podotknúť, že oba mobilné telefóny Xiaomi sa stále cenovo nachádzajú v strednej triede.

Displej v podaní Mi Note 10 a 10 Pro: AMOLED s kvapkovitým výrezom, tvrdeným sklom a HDR

Dvojica mobilov Xiaomi Mi Note 10 a Xiaomi Mi Note 10 Pro na prvý pohľad uchváti minimalistickým dizajnom bez zbytočných rušivých elementov. 87,5 % prednej strany zaberá veľký 6,37" displej. Výrobca vsadil na AMOLED technológiu, ktorá sa postará o to, že čierna bude naozaj čierna, pri jej „zobrazení“ sú totiž dané čierne pixely vypnuté, čo vedie mimochodom aj k lepšej výdrži na batériu.

Displej ponúkne rozšírené Full HD+ rozlíšenie, ktoré však vďaka pretiahnutejšej vertikálnej strane ponúka 2 340 × 1 080 px s pomerom strán 19,5:9. Vysoká jemnosť zobrazenia s takmer 400 PPI bez dvoch jednotiek je preto zaručená. Spomínali sme však, že Xiaomi Mi Note 10 a Note 10 Pro si trúfajú svojimi parametrami na vlajkové lode. Čím? Napríklad podporou štandardu HDR10, ktorý zaistí excelentný kontrast nielen na fotografiách, ale aj pri sledovaní videí.

Xiaomi Mi Note 10
Chrbát Xiaomi Mi Note 10 je celý sklenený a prechod medzi hliníkovým rámom, chrbtom a displejom je veľmi precízny. Xiaomi si dalo záležať a displej vďaka 3D zaobleniu s kovom tiež lepšie lícuje.

Ruka v ruke s tým Xiaomi Mi Note 10 (Pro) ponúka maximálnu svietivosť až 600 nitov či 3D zaoblenie displeja, respektíve jeho strán, vďaka čomu bude držanie mobilného telefónu v ruke príjemnejšie než pri ostrejších hranách. Tvrdené sklo Gorilla Glass 5 sa naopak postará o ochranu displeja pri páde na zem.

Selfie kamera s vlogovacím módom, 32 Mpx snímačom a odomykaním tvárou

Prednú stranu Xiaomi Mi Note 10 rušia iba minimálne rámčeky po stranách, stále tu však nájdeme ľahko výraznejšiu „bradu“. Hornú časť displeja potom vykrojuje predný fotoaparát decentným kvapkovitým notchom. Selfie kamera ponúkne extrémne vysoké rozlíšenie 32 Mpx, vďaka čomu budete schopní zaznamenať aj najdrobnejšie detaily ako napríklad riasy a detaily tváre.

Mimo to mobilný telefón prichádza s novou funkciou, tzv. vlogovacím režimom, ktorý umožní pár dotykmi natočiť štýlové a zaujímavé videá s možnosťou výberu medzi 7 rôznymi cinematickými efektmi. Technológia na odomykanie mobilného telefónu pomocou skenu tváre kamerou v spojení s umelou inteligenciou je pri oboch modeloch Xiaomi Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro samozrejmosťou.

Xiaomi Mi Note 10
Xiaomi Mi Note 10 kombinuje vysokú obrazovú kvalitu prednej selfie kamery s umelou inteligenciou, kedy spojí 4 pixely do jedného, a výsledné fotky sú tak oveľa detailnejšie a presvetlenejšie.

Xiaomi Mi Note 10 a Note 10 Pro ponúknu päticu zadných fotoaparátov

Tromfom Xiaomi Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro je primárne zadná strana telefónu, a to nie s duálnymi alebo terciárnymi fotoaparátmi. Note 10 ponúka zadných fotoaparátov hneď 5! A každý z nich má na chrbte svoje právoplatné miesto a opodstatnenie.

Hlavný 108 Mpx objektív

Najostrejším klenotom Xiaomi Mi Note 10 je hlavný snímač s nadpriemerným rozlíšením 108 Mpx. Podľa Xiaomi ide o vôbec prvú šošovku v mobilnom telefóne s takýmto rozlíšením. Zaujímavosťou je, že čínsky výrobca na vývoji spolupracoval s juhokórejským Samsungom, a výsledkom je čip ISOCELL Bright HMX s veľmi nízkou svetelnosťou f/1,7. Aby toho nebolo málo, čip je vybavený tiež optickou stabilizáciou.

