Obnoviť stránku

Sony Xperia 1 V (RECENZIA): Skvelému fotoaparátu uberá body menej prívetivá ergonómia

Sony Xperia 1 V

Sony Xperia 1 V (RECENZIA): Skvelému fotoaparátu uberá body menej prívetivá ergonómia


Značka Sony a jej model Xperia patrili svojho času medzi etalóny na mobilnom trhu. Potom sa na nejaký čas zo sveta slávy trochu vytratili. Zhruba od roku 2020 je o nových telefónoch Sony Xperia opäť celkom počuť. Dôvodom je nielen trochu zmätené číselné značenie jednotlivých modelov, ale hlavne fakt, že to sú svojimi technológiami i dizajnom veľmi vydarené mobilné telefóny, ktoré cielia na náročnejších zákazníkov. Tohtoročná novinka Sony Xperia 1 V je opäť rekordná. V recenzii sme sa na ňu poriadne pozreli.Recenzia

Autor: Jiří V. Matýsek

Sony Xperia 1 V (RECENZIA) – OBSAH

 1. Sony Xperia 1 V prichádza v balení natoľko ekologickom, že v ňom nič nie je
 2. Dizajn Sony Xperia 1 V je parádny
 3. Displej Sony Xperia 1 V nadchne
 4. Výkon Sony Xperia 1 V je v zásade bez výhrad
 5. Batéria Sony Xperia 1 V vydrží, ale len pri ľahších aktivitách
 6. Z fotoaparátu Sony Xperia 1 V budú filmári a fotografi v siedmom nebi
 7. Ako sa Sony Xperia 1 V používa
 8. Recenzia Sony Xperia 1 V: hodnotenie
 9. Čo sme o Sony Xperia 1 V písali skôr

Sony Xperia 1 V prichádza v balení natoľko ekologickom, že v ňom nič nie je

Že chce byť Sony Xperia 1 V iná – možno dokonca až nasilu iná – je vidieť už na samotnom balení. Biela škatuľka je tenká so zaguľatenými rohmi a vyrobená z recyklovaného kartónu. Na tom by nebolo nič zlé, keby to celé nepôsobilo tak nejako lacno. Cez samotné balenie je ešte natiahnutý jednoduchý, rovnako biely rukáv s údajmi o mobilnom telefóne.

Sony Xperia 1 V, recenzia
Škatuľka z recyklovaného papiera pôsobí, bohužiaľ, celkom lacno.

Spoločnosť Sony v tomto prípade dotiahla snahu o maximálne úsporné a ekologické balenie do extrému. K mobilnému telefónu Sony Xperia 1 V totiž nedostanete vôbec nič. Žiadne puzdro, žiadna nabíjačka ani kábel. Na druhej strane v krabičke je prítomné obvyklé „povinné čítanie“ v podobe záručného listu, troch (!) zošitkov s dôležitými informáciami a ďalším materiálom na dlhé zimné večery.

Tu si človek musí aspoň trochu zaťukať na čelo. To, čo by používateľ ocenil – ono totiž fakt nie je nič zlé na tom dostať k novému telefónu aj kompatibilnú nabíjačku, ktorá dokáže naplno využiť jeho potenciál - nedostane, a hromadu zbytočného papiera áno.

i

Honor 90 (RECENZIA): So skvelým displejom a kamerou berie strednú triedu útokom

Dizajn Sony Xperia 1 V je parádny

Vizuálne sa nový vlajkový mobilný telefón od Sony vážne vydaril – akokoľvek dizajnovo vychádza z toho, čo už japonský výrobca ukázal pri starších modeloch. Sony Xperia 1 V patrí s rozmermi 165 na 71 na 8,3 mm medzi menšie telefóny, a to môže byť pre používateľov, ktorí si nemôžu vybrať medzi veľkými telefónmi, rozhodne plus.

