AlzaPlus+ deals - Multi-Component Proteins
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 10
PROM-IN Essential Penthapro Balance 1000 g, vanilla
45.90 €
45.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein - multicomponent, Isolate, concentrate, 77.9% protein, 25 servings, flavour vanilla - 1.84 €/portion - from 45.90 €/1 kg
PROM-IN Essential Penthapro Balance 2250 g, cinnamon
Discounted -5 %
104.90 €
110.90 €
46.62 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein - multicomponent, Isolate, concentrate, 78.9% protein, 56 servings, cinnamon flavour - 1.87 €/portion - from 46.62 €/1 kg
PROM-IN Essential Penthapro Balance 2250 g, Irish choco
Discounted -5 %
112.90 €
118.90 €
50.18 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein - multicomponent, Isolate, concentrate, 73.1% protein, 56 servings, flavour chocolate - 2.02 €/portion - from 50.18 €/1 kg
PROM-IN Essential Penthapro Balance 2250 g, blueberry
Discounted -5 %
104.90 €
110.90 €
46.62 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein - multicomponent, Isolate, concentrate, 80.1% protein, 56 servings, blueberry flavour - 1.87 €/portion - from 46.62 €/1 kg
PROM-IN Essential Penthapro Balance 2250 g, vanilla
Discounted -9 %
112.90 €
124.90 €
50.18 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein - multicomponent, Isolate, concentrate, 77.9% protein, 56 servings, flavour vanilla - 2.02 €/portion - from 50.18 €/1 kg
PROM-IN Essential Penthapro Balance 2250 g, chocolate/coconut
Discounted -5 %
104.90 €
110.90 €
46.62 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein - multicomponent, Isolate, concentrate, 65.5% protein, 56 servings, flavour coconut - 1.87 €/portion - from 46.62 €/1 kg
PROM-IN Essential Penthapro Balance 1000 g, chocolate/coconut
43.90 €
43.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein - multicomponent, Isolate, concentrate, 65.5% protein, 25 servings, flavour coconut - 1.76 €/portion - from 43.90 €/1 kg
PROM-IN Essential Penthapro Balance 1000 g, Irish choco
Discounted -3 %
52.90 €
54.90 €
52.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein - multicomponent, Isolate, concentrate, 73.1% protein, 25 servings, flavour chocolate - 2.12 €/portion - from 52.90 €/1 kg
PROM-IN Essential Penthapro Balance 1000 g, cinnamon
Discounted -3 %
52.90 €
54.90 €
52.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein - multicomponent, Isolate, concentrate, 78.9% protein, 25 servings, cinnamon flavour - 2.12 €/portion - from 52.90 €/1 kg
PROM-IN Essential Penthapro Balance 1000 g, blueberry
Discounted -3 %
52.90 €
54.90 €
52.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein - multicomponent, Isolate, concentrate, 80.1% protein, 25 servings, blueberry flavour - 2.12 €/portion - from 52.90 €/1 kg