Ultraširokouhlý objektív

Druhým objektívom v rade je ultraširokouhlý s 20 Mpx snímačom, clonou f/2,2 a uhlom záberu 117 stupňov. Stvorený je na robenie panorám krajiny, fotografovanie architektúry či stiesnených priestorov. Výhodou je, že nejde o šošovku typu rybie oko, ultraširokouhlá šošovka totiž má aj napriek širokému uhlu záberu úplne minimálne skreslenie strán.

Xiaomi Mi Note 10
Mobilné telefóny radu Xiaomi Mi Note 10 majú na to byť vlajkovými loďami aj so svojou nižšou cenou. Ponúkajú bezkonkurenčných 5 zadných fotoaparátov – hlavný 103 Mpx, ultraširokouhlý, 2 teleobjektívy a zaujímavosťou je tiež makro kamera na fotenie predmetov už zo vzdialenosti 2 centimetrov.

Teleobjektív

V poradí tretí a štvrtý objektív Xiaomi Mi Note 10 tvorí dvojica teleobjektívov. Prvý z nich je ekvivalentný k 50 mm ohnisku a ponúka 12 Mpx snímač so clonou f/2,0 a až dvojnásobný optický zoom. Zato druhý z nich je teleobjektívom s ohniskovou vzdialenosťou 125 mm, hoci „len“ s 5 Mpx snímačom a zhodnou clonou f/2,0. Prichádza však s výrazne vhodnejším, až 5-násobným optickým zoomom bez straty kvality a možnosťou ďalšieho 5-násobného digitálneho priblíženia. Celkom možno získať až 10-násobné zväčšenie.

Makro objektív

Päticu zadných fotoaparátov uzatvára najmenší z nich, a to špeciálny makro objektív na fotografovanie objektov z minimálnej vzdialenosti. 2 Mpx snímač s priemerom 1,75 µm (mikrometrov) dokáže zaostriť na predmet blízky 2 cm. Vzhľadom na nežiaduce zatienenie predmetu mobilným telefónom prídete pri fotografovaní o veľa svetla.

Aj na to výrobca myslel. Napriek titernej veľkosti snímača je clonové číslo f/2,4, ktoré makro objektív ponúka, veľmi dobrou hodnotou, zaiste príde pri slabších svetelných podmienkach vhod možnosť prisvetlenia fotografovaného predmetu. Xiaomi Mi Note 10 vrátane Note 10 Pro sú preto vybavené dvojicou duálnych prisvetľovacích diód a bleskov.

Xiaomi Mi Note 10
Zhora na chrbte Xiaomi Mi Note 10 (Pro) sa medzi druhou a treťou šošovkou fotoaparátu nachádza nenápadný laser na isté ostrenie, čo potvrdzuje tiež väčšia medzera.

Nočný mód: kombinuje niekoľko RAW fotiek s rôznymi expozíciami

Pochopiteľne pri fotografovaní nočnej krajiny alebo mesta nie je blesk na veľké vzdialenosti príliš vhodný a ani účinný. Xiaomi Mi Note 10 preto prichádza s novým, vylepšeným nočným režimom nazývaným „Night Mode 2.0“. Princíp presvetlených fotografií aj za minimálneho svetla spočíva v automatickom obstaraní niekoľkých RAW fotografií s rozdielnymi expozíciami. Spojenie vysokého rozlíšenia hlavného snímača a nízkej clony spolu s umelou inteligenciou následne tieto fotografie vhodne skombinuje a výsledkom sú kvalitné fotografie aj za zhoršených svetelných podmienok.

Xiaomi Mi Note 10
Xiaomi Mi Note 10 využíva umelú inteligenciu všade, kde to ide. Najviac to spoznáte pri fotografovaní za zhoršených svetelných podmienok – napríklad fotografie mesta v noci budú stále živé.

Video v prípade zadnej kamery môžete snímať až v rozlíšení 2 160p pri 30 snímkach za sekundu, predná kamera s 32 Mpx dokáže video natáčať vo Full HD pri 30 snímkach. Samozrejmosťou je podpora sekvenčného snímania, kedy možno jediným podržaním tlačidla vyfotiť veľké množstvo samostatných fotiek, a zachytiť tak bez obáv ten správny moment.