Na prvý pohľad si možno všimnúť menej obvyklý pomer strán. Sony Xperia 1 V je úzky a relatívne vysoký mobilný telefón. O tom, ako sa to podpísalo na samotnom použití, sa dozviete v záverečnej kapitole recenzie.

Recenzia Sony Xperia 1 V, dizajn Recenzia Sony Xperia 1 V, dizajn
Dizajn Sony Xperia 1 V je veľmi jednoduchý a rovné hrany pôsobia nadčasovo.

Sony Xperia 1 V má odolný hliníkový rámček a plastový chrbát s jemnou textúrou. Z nich vystupuje čierny fotomodul s tromi šošovkami. Prednú stranu chráni odolné sklo Gorilla Glass Victus 2.

Prístroj je veľmi hranatý, nenájdeme tu žiadnu skosenú hranu. Všetko na seba nadväzuje v ostrých uhloch a treba povedať, že to – aspoň teda na mňa – pôsobí veľmi dobre. Jediným zaobleným prvkom tak zostávajú rohy a modul fotoaparátu na chrbte.

Rovné hrany Xperia 1 V ponúkajú množstvo miesta na tlačidlá (vypínacie tlačidlo a hardvérový ovládač fotoaparátu) aj čítačku odtlačkov prstov, ktorá by, pravda, mohla byť trochu bližšie k dolnej hrane. Na hornej strane príjemne prekvapí 3,5 mm jack na slúchadlá, dolná patrí očakávanému USB-C a tiež celkom nenápadnej zásuvke na dve SIM karty, resp. jednu SIM kartu klasickú a k tomu virtuálnu eSIM. Ak zostanete iba pri karte eSIM, voľný slot využijete na microSDXC kartu. Výhodou je, že sa do zásuvky s kartou dostanete bez použitia onoho špicatého nástroja, ktorý sa rád stráca. Stačí si ľahko pomôcť nechtom a zásuvka pôjde von ako po masle. Tu by sa mali ostatní výrobcovia inšpirovať.

Sony Xperia 1 V sa môže pochváliť odolnosťou certifikovanou na úroveň IP68 a mala by teda vydržať až polhodinový pobyt jeden a pol metra pod hladinou.

Displej Sony Xperia 1 V nadchne

Značka Sony v posledných rokoch veľmi dbala na to, aby ich Xperie dobre fotografovali a natáčali – a pochopiteľne aj na to, ako veľmi dobre zhotovený materiál vyzerá. Sony Xperia 1 V nie je v tomto ohľade výnimkou a OLED displej s uhlopriečkou 6,5 palca a 120 Hz obnovovacou frekvenciou je skutočne prekrásny. Zvládne zobraziť miliardu farieb, ponúkne skvelý kontrast a pozitívom je aj rozlíšenie 3 840 × 1 644 pixelov. Skvelý je aj vysoký jas displeja.

Sony Xperia 1 V, recenzia
Skvelý displej Sony Xperia 1 V 5G trochu kazia výrazné čierne pruhy hore a dole.

Obraz Sony Xperia 1 V pôsobí veľmi prirodzene. Farby sú živé, ale nie veľmi saturované, ostrosť príkladná, plynulosť bezchybná. V súhre so skvelým zvukom integrovaných stereo reproduktorov je tento vlajkový mobil ideálny pre všetkých milovníkov multimédií. Iste, obrazovka je to malá, ale sama kvalita dosť dobre nahráva tomu, že na tomto smartfóne bez problémov dáte celý seriál a nebude vás na tom vôbec nič prekvapovať.

