MRE Desserts
MRE Desserts – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 9
Express Menu Chocobanan 120 g
2.99 €
24.92 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, dessert, energy value per 100 g: 540 kJ, weight 120g - 24.92 €/1 kg
Express Menu MLS Carrot cake 120 g
2.89 €
24.08 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, dessert, energy value per 100 g: 536 kJ, weight 120g - 24.08 €/1 kg
FOOD FORCE Chocolate mousse 60 g
4.39 €
73.17 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, dessert, energy value per 100 g: 1599 kJ, weight 60g - 73.17 €/1 kg
Trek'n eat Fluffy chocolate mousse
8.07 €
80.70 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, dessert, energy value per 100 g: 1717 kJ, weight 100g - 80.70 €/1 kg
Trek'n Eat Emergency Food Vanilla flavoured milk rice 800 g
30.32 €
37.90 €/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, dessert, energy value per 100 g: 1729 kJ, weight 800g - 37.90 €/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Semolina dessert 600 g
29.63 €
49.38 €/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, dessert, energy value per 100 g: 1654 kJ, weight 600g - 49.38 €/1 kg
Express Menu MLS Strudel 120 g
4.76 €
39.67 €/kg
Currently Unavailable
MRE - Meal Ready To Eat, dessert, energy value per 100 g: 565 kJ, weight 120g - 39.67 €/1 kg
In the category MRE Desserts on Alza.sk, we currently have a total of 9 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
MRE dezerty
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
MRE desszert