O výkon Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro sa stará 8-jadrový procesor a až 8 GB RAM

Poctivá fotografická výbava by mohla navodiť pocit, že čínske Xiaomi už vyložilo všetky svoje karty na stôl. Opak je pravdou. Výkon Xiaomi Mi Note 10 a 10 Pro zaisťuje 8-jadrový procesor Qualcomm 7. generácie s názvom Snapdragon 730g. Na svojich jadrách disponuje taktom až 2,2 GHz. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou (Snapdragon 710) je maximálna frekvencia vyššia o rovných 35 %, v prípade grafického výkonu ide o nárast výkonu o celú úctyhodnú štvrtinu.

Xiaomi Mi Note 10
Výkon smartfónom Xiaomi Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro dodáva procesor Snapdragon 730g od Qualcommu, ktorý je oproti svojmu predchodcovi až o 35 % rýchlejší a výkonnejší.

Procesoru pritakáva 6 GB operačná pamäť RAM v prípade základného modelu Xiaomi Mi Note 10 a štedrých 8 GB v prípade verzie Xiaomi Mi Note 10 Pro. Interné úložisko ponúka 128 GB, respektíve 256 GB priestoru. Napriek nemožnosti rozšíriť úložisko externou microSD kartou nájdeme v mobilnom telefóne dualSIM slot na 2× nanoSIM kartu.

Čítačka odtlačkov prstov: zabudovaná pod displejom

Vráťme sa ale späť na začiatok. Na prednú stranu Xiaomi Mi Note 10, a síce na displej. Znovu pripomíname, že sa mobilný telefón nachádza v strednej cenovej triede a svojimi vlastnosťami útočí na vlajkové lode svojich oveľa drahších konkurentov. Priamo pod displej (smerom k chrbtu telefónu) totiž výrobca umiestnil optickú čítačku odtlačkov prstov. Už ju teda nenájdete nevzhľadne umiestnenú v dolnom rámčeku či na chrbte mobilu, ale priamo zabudovanú v displeji.

Xiaomi Mi Note 10
Lákadlom Xiaomi Mi Note 10 a jeho výkonnejšieho bračeka Mi Note 10 Pro je stále pomerne nová technológia, kedy je čítačka odtlačkov prstov umiestnená priamo v displeji. Nezaberá tak žiadne miesto okolo displeja alebo na chrbte.

S rýchlonabíjaním dobijete Mi Note 10 takmer za hodinu

V dolnej časti telefónu nájdeme v dnešnej dobe už štandardný nabíjací konektor typu USB-C s podporou extrémne rýchleho nabíjania, naviac ešte s vysokokapacitnou batériou. Samotná batéria s enormnou kapacitou 5 260 mAh podľa výrobcu vydrží pri bežnom používaní Xiaomi Mi Note 10 aj 10 Pro viac ako 2 dni prevádzky.

O to viac potešia vlastnosti rýchlonabíjania. Podľa oficiálnych špecifikácií batériu na 58 % dobijete za obyčajnú polhodinu a 100 % kapacity možno dosiahnuť nabíjaním po dobu 65 minút. Oba modely Xiaomi Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro sa tým pádom radia medzi mobilné telefóny s podporou ešte svižnejšieho nabíjania, než je bežné rýchlonabíjanie, a to vďaka podpore štandardu USB Power Delivery. Používateľov určite poteší, že potrebná Power Delivery nabíjačka s výkonom 30 W je súčasťou balenia telefónu.

Xiaomi Mi Note 10
Xiaomi Mi Note 10, vrátane Note 10 Pro, nabijete na 100 % už za 65 minút, na viac ako polovicu batérie sa dostanete za rovných 30 minút.

Drobnosti, ktoré vítame: IR port, 3,5 mm jack, NFC, Android 9.0

Medzi neobvyklú výbavu oboch telefónov Xiaomi Mi Note 10 a Xiaomi Mi Note 10 Pro možno zaradiť prítomnosť IR portu na ovládanie zariadení v domácnosti. Mobilný telefón možno naučiť „príkazy“ zasielané ovládačmi napr. od televízora, klimatizácie a ďalších spotrebičov a tieto následne ovládať telefónom. Mi Note 10 sa ďalej môže pochváliť prítomnosťou 3,5 mm slúchadlového jacku, ktorý konkurenti zo svojich mobilov už vo veľkom odstraňujú za účelom získania ešte menšej hrúbky.

Úplnou samozrejmosťou je pre Xiaomi Mi Note 10 podpora GPS, Glonass či prítomnosť NFC čipu na bezkontaktné platby vďaka službe Google Pay. Predinštalovaným operačným systémom je Android verzia 9.0 Pie s nadstavbou MIUI 11 od Xiaomi, ktorá novo prichádza s ešte minimalistickejším dizajnom a novým ambientným displejom zamknutej obrazovky, kedy zobrazí prichádzajúce notifikácie pomocou decentného obrazcu.

