Veslovací trenažér, simulujúci poyb záberov ako na lodi, je jeden z najuniverzálnejších strojov, ktoré si domov na precvičenie a pretiahnutie svalov môžete zaobstarať. Okrem spaľovania tukov pri aeróbnej aktivite vám veslársky trenažér pomôže posilniť naraz chrbát, ruky, nohy, zadok, brucho aj bedrá. Veslovací trenažér je ideálnym prostriedkom na precvičenie po dlhom posedávaní. Výsledky spozorujete na hornej aj dolnej polovici tela a nemusíte starostlivo plánovať, na kedy si naplánovať leg day a na kedy bench.
Sumu, ktorú za veslovací trenažér zaplatíte, je samozrejme priamoúmerná životnosti a kvalite mechaniky a tiež vášmu pohodliu a plynulosti pri veslovaní. Začiatočníkom vyhľadávajúcim kondičnú aktivitu postačí lacnejší veslovací stroj, pre komplexnejší tréning však odporúčame vyššie rady s prispôsobiteľnými komponentmi.
Na čo dať pozor, ak vyberáte veslovací trenažér
Veslovacie trenažéry v zásade používajú tri spôsoby tvorby odporu:
Ventilátor: Reguluje odpor prívodom vzduchu. Lacnejší variant, ktorý občas môže narušiť plynulosť pohybu.
Posun hydraulických tlmičov po rukoväti: Obmedzujú nastaviteľnú záťaž na pomerne nízku hmotnosť. Tlmiče sa navyše môžu opotrebovať a potrebovať výmenu.
Magnetická brzda: Používaná v precíznych a drahších trenažéroch. Tichá, efektívna, plynulá.
Veslovací trenažér a regulácia záťaže
Mechanicky: Ručným otáčaním regulátora.
Programovo: Pokročilejšie modely umožňujú ovládanie počítačom či integrovanými tlačidlami. Taký veslársky trenažér zvyčajne disponuje aj niektorými funkciami športtesterov – spálené kalórie, tempo, vzdialenosť, tepová frekvencia atď.
Vyberáte veslovací trenažér? Myslite aj na pojazd sedla:
V závislosti od vašej váhy a hmotnosti zvážte, či vám stačí lacnejší trenažér na veslovanie s plastovými kolieskami bez ložísk, alebo pokročilejší model s kvalitnejšou konštrukciou a dlhšou životnosťou. Keďže sa pri tréningu sústavne pohybuje po sedle tam a späť celá vaša váha, ide o dôležité rozhodnutie z hľadiska dlhodobej výdrže trenažéra.
i
Ak si veslovací stroj kupujete domov, zamerajte sa na celkové rozmery a hmotnosť veslovacieho trenažéra, aby vám padol do miestnosti a neprekážal.
Veslovací trenažér už máte – ako správne veslovať?
Neprežeňte to na prvýkrát so záťažou ani rýchlosťou priťahovania.
Využite aj silu nôh, nie iba paží.
Záber zahájte nohami, pokračujte trupom a dokončite pažami.
Na dosiahnutie optimálnej tepovej frekvencie na spaľovanie tukov sa pokúste o primerane intenzívne a početné podnety. S tým vám môže pomôcť športtester.
Trénujte dlho a pravidelne, nie nárazovo a príliš intenzívne. Ideálny čas tréningu je 30 minút.
Vyhliadli ste si špecifický veslovací trenažér? Skúsenosti zákazníkov vám môžu napovedať, či ste si vybrali správne. Preto je vždy vhodné si prečítať, čo hovoria na veslovací trenažér recenzie.
Hľadáte lacný veslovací trenažér? Bazár na Alze ponúkne tovar za výhodné ceny.
S veslovacími trenažérmi precvičíte svaly na chrbte, rukách, nohách, zadku, bruchu aj v oblasti chrbtice. Pri cvičení kombinujete aeróbny a silový tréning.
Manuálne riadené - odpor sa reguluje otočným kolieskom so stupnicou.
Elektronicky riadené - veslovacie trenažéry umožňujú prispôsobiť záťaž podľa rôznych hľadísk (prostredníctvom zabudovaného počítača). Oproti trenažérom s manuálnym nastavením ponúkajú komfortnejšiu obsluhu a širokú škálu nastavení. Bývajú však drahšie.
Regulácia záťaže veslovacieho trenažéra
Pevné tlmiče - výhodou je nízka cena, nevýhodou kratšia životnosť a nemožnosť nastavenia malých záťaží.
Tlmiče s otočnou koncovkou - záťaž sa nastavuje otočným kolieskom. Výhodou je nízka cena, nevýhodou kratšia životnosť.
Magnetická brzda - ponúka tichú prevádzku, dlhú životnosť a mnoho úrovní záťaže. Je však drahšia. Záťaž určuje vzdialenosť magnetu od zotrvačníka.
Vzduchová brzda - je porovnateľná s magnetickou brzdou, v porovnaní s ňou je však hlučnejšia. Záťaž nastavíte privretím/otvorením prívodu vzduchu.
Indukčná brzda - záťaž je regulovaná počítačom, ktorý ovláda cievku s elektromagnetom. Výhodou je možnosť nastavenia veľmi vysokej záťaže, presnosť merania a minimálna poruchovosť. Nevýhodou je vysoká obstarávacia cena.
Vodné odporové médium - v nádobe s vodou sa roztáčajú lopatky. Vodná klapka reguluje množstvo vody, čím dochádza k plynulej regulácii záťaže. Výhodou je okamžitý záber, ktorý nedosahuje ani magnetická či vzduchová brzda.
Konštrukcia a nosnosť
Čím vyššia hmotnosť postavy, tým robustnejšiu konštrukciu by mal trenažér mať. Nosnosť by mala byť aspoň o 20 % vyššia ako hmotnosť používateľa.
Meranie tepovej frekvencie
Súčasťou väčšiny modelov je dotykový alebo ušný snímač, presnosť nameraných údajov je však orientačná. K drahším modelom možno pripojiť hrudný pás. Údaje sa následne bezdrôtovo prenášajú do počítača trenažéra. Ide o najpresnejší spôsob merania.
» Potrebujete doručiť tovar do Česka? Pozrite si kategóriu Veslovací trenažéry. Ak chcete doručiť tovar do Maďarska, pozrite si kategóriu Evezőpadok (evezőgép).
My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.