Obnoviť stránku

Počas sviatku 8.5. je otvorená iba centrála v Bratislave a AlzaDrive Senec.

TCL 20 Pro a 20 SE: smart displeje aj slušná výbava s príjemnou cenovkou

• Autor: Redakcia

Výrobca mobilných telefónov TCL nedávno predstavil dva úplne nové modely. Sú nimi TCL 20 SE a TCL 20 PRO. Prvý menovaný je určený pre milovníkov filmov a okrem iného ponúkne aj upscaling z SDR na HDR. Druhý mobilný telefón, TCL 20 PRO prichádza s podporou 5G. Ani v jednom prípade ale zoznam výbavy nie je konečný. Čo ďalšie nové prírastky v portfóliu TCL ponúknu?

TCL, novinky

Heslom TCL je „kreatívny život“

TCL je čínska technologická spoločnosť, založená na začiatku osemdesiatych rokov. V súčasnej dobe patrí medzi najväčších výrobcov elektroniky na svete. Neprodukuje len mobilné telefóny, ale aj televízory (v tejto oblasti má tretí najväčší podiel na svetovom trhu), práčky, klimatizácie alebo chladničky. Spoločnosť sa zastrešuje sloganom „kreatívny život“.

Vybavený TCL 20 SE poteší menej náročných používateľov a milovníkov filmov

Novinka TCL 20 SE patrí s cenou 149,90 € za základný variant do najnižšej cenovej triedy. Aj napriek tomu ponúkne veľmi zaujímavú výbavu pre menej náročných používateľov – a milovníkov sledovania filmov a seriálov na telefóne. Tým ponúkne displej s uhlopriečkou 6,85“ a rozlíšením 1 640 × 720 px. Ide o panel druhej generácie NXTVISION s vysokou farebnou presnosťou, ktorú naviac dopĺňa vylepšenie obrazu riadené umelou inteligenciou. Samozrejmosťou je podpora HDR.

Nové telefóny TCL

Zadná strana telefónu patrí štvorokému modulu fotoaparátu. Skladá sa z 16 Mpx hlavného snímača, dopĺňa ho 5 Mpx širokouhlá šošovka s uhlom záberu 115°. Zostavu uzatvárajú dva 2 Mpx snímače – makro a snímač hĺbky ostrosti. Predná kamera, ideálna na videohovory a selfíčka, má 8 Mpx.

O hladký chod systému sa stará chipset Snapdragon 460 v súhre s grafickým čipom Adreno 610 a 4 GB pamäte RAM. V základe dostanete 64 GB internej pamäte, ktorú je možné navýšiť pomocou SD karty. Vysoký stupeň zabezpečenia telefónu potom zabezpečí odomykanie pomocou snímania tváre a tiež čítačka odtlačkov prstov.

Mobilný telefón sa môže chváliť batériou s kapacitou 5 000 mAh, čo v praxi znamená až 17 hodín sledovania videa v kuse. V prípade potreby je pripravená funkcia tzv. reverzného (spätného) nabíjania. To znamená, že mobil môže poslúžiť ako zdroj energie pre ďalšie zariadenia, ktoré podporujú bezdrôtové nabíjanie. TCL 20 SE, ktorý beží na najnovšom Androide 11, je k dispozícii v lesklej čiernej a zelenej farbe.

TCL 20 Pro 5G: výkonný hardvér, inteligentný displej aj bezdrôtové nabíjanie

Model TCL 20 Pro 5G je určený pre náročnejších zákazníkov, ktorí od svojho telefónu vyžadujú maximálnu spoľahlivosť a výbavu, ktorá niečo vydrží. Moderný a na hranách zaguľatený dizajn zaujme na prvý pohľad. Predná strana patrí 6,67" displeju, ktorý disponuje panelom druhej generácie NXTVISION s vysokou farebnou presnosťou aj podporou AI. Filmy, obrázky, hry, ale aj obyčajné surfovanie na internete bude na tomto displeji vyzerať jednoducho dobre. Špecialitou je potom funkcia Always-On, vďaka ktorej nikdy neprehliadnete plánované udalosti. Dôležité informácie totiž zobrazuje aj na vypnutom displeji.

Modul fotoaparátov na zadnej strane dostal netradičný tvar – všetky štyri objektívy sú vyskladané pod seba. Zostave dominuje 48 Mpx senzor Sony IMX582 s optickou stabilizáciou a fázovou detekciou. Ďalej je tu 16 Mpx širokouhlý snímač, 5 Mpx makro a 2 Mpx snímač hĺbky ostrosti. Selfie kamera je umiestnená v drobnom priestrele v displeji a má vysoké rozlíšenie 32 Mpx, čo je ideálne pre kvalitné videohovory.

Telefón TCL

O správny chod celého systému sa stará čip Snapdragon 750 v súhre so 6 GB pamäťou RAM. K dispozícii je obria 256 GB interná pamäť, ktorá je v prípade nedostatku rozšíriteľná pomocou SD karty, a to až do kapacity 1 TB. A pretože ide spoločnosť TCL s dobou, smartfón podporuje moderné rýchle 5G siete. O dostatok energie na všetky činnosti sa postará batéria s kapacitou 4 500 mAh s rýchlym 18 W a 15 W bezdrôtovým nabíjaním.

i Mohlo by vás zaujímať

TCL s novými modelmi cieli na dve skupiny používateľov. Tých, ktorí chcú dostupný mobilný telefón s kvalitným displejom a neoklamanou výbavou, zaujme TCL 20SE. Tí náročnejší potom siahnu po telefóne TCL 20 Pro 5G s podporou 5G sietí aj skvelým výkonom, ktorý nerozhodia ani náročné aplikácie.

P-DC1-WEB06