Jednu výhradu by som ale k displeju Sony Xperia 1 V predsa len mal. Vychádza z pretiahnutého tvaru celého telefónu, ktorý ale prístroj nevyužíva až do okrajov. Slepé čierne pruhy hore (so selfie fotoaparátom) a dole z obrazu celkom ukrajujú, a to je škoda. Ak máte napr. video na celú obrazovku a naležato, dá sa to. Pri bežnom používaní, t. z. na výšku, si ale uvedomíte, o koľko by to bolo lepšie, keby bol displej skutočne od okraja po okraj.

i

Poco X5 Pro 5G (RECENZIA): Solídny telefón, ktorý ale ničím neprekvapí

Výkon Sony Xperia 1 V je v zásade bez výhrad

Sony Xperia 1 V je telefón vyššej triedy, a je teda logické, že sa nešetrilo ani na výkone. Srdcom telefónu je Qulacomm Snapdragon 8 Gen 2, a hoci sa už nejedná o najnovšiu generáciu čipsetov od tohto výrobcu, ňou je nový Snapdragon 8 Gen 3, stále je to špičkový procesor. Ako grafický čip mu sekunduje Adreno 740 a k dispozícii je 12 GB RAM. Samozrejme, pre herné mobilné telefóny by sme najmä v oblasti RAM našli viac, ale pre tento typ v zásade univerzálneho telefónu je to výkon úplne dostatočný.

Nakoniec taký Genshin Impact beží úplne hladko. O strihu videa a úpravách fotografií sa asi netreba dlho rozpisovať, pri nich sa telefón vôbec nezadýcha. Ani raz som pri používaní nenarazil na zášklb alebo zatuhnutie, optimalizácia Sony Xperia 1 V 5G sa výrobcovi veľmi podarila. Pri náročnejších činnostiach sa síce mobil začne znateľne zahrievať, ale je pravda, že som mal v rukách už aj výraznejšie „horúcejšie“ telefóny. Avšak všimnete si to.

i

iPhone 15 Pro Max (RECENZIA): Pevný a ľahký titán a viac zmien, než by človek čakal

Batéria Sony Xperia 1 V vydrží, ale len pri ľahších aktivitách

Sony Xperia 1 V je osadená batériou s kapacitou 5 000 mAh a ponúkne 30 W rýchle nabíjanie spoločne s podporou bezdrôtového a reverzného nabíjania. Výrobcom uvádzaný čas nabíjania, teda zhruba jedna hodina na plné nabitie či 30 minút na 50 %, zodpovedá. Blesk teda Sony Xperia 1 V nie je, ale čas nabíjania nie je vôbec tragický. Najmä ak zoberieme do úvahy fakt, že mobilný telefón pri dennom, menej náročnom používaní skutočne vydrží bez problémov dva dni, ak nie dlhšie.

Stačí sa ale pustiť do náročnejších činností a úroveň nabitia začne klesať až príliš strmo. Pol hodiny streamovaného Full HD videa si odhryzne 5 %, desať minút hrania 2 %, natáčanie v dĺžke minúty a pol odhryzne percento. A to je pre mobilný telefón, ktorý je primárne určený na fotografovanie a natáčanie, trochu problém.

Z fotoaparátu Sony Xperia 1 V budú filmári a fotografi v siedmom nebi

Najväčším lákadlom nového mobilného telefónu Sony Xperia 1 V je nepochybne fotoaparát. Postarala sa oň renomovaná spoločnosť Zeiss. Nový snímač Exmor T totiž sľubuje obrazovú kvalitu porovnateľnú s Full Frame fotoaparátmi, väčší dynamický rozsah a nižší šum pri nižšom osvetlení. Toto tvrdenie nemožno nijako rozporovať, výsledky sú skutočne skvelé. Výborná je najmä ostrosť, a to aj na nočných snímkach v pouličnom osvetlení.

Farebné podanie môže, najmä v porovnaní s niektorými omaľovánkami, ktoré sú schopné vytvoriť niektoré čínske mobilné telefóny, pôsobiť trochu vyblednuté, fotografie však vyzerajú veľmi dobre a ponúknu veľa detailov.

Recenzia Sony Xperia 1 V, fotoaparát
Fotoaparát Sony Xperia 1 V produkuje skvelé fotografie. Farby sú živé, je v nich množstvo detailov a prekreslené sú aj v tieňoch.

Už základná aplikácia fotoaparátu Sony Xperia 1 V 5G umožňuje hlboké nastavenie, napr. prepínanie režimov (Basic, Auto, Priorita clony, Ručná expozícia) pomocou otočného virtuálneho kolieska tak, ako sme už zvyknutí v rámci fotoaparátov výrobcu. Skutočné profesionálne orgie ale nastávajú až s dvojicou predinštalovaných aplikácií pre videotvorcov. Aplikácia Video Pro je určená skôr pre spravodajstvo a okrem iného umožní automatické ukladanie polohy. Cinema Pro potom automaticky prepína na šírku a ponúkne skutočne hlboké nastavenie, ktoré zodpovedá profesionálnym kamerám.

Recenzia Sony Xperia 1 V, fotoaparát
Fotoaparát Sony Xperia 1 V ponúkne tri objektívy. Majú rozlíšenie 48, 12 a 12 Mpx a vyrobila ich spoločnosť Zeiss.

Zrejme sú to ale hĺbky, kam bežný používateľ nikdy nezabrúsi. Pohodlne si vystačí so základnou aplikáciou, ktorá mu už sama o sebe ponúkne skvelý výsledok. Na druhej strane v podobe Sony Xperia 1 V dostávajú profesionáli – alebo aspoň tí, ktorí k svojmu životu či práci potrebujú výborne vyzerajúce videá – veľmi ľahko prenosné zariadenie, ktoré zastane hocijakú prácu.

Recenzia Sony Xperia 1 V, aplikácia Video Pro Recenzia Sony Xperia 1 V, aplikácia Cinema Pro
Veľkým tromfom telefónu Sony Xperia 1 V sú dve profesionálne aplikácie na tvorbu videobsahu. Hore Video Pro, dole Cinema Pro. Zdroj obrázku: Sony

Recenzia Sony Xperia 1 V – ukážkové snímky

Recenzia Sony Xperia 1 V, galéria Recenzia Sony Xperia 1 V, galéria Recenzia Sony Xperia 1 V, fotoaparát Recenzia Sony Xperia 1 V, galéria Recenzia Sony Xperia 1 V, galéria Recenzia Sony Xperia 1 V, galéria Recenzia Sony Xperia 1 V, galéria Recenzia Sony Xperia 1 V, galéria Recenzia Sony Xperia 1 V, galéria

Ako sa Sony Xperia 1 V používa

Po všetkej chvále v predchádzajúcich riadkoch bude odpoveď na otázku z titulku tejto kapitoly možno trochu nečakaná: Nie tak dobre, ako by mohla. Problémom je tu hlavne ergonómia telefónu, ktorá je vďaka nezvyčajne pretiahnutému tvaru dosť nepohodlná a často sa bez urovnávania a posúvania mobilného telefónu Sony Xperia 1 V nezaobídete. Na hornú časť telefónu totiž, pokiaľ teda nemáte špecificky narastenú ruku, nedosiahnete bez toho, aby ste zmenili úchop, a tým telefón vystavili riziku pádu.

i

Vivo X90 Pro (RECENZIA): Stavil na fotoaparáty a nevšedný dizajn. Vyšlo to

Pri držaní na šírku (teda natáčanie) je to o niečo lepšie, stále však nejde o najpohodlnejší telefón na trhu. Celkom neprirodzene je umiestnená aj čítačka odtlačkov prstov, ktorá síce reaguje svižne, ale nebolo to len raz, čo mi hlásila, že odtlačok prsta nepozná. Koncepčná originalita sa tu, bohužiaľ, s praktickosťou úplne nestretáva.

Sú tu ale drobnosti, ktoré vyložene potešia. Intuitívny operačný systém Android 13 s továrenskou nadstavbou, možnosť si po štarte vybrať nielen internetový prehliadač, ale aj to, aké aplikácie sa vám do telefónu nainštalujú, výborný zvuk aj klasické záležitosti typu NFC. Navyše je tu už spomínaný skvelý displej a špičková fotografická výbava.

Recenzia Sony Xperia 1 V, ovladani
Sony Xperia 1 V má aj fyzické tlačidlo určené na ovládanie fotoaparátu.

Sony Xperia 1 V: hodnotenie

Recenzia Sony Xperia 1 V

Sony Xperia 1 V

Mobily

Mobilný telefón pre videoprofesionálov. Tak by sa dala stručne charakterizovať Sony Xperia 1 V. Ak od svojho mobilu vyžadujete práve toto, tak budete nadšení. Pokiaľ nie, budete spokojní tiež, ale potenciál telefónu využijete len napoly. A to by bola škoda. Aj tak je Sony Xperia 1 V výborný mobilný telefón, ktorému ale k dokonalosti chýba pár drobností.

Klady

 • Špičková fotografická výbava
 • Výkon
 • Dizajn
 • Odolné vyhotovenie
 • Displej a zvuk

Zápory

 • Ergonómia
 • Nespoľahlivá čítačka odtlačkov prstov
 • Nevyvážená spotreba energie

i

Mohlo by vás zaujímať

Výrobca Sony vie, kde je jeho sila, a úspešne to prenáša aj do svojich mobilných telefónov. Fotomobil Sony Xperia 1 V je totiž najsilnejší vo chvíli, keď s ním budete točiť videá alebo fotografovať. Ako telefón na bežné používanie ponúkne veľa výkonu, bohužiaľ, zabaleného do pekného, ale nie príliš používateľsky prívetivého obalu. 

Čo sme o Sony Xperia 1 V písali skôr

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

Po roku tu máme novú generáciu kvalitného, ale trochu nenápadného fotomobilu. Sony Xperia 1 V bol predstavený a medzi jeho hlavné tromfy sa majú určite radiť lepší fotoaparát a vyšší výkon. Ako si novinka na poli najlepších telefónov súčasnosti vedie a koľko bude stáť?

Sony Xperia 1 V, úvod

Sony Xperia 1 V (PREVIEW) – OBSAH

 1. Hranatý dizajn zostáva, fotomodul však dostal ucelenejší vzhľad
 2. Displej je priamo stvorený na sledovanie 4K filmov v originálnom pomere strán
 3. Energeticky úspornejšie komponenty so sebou však prinášajú vyšší výkon
 4. Sony Xperia 1 V s novým senzorom bude fotiť v lepších farbách
 5. Cenovka začína vyššie, záujemcovia môžu zvoliť odľahčený variant Xperia 10 V

Hranatý dizajn zostáva, fotomodul však dostal ucelenejší vzhľad

Vzhľadovo sa nová Xperia 1 V od vlaňajška príliš neposunula. Pokiaľ opomenieme o desatinu milimetra hrubšie telo, je veľkostne úplne zhodná so svojim predchodcom.

Bližšie hľadanie však odhaľuje detaily, ktoré od seba obe generácie odlišujú. Ako už v poslednej dobe býva zvykom aj v prípade konkurencie, zmena sa týka fotomodulu umiestneného na sklenenej zadnej strane. Blesk je už súčasťou výstupku a spoločne s mikrofónom zaujal miesto pod vrchným fotoaparátom.

Sony Xperia 1 V, svetlý variant Sony Xperia 1 V, čierna Sony Xperia 1 V, khaki
Sony Xperia 1 V je dostupná v bielej, čiernej a khaki zelenej farbe. Zdroj: sony.com

Spolupráca s prestížnou značkou Zeiss pokračuje, nápis zostáva dobre viditeľný. Pozornému oku neunikne, že ubudol jeden objektív. Celkovo má nový výstupok jednotnejší dizajn.

Hranaté hliníkové boky zariadenia v sebe ukrývajú napríklad špeciálne tlačidlo spúšte a čítačku odtlačkov prstov. Xperia 1 V sa môže aj namočiť a vadiť jej to nebude. Sony dokladá odolnosť proti prachu aj vode certifikátom IP68, novinku potom predstavilo v 3 farebných variantoch – bielom, čiernom a zelenom khaki.

Displej je priamo stvorený na sledovanie 4K filmov v originálnom pomere strán

Displej Sony Xperie 1 V je úplne jedinečný. Znalcov predchádzajúcich modelov však príliš neprekvapí, na takú kvalitu sú zvyknutí. Na uhlopriečke iba 6,1" sa rozprestiera 4K rozlíšenie v užšom vyhotovení kvôli filmovému pomeru strán 21 : 9. S takým rozlíšením dosahuje hustota bodov ťažko prekonateľných 643 ppi. Panel je typu OLED s podporou HDR pre lepšie zobrazenie farieb a má obnovovaciu frekvenciu 120 Hz.

Sony Xperia 1 V, dizajn
Sklo na zadnej strane je pokryté drobnými výstupkami. Zdroj: sony.com

Celý displej kryje vysoko odolné sklo Gorilla Glass Victus 2. Nielen filmoví nadšenci ocenia, že do priestoru obrazu nič nevstupuje, a neruší tak napríklad film spustený vo svojom originálnom pomere strán. To v prípade mobilných telefónov konkurencie skutočne nebýva zvykom.

Prednú selfie kameru výrobca vhodne umiestnil práve v hornom rozšírenom okraji. A vďaka HDR vyniknú filmy a videá zakladajúce si na pestrých farbách a kontraste tieňov.

Sony Xperia 1 V, displej
Kompaktný displej, napriek tomu obrovský. Na vizuálny pohľad v rozlíšení 4K a s filmovým pomerom strán je displej Sony Xperia 1 V pripravený. Zdroj: sony.com

Energeticky úspornejšie komponenty so sebou však prinášajú vyšší výkon

Tak náročný displej a kvalitná fotosústava nesmie telefón nijako brzdiť. V kombinácii s najnovším operačným systémom Android 13 a prisľúbenými budúcimi updatmi si Sony muselo vziať aktuálne najvýkonnejší mobilný procesor. Voľba jasne padla na Snapdragon 8 Gen 2 od Qualcommu. Výrobca priamo uvádza, že výkon oproti Xperii 1 IV narástol o 35 % a energetická náročnosť prevádzky sa znížila o 40 %. Grafika Adreno potom pracuje o 25 % rýchlejšie a je o 45 % úspornejšia.

Sony Xperia 1 V, kapacita batérie
Celodenná výdrž Xperie 1 V by aj pri vyššej záťaži mala byť reálna. Zdroj: sony.com

Vysokokapacitná batéria sa zmien nedočkala. Fakt, že plné 4K rozlíšenie v telefóne nebeží pri 100 % používaní, a úsporný procesor k tomu majú za následok to, že 5 000 mAh by mohlo stačiť.

Výkon nabíjania 30 W patrí skôr k nižším. Telefón Sony Xperia 1 V môžete nabiť aj bezdrôtovo položením na podložku s technológiou Qi alebo na jeho zadnú sklenenú plochu položiť a nabíjať iný bezdrôtovo nabíjaný produkt, napríklad slúchadlá. Oproti Xperii 1 IV narástla plocha rozptylového plátu, čím by malo dôjsť k menšiemu zahrievaniu.

i

Najlepšie fotomobily 2023

Pokiaľ nebude stačiť kapacita 256 alebo 512 GB vnútorného úložiska, zostáva podpora micro SDXC pamäťových kariet, a to až do kapacity 1 TB. Obe pamäťové varianty sa spájajú s rovnakou hodnotou operačnej pamäte. Celých 12 GB by malo systému Android 13 plnohodnotne dostačovať pri práci. Spojenie so svetom samozrejme zaistia 5G mobilné siete a k internetu sa bezdrôtovo ďalej pripojíte cez Wi-Fi 6E. Mimo spomínaný skvelý obraz displeja sa o multimediálne zážitky určite postará aj sústava stereo reproduktorov so zosilňovačom a prítomný je aj 3,5 mm jack.

Sony Xperia 1 V s novým senzorom bude fotiť v lepších farbách

Sony sa nijako netají tým, že svoje mobily vlastne kombinuje s digitálnymi fotoaparátmi. Už som spomenul prítomnosť vyhradeného tlačidla spúšte, ale to hlavné sa deje vnútri. Hlavný fotoaparát si pripisuje vyššie rozlíšenie 48 Mpx, ale predovšetkým nový snímač Exmor T. Ten má spoločne s umelou inteligenciou dosiahnuť lepší výsledok spracovania obrazu pri nedostatku svetla a pestrejšie farebné podanie. Ďalšie fotoaparáty už sme videli pri modeli Sony Xperia 1 IV.

Sony Xperia 1 V, fotosenzor
Nový senzor Exmot T na hlavnom fotoaparáte si s pomocou AI pripisuje zásluhy za kvalitnejšie nočné snímky. Zdroj: sony.com

Pre širokouhlé snímky sa aktivuje 12 Mpx fotoaparát s clonou f/2,2. 12 Mpx teleobjektív má potom kontinuálny posuv, vďaka ktorému dokáže opticky približovať zobrazenie od 3,5 až po 5,2 násobok. Zadný fotoaparát natáča 4K videá s vysokou frekvenciou 120 fps a videu po novom pribudne profil S-Cinetone, ktorý aj bez dodatočnej postprodukcie vykreslí pleť v ešte lepších farbách. Už podľa nápisu Zeiss T* na fotomodule je jasné, že aj Xperia 1 V má antireflexnú vrstvu minimalizujúcu odrazy objektívu.

Cenovka začína vyššie, záujemcovia môžu zvoliť odľahčený variant Xperia 10 V

Spoločne s dostupnejším a menej vybaveným modelom Sony Xperia 10 V sa novinka začne predávať koncom júna 2023. Cena Sony Xperia 1 V bude štartovať na 1 499 €.

Parametre/Model Sony Xperia 1 V Sony Xperia 1 IV
Displej 6,5" (21 : 9) 6,5" (21 : 9)
3 840 × 1 644 px, 643 ppi 3 840 × 1 644 px, 643 ppi
OLED, 120 Hz OLED, 120 Hz
Zadné fotoaparáty Hlavný: 48 Mpx, f/1,9, OIS, 4K video so 120 fps
Hlavný: 12 Mpx, f/1,7, OIS, 4K video so 120 fps
Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2
Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 124°
Teleobjektív: 12 Mpx, f/2,3, OIS, 3,5 – 5,2-násobný optický zoom
Teleobjektív: 12 Mpx, f/2,3, OIS, 3,5 – 5,2-násobný optický zoom

ToF kamera: 0,3 Mpx
Predný fotoaparát 12 Mpx, f/2,0, 4K video s 30 fps
12 Mpx, f/2,0, 4K video s 30 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, 8-jadrový
GPU Adreno 740 Adreno 730
RAM 12 GB 12 GB
Interné úložisko 256/512 GB, micro SD až 1 TB 256/512 GB, micro SD až 1 TB
Operačný systém Android 13 Android 12
Podpora sietí 5G
Akumulátor 5 000 mAh 5 000 mAh
Rýchlonabíjanie /bezdr. nabíjanie: 30 W/15 W Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 30 W/15 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP68 IP68
Audio Stereo, Dolby Atmos Stereo, Dolby Atmos
Rozmery 165 × 71 × 8,3 mm 165 × 71 × 8,2 mm
Hmotnosť 187 g 185 g
Cena 1 499 €* 1 249 €*
*Ceny sú platné k 15. 5. 2023. 
i Mohlo by vás zaujímať

Príliš veľa nového Xperia 1 V v porovnaní s minulou generáciou Xperia 1 IV neprináša. Komu však záleží na detailnom nastavení snímania fotografií a videí, bude ho najnovšia generácie zaujímať. Ostatní rozhodne využijú výkonnejší čip. 

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB19