AlzaPlus+ deals - Shower Gels
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 172
BULLDOG Original Shower Gel 500 ml
6.99 €
1.40 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, alcohol-free, no artificial colours, silicone-free and sulphate-free, formula: vegan,...
ZIAJA Olive Oil Shower Gel 500ml
3.29 €
0.66 €/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - Cleansing, hydrating, protective and nourishing, for oily, normal, combination, dry and mature skin, natural and vegan, volume 500ml - 0.66 €/100 ml
OLD SPICE Captain 3in1 400 ml
4.79 €
1.20 €/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal skin, refreshing, 400 ml volume - 1.20 €/100 ml
AXE Shower Gel Africa 400 ml
from
3.61 €
1.02 €/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising, brightening and relaxing, 400 ml volume - from 1.02 €/100 ml
ANGRY BEARDS Body & Balls Jack Saloon 230 ml
10.90 €
4.74 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal and dry skin, cleaning and moisturising, active ingredients include activated carbon, 230 ml volume - 4.74 €/100 ml
PALMOLIVE Thermal Spa Mineral Massage 750 ml
7.60 €
1.01 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for normal skin, cleaning, 750 ml volume - 1.01 €/100 ml
PALMOLIVE Naturals Milk Protein 750 ml
6.09 €
0.81 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and softening, 750 ml volume - 0.81 €/100 ml
FA Coconut Milk 750 ml
from
5.58 €
0.83 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for sensitive, oily, normal, combination and dry skin, nourishing, softening and refreshing, perfect for: dry skin, 750 ml volume -...
Old spice WhiteWater Shower gel and shampoo 3in1 675ml
6.79 €
1.01 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, refreshing, no artificial colours, 675 ml volume - 1.01 €/100 ml
WELEDA For Men Energy Fresh 3in1 shower gel 200 ml
8.29 €
4.15 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal skin, cleaning, 200 ml volume - 4.15 €/100 ml
NIVEA MEN Sensitive Shower Gel 500 ml
5.39 €
1.08 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for sensitive and dry skin, cleaning, moisturising and refreshing, active ingredients include shea butter, 500 ml volume - 1.08 €/100 ml
NIVEA Men Active Clean Shower Gel 500 ml
5.39 €
1.08 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and refreshing, active ingredients include activated carbon, alcohol-free,...
YVES ROCHER Mango & Coriander 400 ml
8.29 €
2.07 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and relaxation, no artificial colours, paraben-free and sulphate-free,...
VERSACE Man Eau Fraiche Bath & Shower Gel 200 ml
21.90 €
10.95 €/100 ml
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and refreshing, formula: luxurious, 200 ml volume - 10.95 €/100 ml
YVES ROCHER Seaweed & Sea Butter 400 ml
8.29 €
2.07 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and relaxation, no artificial colours, paraben-free and sulphate-free,...
AXE Epic Fresh Shower Gel 400 ml
from
3.61 €
1.02 €/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, 400 ml volume - from 1.02 €/100 ml
KNEIPP Shower Gel Good Night 200 ml
3.49 €
1.75 €/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, soothing and relaxation, silicone-free, formula: vegan, 200 ml volume - 1.75 €/100 ml
KNEIPP Shower Gel 2in1 Men's Affair 200 ml
3.59 €
1.80 €/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and moisturising, 200 ml volume - 1.80 €/100 ml
PALMOLIVE Wellness Massage Shower Gel, 500 ml
from
5.11 €
1.20 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising and nourishing, 500 ml volume - from 1.20 €/100 ml
YVES ROCHER Monoi de Tahiti 400 ml
8.29 €
2.07 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, regenerating and refreshing, no artificial colours, paraben-free and sulphate-free,...
BULLDOG Cedarwood & Tonka Bean 500 ml
7.90 €
1.58 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal and dry skin, cleaning, moisturising and refreshing, perfect for: dry skin, sulphate-free, formula: vegan, 500 ml volume - 1.58 €/100 ml
CREMO Palo Santo 473 ml
19.90 €
4.21 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal skin, moisturising, softening and refreshing, 473 ml volume - 4.21 €/100 ml
YVES ROCHER Vanilla 600 ml
10.39 €
1.73 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and relaxation, no artificial colours, paraben-free and sulphate-free,...
KNEIPP Lavender Dreaming Shower Gel 200 ml
Great price
3.49 €
1.75 €/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising, regenerating and nourishing, paraben-free, silicone-free and sulphate-free,...