Xiaomi Mi Note 10
Nadstavba Androidu 9.0 MIUI 11 pre Xiaomi Mi Note 10 (a Note 10 Pro) prichádza s jednoduchším, čistejším dizajnom a novými šetričmi obrazovky s efektným zobrazovaním notifikácií.

Mobilné telefóny Xiaomi Mi Note 10 z pohľadu zahraničných recenzentov

Niektoré zahraničné servery už mali možnosť exkluzívne prijímať nový model Xiaomi Mi Note 10 a podrobne ho otestovať. My teraz prinášame niektoré z ich dojmov a poznatkov.

Server gsmarena.com hneď na začiatku recenzie spomína hlavný rys – Mi Note 10 predstavuje mobilný telefón, pri ktorom všetko, čo mohlo byť, je zaoblené alebo zakrivené. Doslova. Redaktori tiež podotýkajú, že Xiaomi si dalo veľmi záležať na symetrii, či už ide o umiestnenie prvkov, alebo zladenie skla a hliníkového rámu po stranách.

Prvotné nastavenie čítačky odtlačkov prstov v displeji vraj bolo zdĺhavé, avšak následne odomykanie je veľmi rýchle. Recenzia tiež podotýka, že hrúbka telefónu 9,7 mm je daňou za nezvyčajne veľkú batériu – a my k tomu pridávame, že vďaka tomu aspoň ešte stále máme k dispozícii 3,5 mm slúchadlový jack.

Recenzenti z webu techradar.com si pri modeli Xiaomi Mi Note 10 (Pro) pochvaľujú širokú rozmanitosť dostupných šošoviek fotoaparátu. Čoskoro však prichádzajú na to, že predná 32 Mpx selfie kamera neobstaráva takto rozmerné fotografie, ale iba 8 Mpx snímky. Výhodou však je, že z pôvodných 32 Mpx spojí vždy 4 pixely do jedného technológiou „4-in-1 Super Pixel“, a tak získate oveľa lepšie vyzerajúce selfie fotografie.

Xiaomi Mi Note 10
Všetci spomenutí recenzenti chvália predovšetkým variabilitu fotoaparátov, kedy má používateľ k dispozícii veľký výber, a môže tak zaobstarať perfektné snímky práve v tej danej situácii.

Miernym sklamaním pre nich však je neosadenie výkonnejšieho čipsetu, avšak takýto krok by cenu výrazne navýšil. Súčasný procesor Snapdragon 730g je ale perfektne optimalizovaný aj na hranie hier, a tak s výkonom nie sú najmenšie problémy.

Redaktori serveru androidauthority.com prichádzajú predovšetkým s fotografickým testom a medzi klady Xiaomi Mi Note 10 a Xiaomi Mi Note 10 Pro zaraďujú doslova „fantastickú fotografickú kvalitu“ a „univerzálnu súpravu kamier“ spolu so „skvelou výdržou batérie“, samozrejme popri ďalších pozitív. Naopak ako zápor uvádzajú starší Android 9.0 Pie, hoci k dispozícii je už Android 10, a príliš stereotypný dizajn, čo je však vec vkusu.

Porovnanie Xiaomi Mi Note 10 a Xiaomi Mi Note 10 Pro so Samsung Galaxy Note10

Modely Xiaomi Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro sa od seba líšia len veľkosťou operačnej pamäte RAM a kapacitou interného úložiska, kedy nižší model ponúka 6 GB RAM a 128 GB úložisko, kdežto „Pro“ verzia je k dispozícii s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom.

Xiaomi Mi Note 10 (Pro) sme postavili do priameho súboja s konkurenčným modelom Samsung Galaxy Note 10. Mi Note 10 od Xiaomi ponúkne o trochu väčší a dlhší displej, jemnosťou sú mobilné telefóny prakticky vyrovnané, o 3 pixely viac na palec však vedie model od Samsungu.

Galaxy Note 10 má podstatne výkonnejší čipset s taktom až 2,73 GHz oproti procesoru pri Xiaomi Mi Note 10 s 2,2 GHz. Počet a rozlíšenie fotoaparátov je však jasne v prospech Xiaomi Mi Note 10. Tiež kapacitu batérie má Note 10 od Xiaomi o viac ako 1 750 mAh vyššiu.

V konečnom súčte sú síce oba modely Xiaomi Mi Note 10 aj Xiaomi Mi Note 10 Pro ťažšie o 40 gramov, rozmerovo väčšie, avšak podstatne lacnejšie.

Parametre/Model Xiaomi Mi Note 10 Xiaomi Mi Note 10 Pro Samsung Galaxy Note10
Uhlopriečka displeja 6,37" 6,37" 6,3"
Rozlíšenie a typ displeja 2 340 × 1 080, AMOLED 2 340 × 1 080, AMOLED
2 280 × 1 080 px, AMOLED
Pomer strán 19,5 : 9 19,5 : 9
19 : 9
Jemnosť displeja 398 ppi 398 ppi 401 ppi
Výrez v displeji

Procesor Qualcomm Snapdragon 730G (8 jadier, 2,2 GHz) Qualcomm Snapdragon 730G (8 jadier, 2,2 GHz)
Qualcomm Snapdragon 855/Exynos 9825 (8 jadier, 2× 2,73 GHz, 2× 2,4 GHz, 4× 1,9 GHz)
Operačná pamäť RAM 6 GB 8 GB 8 GB
Interné úložisko 128 GB 256 GB
256 GB
Operačný systém Android 9.0 Pie, MIUI 11 Android 9.0 Pie, MIUI 11
Android 9.0 Pie, One UI
Zadný fotoaparát 108 Mpx (f/1,7) hlavný,
20 Mpx (f/2,0) ultraširokouhlý,
12 Mpx (f/2,0) teleobjektív 2×,
5 Mpx (f/2,0) teleobjektív 5×,
2 Mpx (f/2,4) makroobjektív
108 Mpx (f/1,7) hlavný,
20 Mpx (f/2,0) ultraširokouhlý,
12 Mpx (f/2,0) teleobjektív 2×,
5 Mpx (f/2,0) teleobjektív 5×,
2 Mpx (f/2,4) makroobjektív
12 Mpx (f/1,5-f/2,4),
12 Mpx (f/2,1),
16 Mpx (f/2,2)
Predný fotoaparát 32 Mpx (f/2,0) 32 Mpx (f/2,O)
10 Mpx (f/2,2)
Batéria 5 260 mAh 5 260 mAh
3 500 mAh
Rýchlonabíjanie


USB-C


3,5 mm jack
Rozmery 157,8 × 74,2 × 9,67 mm
157,8 × 74,2 × 9,67 mm
151 × 71,8 × 7,9 mm
Hmotnosť 208 g 208 g 168 g
Cena 582,90 € 621,90 € 1 099 €
* Ceny sú platné k 21. 11. 2019

Xiaomi Mi Note 10 a Xiaomi Mi Note 10 Pro: cena a dostupnosť

Mobilný telefón Xiaomi Mi Note 10 aj so svojou výkonnejšou verziou Xiaomi Mi Note 10 Pru bude k dispozícii na pultoch slovenských obchodov začiatkom decembra 2019 v dvoch variantoch – klasickej „Note 10“ so 6 GB RAM a 128 GB interného úložiska za lákavých 499 € a vo verzii „Note 10 Pro“, ktorá ponúka 8 GB RAM a 256 GB úložiska o obyčajnú stovku drahšie za 599 €.

Xiaomi Mi Note 10 
Mobilný telefón Xiaomi Mi Note 10 je k dispozícii v polárnej zelenej, ľadovcovej bielej a polnočnej čiernej farbe.

Xiaomi Mi Note 10 a 10 Pro zaobstaráte, rovnako ako nižší sesterský rad Xiaomi Redmi Note 8T a Xiaomi Redmi Note 8 Pre odhalenú skôr, hneď v niekoľkých farebných variantoch – konkrétne v Autora Green, Glacier White a Midnight Black, respektíve v polárnej zelenej, ľadovcovej bielej a v polnočnej čiernej.

i Mohlo by vás zaujímať

Oba telefóny, Xiaomi Mi Note 10 a Xiaomi Mi Note 10 Pro, spadajú svojimi parametrami skôr medzi vlajkové lode než do svojej vyššej strednej triedy, ako naznačuje pomerne nízka cena. Xiaomi sa skutočne snažilo, aby vyrobilo telefón pre kohokoľvek, a to za dostupnú cenu približne 600 € s výdobytkami, ktoré v prípade mnohých telefónov ešte nie sú štandardom.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB14